• Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Sınav İlanı
 • CHP ilçe örgütü Kadınlar Gününü kutladı
 • Zeytinburnu Belediye Meclisinde yetki tartışması
 • Bilgi Evleri 14. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması Başladı
 • Zeytinburnu Meclisi’nin gündemi ‘Asbest’
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

HAYATI DAHA KOLAY YAŞANIR HALE GETİRİP ADİL BİR DÜZEN OLUŞTURACAGINA İNANDIGIM İÇİN ‘’EVET’’DİYECEGİM

AK Parti Zeytinburnu Belediye Meclis üyesi, iş adamı , adli yeminli hesap bilirkişi ve yeni nesil dernek başkanı Yunus Gülmek yeni anayasa değişikliğine niçin ‘’EVET’ ’Diyeceğine ilişkin gazetemize açıklamalarda bulundu

08 Mart 2017 Çarşamba 14:18

Türkiye Cumhuriyeti  Anayasasında değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi Meclisten geçerek Sayın Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandı. Vatanımıza ve Milletimize hayırlı olmasını dileğinde bulunan Meclis Üyesi Yunus Gülmek söz konusu değişikle ilgili konuşmasını  şu şekilde sürdürdü; 16 Nisan 2017 tarihinde halkımızın onayına sunulacak olan Yeni Anayasa değişikliği Referandumdan ‘’EVET’’  çıkacağını belirterek bunun neticesinde Türkiye’nin kazançlı olacağını belirtti.

Ayrıca Milletin takdirine ve ferasetine inandığını belirten Yunus gülmek egemenliğin yegâne kaynağı olan Millet iradesine ve onun vereceği karara herkesin saygı göstermesi gereğini hatırlattı. Vatandaşımızın bu anayasa değişikliğine evet veya hayır oyunu kullanırken mutlaka yeni Ana yasa değişikliğini iyice okuyup bilgi edinmeleri  ve  oyunu mutlaka kullanmasını önem taşıdığına dikkat çekti.

Meclis Üyesi Yunus Gülmek Anayasa değişikliğinin tek taraflı yorumlanmaması  gerektiğini, Ülkemizde ve Dünyada gelişen  hadiselerin bir bütün olarak düşünülmesi  gerektiğinin altını çizdi. Yunus Gülmek Meclis Üyesi olması hasebiyle olaya bir taraftan siyaset gözüyle baktığını,  diğer taraftan bir iş adamı olması piyasada ekonominin seyrini bildiğini, diğer taraftan mali ve bütçe bilgisiyle donanımlı bürokrat kişiliğini bildiğimizi,  diğer taraftan halkın içinden biri olarak dernek başkanlığı yaptığından ayrıca yeminli mali bilir kişi sıfatıyla görüşlerinin önem arz ettiğini bildiğimizden dolayı bizler bir gazeteci olarak görüşlerinin ehemmiyet taşıdığını biliyoruz.

Bu sebepten görüşlerini  ve  düşüncelerini gazetemize aktarmasından memnun olduk. Meclis üyesi  Yunus Gülmek Anayasa değişikliğine ‘’EVET’’ diyeceğini belirterek konu hakkında açıklayıcı bilgiler sundu. Türkiye Cumhuriyeti  Anayasasında değişiklik yapmasına dair kanun teklifi metnine baktığımızda en köklü değişimin yürütme özelinde gerçekleştiğini görmekteyiz. Yürütme yetkilerini Cumhur başkanlığı üzerinde toplayacak yeni sistem,iki başlı yürütmeyi ortadan kaldıracak. Devletin ve yürütmenin başı olarak Cumhurbaşkanı, bir önceki seçimlerden %5 oy almış partiler ile en az yüzbin seçmen tarafından aday gösterilebilir olacak. TBMM seçimi ile eş zamanlı gerçekleştirilecek olan seçimde geçerli oyların salt çoğunluğuna ulaşan aday Cumhurbaşkanı olacak. Cumhurbaşkanı  olduktan sonrada yardımcılarını ve Bakanlarını atayacak. Cumhurbaşkanı görev  ve yetkilerine baktığımızda yürütmenin ilgilendiği alanlarda anayasada yer alan temel haklar, kişi hakları ve siyasi haklara aykırı olmayacak şekilde Cumhurbaşkanlığı kararnamesi çıkarabilecek. Bu kararnamelerin kanunlara aykırı olamayacağını da hatırlatmak gerekir. Cumhurbaşkanı aldığı kararlardan sorumlu olacak.

Cumhurbaşkanı, yardımcıları ve bakanlar görevleri ile ilgili bir suç işlediklerine dair iddialar doğrultusunda TBMM’nin üye tam sayısının salt çoğunluğunun vereceği önerge ile haklarında meclis soruşturması açılması istenebilir. TBMM önergeyi bir ay içinde görüşür ve yapılan gizli oylamada 3/5 oranı sağlanırsa ilgililer hakkında meclis soruşturması açılabilir. Görüldüğü üzere ;yeni sistemin parlamenter sisteme göre daha üstün bir durumda olduğu için EVET  diyeceğim  Milletim için ,Memleketim için, Ülkem için, Vatanım için, insanımızın hayatını kolaylaştıracak yaşanır hale getirmek için, adil bir düzen oluşturmak için ,hızlı karar verebilen ve etkin bir çözüm üretmek için ,güçlü bir ekonomik yapıya kavuşmak için ,yüzyıldır sömürülen İslam coğrafyasının  umut aşılayabilmesi için, FETO,  PKK  ve diğer terör örgütlerinin  yada onların uluslararası destekçilerinin  köklerinin kurutulması için, çift başlılıktan tek başına ve güçlü irade için EVET ,EVET ,EVET  diyeceğini  belirtti. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL
 Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Hasan Doğan Spor Tesisi Açıldı, Buz Pisti'nin temeli atıldı

  Hasan Doğan Spor Tesisi Açıldı, Buz Pisti'nin temeli atıldı

  Zeytinburnu'nda yapılan Hasan Doğan Spor Tesisi'nin açılışı ile inşası devam eden Spor Toto Zeytinburnu Belediyesi Buz Pisti'nin temel atma töreni gerçekleştirildi.

 • Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Taşerondan Kadroya geçiş Sınav Sonuç İlanı

  Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Taşerondan Kadroya geçiş Sınav Sonuç İlanı

  01/01/2018 tarih 30288 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımı Sözleşmeleri Kapsamında Çalıştırılmakta Olan İşçilerin Sürekli İşçi Kadrolarına veya Mahalli İdare Şirketlerinde İşçi Statüsüne Geçirilmesine İlişkin 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Geçici 23 ve Geçici 24 üncü Maddelerinin Uygulanmasına Dair Usul Ve Esaslar’a İlişin Tebliğ’in 38 inci maddesi doğrultusunda Başkanlığımız bünyesinde oluşturulan Sınav Kurulu tarafından 39 uncu madde gereği sözlü ve uygulamalı sınavlar gerçekleştirilmiştir.

 • Sahilde Elleri Arkadan Bağlı Ağaca Asılı Ceset Bulundu

  Sahilde Elleri Arkadan Bağlı Ağaca Asılı Ceset Bulundu

  Zeytinburnu sahilinde, elleri arkadan bağlı ve ağaca asılı şekilde yabancı uyruklu bir kişiye ait ceset bulundu.

 • Trabzon Dernekleri istişare için Zeytinburnu’nda toplandı

  Trabzon Dernekleri istişare için Zeytinburnu’nda toplandı

  Zeytinburnu’nun en köklü derneklerinden biri olan Tüm Trabzonlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği uzun bir süre suskunluğunun ardından yeniden İstanbul genelinde Zeytinburnu yerelinde Trabzonluların sesi olmaya devam ediyor.

 • İYİ Parti Zeytinburnu Kongreye gidiyor

  İYİ Parti Zeytinburnu Kongreye gidiyor

  İYİ Parti Zeytinburnu ilçe Başkanlığının 1.Olağan Kongresi 8 Nisan Pazar Günü Saat 12:00’ da Zeytinburnu Öğretmenler Evinde bu ilana göre yapılacaktır. Tüm Üyelere duyurulur.

 • İBB Başkanı Mevlüt Uysal'dan Huzurevi Sakinlerine Yemek

  İBB Başkanı Mevlüt Uysal'dan Huzurevi Sakinlerine Yemek

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Yaşlılar Haftası dolayısıyla huzurevi sakinlerini yemekli programda ağırladı.

 • Nevruz Bayramı Topkapı'da coşkuyla kutlandı

  Nevruz Bayramı Topkapı'da coşkuyla kutlandı

  Bolluğu, bereketi ve baharı müjdeleyen Nevruz Bayramı, Topkapı Kültür Parkı’nda düzenlenen çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

 • Rekabet Kurulu Kararıyla ZEYPORT yırttı

  Rekabet Kurulu Kararıyla ZEYPORT yırttı

  Rekabet Kurulunca, Zeyport Zeytinburnu Liman İşletmeleri Sanayi ve Ticaret AŞ ve GEMTAC Gemi Tali Acenteliği ve Bot Hizmetleri Ticaret AŞ'ye idari para cezası uygulanmasına gerek olmadığına karar verildi.

 • Çanakkale Deniz savaşı zaferi ödülleri sahipleri buldu

  Çanakkale Deniz savaşı zaferi ödülleri sahipleri buldu

  18 Mart Çanakkale Deniz Savaşı Zafer’inin 103'üncu yılı ve Çanakkale Şehitleri yad etmek için Ortaokul ve liseler arası resim, şiir, kompozisyon dallarında yarışma düzenledi. Yarışmada Dereceye giren öğrenciler Zeytinburnu Kültür SANAT merkezinde düzenlenen törenle ödüllerine kavuştular.

 • Lösev İyilik Tırı Zeytinburnu'nda

  Lösev İyilik Tırı Zeytinburnu'nda

  Türkiye'nin dört bir yanında ihtiyaç sahibi kanser hastalarına ve ailelerine yardım ulaştırmaya devam eden Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) "İyilik Tırı" İstanbul'daki son durağı olan Zeytinburnu'na geldi.

 • Çırpıcı Mahallesinde Torbacılara baskın yapıldı

  Çırpıcı Mahallesinde Torbacılara baskın yapıldı

  Zeytinburnu Çırpıcı Mahallesi’nde uyuşturucu ticareti yapan sokak satıcılarına yönelik yürütülen uzun süreli bir teknik ve fiziki takip yapıldı ardından şahısların adreslerine eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

 • Öykü Meraklıları Zeytinburnu'nda Yazarlarla Buluştu

  Öykü Meraklıları Zeytinburnu'nda Yazarlarla Buluştu

  Bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen Türkiye’den ve dünyadan önemli yazarların buluştuğu "Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali" başladı. Açılışa, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, festivalin onur konuğu usta yazar Yıldız Ramazanoğlu ile çok sayıda Türk ve yabancı yazar katıldı.

 • AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkan Adayı Delibalta oldu

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkan Adayı Delibalta oldu

  Uzun süredir beklenen AK Parti Zeytinburnu ilçe başkan adayı İl Başkanlığı tarafından açıklandı. 13 Nisan’da yapılacak Kongrede İlin adayı Selami Delibalta olarak belirlendi.

 • Abdi İpekçi Spor Salonunda Yıkım Tamamlanmak Üzere

  Abdi İpekçi Spor Salonunda Yıkım Tamamlanmak Üzere

  Zeytinburnu'nda bulunan Abdi İpekçi Spor Salonu'nun yıkımının yüzde 75'lik kısmı tamamlandı.

 • ÜÇ MİLYON TL'ye sanayi esnafı satıldı iddiası?

  ÜÇ MİLYON TL'ye sanayi esnafı satıldı iddiası?

  Zeytinburnu’ndaki Küçük Oto Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüme giriyor. Yaklaşık iki yılı aşkın süredir boşaltılmasına çalışılan Sanayi Sitesi esnafı Kooperatif Başkanı Selman Kesman ve yönetimine adeta ateş püskürüyor. Sanayi Esnafı, Aydınlık Gazetesi’nden Ercan Deniz Küçük’e konuştu. Kooperatif Yönetiminin kendilerini sattığını iddia etti.

 • Adile Mermerci Anadolu Lisesi Öğrencileri Çanakkale Zaferini canlandırdı

  Adile Mermerci Anadolu Lisesi Öğrencileri Çanakkale Zaferini canlandırdı

  18 Mart Çanakkale Deniz Savaşı Zaferi ve Çanakkale Şehitlerini Anma Töreni Zeytinburnu Adile Mermerci Anadolu Lisesi'nin sahneleme programıyla ilçemizde anıldı. Tören etkinliğinde gözler nemlendi ve tarih akışı sağlandı.

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.1%

8.4%

8.5%

6%

31%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan