• Zeytinburnu 7. Fotoğraf Yarışması Başladı
 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim
 • Zeytinburnu Belediye Meclisi Mayıs Ayı 1.Birleşim
 • Serpme Kahvaltının Yeni Adresi Belgradkapı Sosyal Tesisleri
 • Eski Bakan Volkan Bozkır, Zeytinburnululara Hamsi İkram Etti
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

HAYATI DAHA KOLAY YAŞANIR HALE GETİRİP ADİL BİR DÜZEN OLUŞTURACAGINA İNANDIGIM İÇİN ‘’EVET’’DİYECEGİM

AK Parti Zeytinburnu Belediye Meclis üyesi, iş adamı , adli yeminli hesap bilirkişi ve yeni nesil dernek başkanı Yunus Gülmek yeni anayasa değişikliğine niçin ‘’EVET’ ’Diyeceğine ilişkin gazetemize açıklamalarda bulundu

08 Mart 2017 Çarşamba 14:18

Türkiye Cumhuriyeti  Anayasasında değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi Meclisten geçerek Sayın Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandı. Vatanımıza ve Milletimize hayırlı olmasını dileğinde bulunan Meclis Üyesi Yunus Gülmek söz konusu değişikle ilgili konuşmasını  şu şekilde sürdürdü; 16 Nisan 2017 tarihinde halkımızın onayına sunulacak olan Yeni Anayasa değişikliği Referandumdan ‘’EVET’’  çıkacağını belirterek bunun neticesinde Türkiye’nin kazançlı olacağını belirtti.

Ayrıca Milletin takdirine ve ferasetine inandığını belirten Yunus gülmek egemenliğin yegâne kaynağı olan Millet iradesine ve onun vereceği karara herkesin saygı göstermesi gereğini hatırlattı. Vatandaşımızın bu anayasa değişikliğine evet veya hayır oyunu kullanırken mutlaka yeni Ana yasa değişikliğini iyice okuyup bilgi edinmeleri  ve  oyunu mutlaka kullanmasını önem taşıdığına dikkat çekti.

Meclis Üyesi Yunus Gülmek Anayasa değişikliğinin tek taraflı yorumlanmaması  gerektiğini, Ülkemizde ve Dünyada gelişen  hadiselerin bir bütün olarak düşünülmesi  gerektiğinin altını çizdi. Yunus Gülmek Meclis Üyesi olması hasebiyle olaya bir taraftan siyaset gözüyle baktığını,  diğer taraftan bir iş adamı olması piyasada ekonominin seyrini bildiğini, diğer taraftan mali ve bütçe bilgisiyle donanımlı bürokrat kişiliğini bildiğimizi,  diğer taraftan halkın içinden biri olarak dernek başkanlığı yaptığından ayrıca yeminli mali bilir kişi sıfatıyla görüşlerinin önem arz ettiğini bildiğimizden dolayı bizler bir gazeteci olarak görüşlerinin ehemmiyet taşıdığını biliyoruz.

Bu sebepten görüşlerini  ve  düşüncelerini gazetemize aktarmasından memnun olduk. Meclis üyesi  Yunus Gülmek Anayasa değişikliğine ‘’EVET’’ diyeceğini belirterek konu hakkında açıklayıcı bilgiler sundu. Türkiye Cumhuriyeti  Anayasasında değişiklik yapmasına dair kanun teklifi metnine baktığımızda en köklü değişimin yürütme özelinde gerçekleştiğini görmekteyiz. Yürütme yetkilerini Cumhur başkanlığı üzerinde toplayacak yeni sistem,iki başlı yürütmeyi ortadan kaldıracak. Devletin ve yürütmenin başı olarak Cumhurbaşkanı, bir önceki seçimlerden %5 oy almış partiler ile en az yüzbin seçmen tarafından aday gösterilebilir olacak. TBMM seçimi ile eş zamanlı gerçekleştirilecek olan seçimde geçerli oyların salt çoğunluğuna ulaşan aday Cumhurbaşkanı olacak. Cumhurbaşkanı  olduktan sonrada yardımcılarını ve Bakanlarını atayacak. Cumhurbaşkanı görev  ve yetkilerine baktığımızda yürütmenin ilgilendiği alanlarda anayasada yer alan temel haklar, kişi hakları ve siyasi haklara aykırı olmayacak şekilde Cumhurbaşkanlığı kararnamesi çıkarabilecek. Bu kararnamelerin kanunlara aykırı olamayacağını da hatırlatmak gerekir. Cumhurbaşkanı aldığı kararlardan sorumlu olacak.

Cumhurbaşkanı, yardımcıları ve bakanlar görevleri ile ilgili bir suç işlediklerine dair iddialar doğrultusunda TBMM’nin üye tam sayısının salt çoğunluğunun vereceği önerge ile haklarında meclis soruşturması açılması istenebilir. TBMM önergeyi bir ay içinde görüşür ve yapılan gizli oylamada 3/5 oranı sağlanırsa ilgililer hakkında meclis soruşturması açılabilir. Görüldüğü üzere ;yeni sistemin parlamenter sisteme göre daha üstün bir durumda olduğu için EVET  diyeceğim  Milletim için ,Memleketim için, Ülkem için, Vatanım için, insanımızın hayatını kolaylaştıracak yaşanır hale getirmek için, adil bir düzen oluşturmak için ,hızlı karar verebilen ve etkin bir çözüm üretmek için ,güçlü bir ekonomik yapıya kavuşmak için ,yüzyıldır sömürülen İslam coğrafyasının  umut aşılayabilmesi için, FETO,  PKK  ve diğer terör örgütlerinin  yada onların uluslararası destekçilerinin  köklerinin kurutulması için, çift başlılıktan tek başına ve güçlü irade için EVET ,EVET ,EVET  diyeceğini  belirtti. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL
 Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Kazlıçeşme Abay Öğrencilerinden Ramazan'ı Karşılama Programı

  Kazlıçeşme Abay Öğrencilerinden Ramazan'ı Karşılama Programı

  Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kazlıçeşme Abay İmam Hatip Ortaokulu'nun, " Hoş Geldin ,Ya Şehr- i Ramazan " Programı ,öğretmenleri ve öğrencileriyle izleyenlere muhteşem anlar yaşattı.

 • Hayat Kurtaran Metrobüs Şoförüne İett Genel Müdürü Özel Ödülü

  Hayat Kurtaran Metrobüs Şoförüne İett Genel Müdürü Özel Ödülü

  Metrobüs şoförü Ramazan Yıldız'a, sürücüsü olduğu araçla Zeytinburnu metrobüs durağına gireceği esnada, annesinin elini bırakıp yola atlayan küçük çocuğu fark edip, direksiyonu bariyerlere doğru kırarak çocuğun hayatını kurtarması sebebiyle İETT Genel Müdürü Özel Ödülü verildi.

 • Zeytinburnu'nda Kent Konseyi Yaşlılar Meclisi Kuruldu

  Zeytinburnu'nda Kent Konseyi Yaşlılar Meclisi Kuruldu

  Zeytinburnu Kent Konseyi bünyesinde oluşturulan “Yaşlılar Meclisi” nin 1. olağan genel kurul toplantısı 18 Mayıs 2017 Perşembe günü saat 14.00 de yapıldı.

 • Necip Fazıl Kısakürek'i Anma Gecesi

  Necip Fazıl Kısakürek'i Anma Gecesi

  Gazeteci, yazar Mehmet Şevki Eygi, Zeytinburnu Belediyesince düzenlenen, "Necip Fazıl Kısakürek'i Anma Gecesi"ne katıldı.

 • Zeytinburnu’nda Ramazan Coşkusu Başlıyor

  Zeytinburnu’nda Ramazan Coşkusu Başlıyor

  11 ayın sultanı Ramazan coşkusu Zeytinburnu’nda başlıyor. Binlerce kişinin aynı sofrada buluşacağı meydan ve sokak iftarları, tasavvuf musikisi dinletileri, konserler, sema gösterileri, Kur’an tilavetleri, çocuk etkinlikleri, kitap fuarı, sahur sohbetleri ve söyleşilerle Ramazan bu yıl Zeytinburnu’nda bir başka yaşanacak.

 • Sevdiği kız onu uyuşturucu bataklığına sürükledi ya sonrası…

  Sevdiği kız onu uyuşturucu bataklığına sürükledi ya sonrası…

  Tanıştığı kız arkadaşı yüzünden uyuşturucunun bataklığına sürüklenen Hasan Ölmez’in hayata tutunmak ve bu bataklıktan çıkma için verdiği inanılmaz mücadelenin hikayesi. Hikayenin baş kahramanlarından biri ise Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Kasap..

 • Fetö'cü Komiserler Yunan Sınırında Yakalandı

  Fetö'cü Komiserler Yunan Sınırında Yakalandı

  Edirne’de, sınır birliklerince Yunanistan sınırından yasa dışı yollarla yurt dışına kaçmak isteyen, FETÖ/PDY terör örgütü bağlantısı nedeniyle KHK kararları ile mesleklerinden ihraç edilen aralarında komiser ve gazetecilerin bulunduğu 4 şahıs yakalandı.

 • Bilgi Evleri’nde Geleneksel Piknik Coşkusu

  Bilgi Evleri’nde Geleneksel Piknik Coşkusu

  Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri 550 Bilge Nesil öğrencisiyle birlikte Çekmeköy’de gerçekleştirilen geleneksel piknik organizasyonunda bir araya geldi.

 • Açık Havada Aile Boyu Sinema Keyfi

  Açık Havada Aile Boyu Sinema Keyfi

  Zeytinburnu Aile Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi’nin Aile Haftası kapsamında bu yıl ikincisini düzenlediği Açıkhava Sineması Festivali, renkli görüntülere sahne oldu.

 • Müceddid Vakfı mescitlerinde ramazan boyunca 600 kişilik iftar

  Müceddid Vakfı mescitlerinde ramazan boyunca 600 kişilik iftar

  Kuran ve Sünnet ışığında Zeytinburnu’nda hizmetlerine aralıksız devam eden Müceddid Vakfı Ramazan Ayında da birçok farklı organizasyona imza atmaya devam ediyor.

 • Zeytinburnu 7. Fotoğraf Yarışması Başladı

  Zeytinburnu 7. Fotoğraf Yarışması Başladı

  Zeytinburnu’nu anlatan en iyi kareyi yakalamak için bu yıl 7’ncisi düzenlenen Geleneksel Zeytinburnu Fotoğraf Yarışması’na başvurular başladı. Birincinin 12 bin TL ile ödüllendirileceği yarışmaya başvurular 01 Aralık Cuma günü sona erecek.

 • Derelilerin Şenlik Pikniğinde yağmura rağmen izdiham yaşandı

  Derelilerin Şenlik Pikniğinde yağmura rağmen izdiham yaşandı

  Zeytinburnu’nun hatta İstanbul’un en etkin derneklerinden biri olan Konya Bozkır Dere Kasabası Derneği yağmura rağmen 25. Geleneksel İstanbul Piknik buluşmasını yaptı. Dereliler yağmur çamur demeden piknikte izdihama neden oldu.

 • Yavuz Bingöl’den Zeytinburnululara Türkü Ziyafeti

  Yavuz Bingöl’den Zeytinburnululara Türkü Ziyafeti

  18. Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali'nin kapanış töreninde sahne alan Türk Müziği’nin başarılı isimlerinden Yavuz Bingöl, müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.

 • Zeytinburnu'nda Mezuniyet Coşkusu

  Zeytinburnu'nda Mezuniyet Coşkusu

  Zeytinburnu Belediyesi Kültür Sanat Merkezi’nde sanat eğitimi alan 860 öğrenci 20 Mayıs günü düzenlenen Mezuniyet Şöleni ile sertifikalarını aldı. 26 branşta öğrenim gören katılımcıların eserlerinden oluşan serginin açıldığı programda müzik branşlarından mezun olan öğrenciler de bir konser verdi.

 • İsmail Çebi Hakka Yürüdü

  İsmail Çebi Hakka Yürüdü

  Ak Parti Sümer Mahallesi eski başkanı ve Kubbeli Cami Dernek başkanı işadamı Ali Çebi’nin babası İsmail Çebi (76) geçirdiği kalp krizi sonucu hakka yürüdü.

 • Gaziantep'deki Cinayeti Zeytinburnu Emniyeti çözdü

  Gaziantep'deki Cinayeti Zeytinburnu Emniyeti çözdü

  Gaziantep’te 4 ay önce şüpheli bir şekilde ölen 4 yaşındaki erkek çocuğu Ziyade’yi altını kirlettiği için üvey annesinin öldürdüğü ortaya çıktı. Katil zanlısı üvey anne Zeytinburnu Emniyetinin başarılı operasyonu ile yakalandı

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.8%

8.3%

8.5%

6.1%

30.3%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan