• Zeytinburnu 7. Fotoğraf Yarışması Başladı
 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim
 • Zeytinburnu Belediye Meclisi Mayıs Ayı 1.Birleşim
 • Serpme Kahvaltının Yeni Adresi Belgradkapı Sosyal Tesisleri
 • Eski Bakan Volkan Bozkır, Zeytinburnululara Hamsi İkram Etti
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Başkan Aydın, Eğer Hayır çıkarsa Kaos olur

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ilçemizde bulunan STK Başkanlarıyla Belgrad Kapı Sosyal Tesislerinde yemekte buluştu. Başkan Aydın yemekli buluşma Referanduma dair önemli açıklamalar yaptı.

06 Mart 2017 Pazartesi 13:28

Başkan Murat Aydın yemeğe iştirak eden STK Başkanlarına teşekkür ederek sözlerine başladı. Başkan önce yemeğin verildiği ve kısa bir süre içinde büyük talep gören Belgrad kapı sosyal tesisleri hakkında bilgi vererek başladı. İkinci bir sosyal tesisinde Zeytinburnu’nda iki yıl içinde açılacağının müjdesini verdi. Başkan Aydın tesislerini tanıtımını ardından referandum gündemine geçti. Başkan Anayasa değişikliğinin iyi anlaşılabilmesi için yerel seçim, belediye Başkanı ve Meclis Üyelerinin seçiminden yola çıkarak yeni değişikliği anlattı.

Başkan Aydın, yeni değişiklikle halk direk devleti yönetecek kişiyi seçecek. Burada halk seçice doğrudan halka hizmet edilecek. Fakat meclis üyeleri Başkanı seçse başkan meclis üyelerine hizmet edecek. Bu değişiklik kesinlikle halkın yararına olacak. Size şöyle bir örnek vereyim şu anki Cumhurbaşkanımız bir dönem seçildi şuan anketlerde kendisine büyük destek var ikinci kez de seçilebilecek. Şuan istediği kanunu çıkarabilir fakat hiçbir sorumluluğu yok. Yeni yapılacak değişiklik Recep Tayyip Erdoğan’ın yetkilerini sınırlıyor. Denetimini artırıyor. Peki derdi ne derdi gelecek.

Bu ülkenin geleceği. Artık bu ülkede istikrar olsun koalisyonlar devri bitsin. Darbeler olmasın. Şuan Devlet memurları Kaymakam, müftü, emniyet müdürü bir aksilik yapsa bununla ilgili çok fazla Başbakana ve Cumhurbaşkanına yansımıyor. Fakat yeni sistemde tüm memurların bürokrasinin olumlu ve olumuz çalışmalarını halk direkt Devletin Başkanına yazacak. Buda onların rahat oturmalarını değil çalışmaların sağlayacak ve bürokrasideki hantallık kalkacak halka kazanacak. Yeni sistemde halk hükümeti sandıkta kurulacak ve 5 yıl bir hükümet dedi olmayacak. Yeni sistemde halkının yarısının bir fazlasının oyunun alabilmek için toplumda mutabakat kültürü gelişecek. Yine halk kazanacak. Yeni sistem bunların yanında vekillerinin asıl olan kanun yapma işine dönecek. Bu değişikliğin gideceği nokta dar bölge seçim sistemi olacak inşallah Zeytinburnu dahi kendi milletvekilini seçecek.

Yeni sistemde bir risk var Yürütme yasamaya kanun yaptırma konusunda sıkıntı yaşanabilir .bu konuda da kilitlenme olursa karşılıklı uzlaşarak seçime gitme yetkileri var. Kavga ikisinin de yok olma anlamına gelir ki bu kısım bile yine uzlaşma kültürünü geliştirecek. Bu değişikliğe bilinçli olarak Hayır diyenlerin eski vesayet sisteminin devam etmesinden yana olanlardır veya onları destekleyenlerdir. Bu sisteme karşı çıkanlar belli noktaların parsellemiş olanların bu vesayetlerini kaybetmemek istemeleridir. Erdoğan’dan sonra ne olacakmış. Halk ne derse o olacak kardeşim. Halkına güveneceksin.

Yargıda her şey değişecekmiş. Ya arkadaş Anayasa mahkemesine üyeler hangi yolla kaç yılığına seçilmişse 10 Yılı dolmuş olanlar hangi usulle gelmişse yeni gelecek olanlarda belirlenene usulle gelecek. Bu referandum ülkemizde halkın iradesinin kökleşmesine katı vereceğine inanıyorum. Bu işten halkımız ve ülkemiz karlı çıkacaktır.

Ben Evet için çalışıyorum. Evet için çalışmakla particilik değil. Ülke için çalışmaktır. AK Partinin içinde dahi Hayırcılar var. CHP’den % 4 civarında Evet diyeceğim var diyen var. MHP’de % 25 Evet % 30’dan biraz fazlası Hayır diyeceğim diyor. Bu anketler bir ay öncesinin anketidir. Bu işi parti meselesi olmaktan çıkarmak lazım. CHP akıllı bir kampanya izliyor. Meclisten sonra toplumu germiyor. Keşke bunu daha önce yapsalardı. Sizden bu konuda ülkemizin geleceği için destek istiyoruz. Halk Hayır derse yapacak çok bir şey yok ama kaos ortamı çıkar gibi bu şeklide AK Parti hükümeti güven oyu almaşı gibi olur ve erken seçim gündeme gelebilir Bu benim kişisel görüşümdür dedi.

Başkan görüşlerini anlattıktan sonra STK Başkanlarının tek tek soruların aldı ve cevapladı. Odlukça sıcak bir ortamdan geçen yemekli toplantı ilçemiz için çok verimli oldu. Başkan Murat Aydın’ın davetine, ZEYDEF Genel Başkanı ve Sinoplular Dernek Başkanı Mehmet Çakır, ZİAD Başkanı Ayhan Özsoy, Mardinliler Dernek Başkanı Kemal Dündar, Samsunlular Dernek Başkanı Davut Genç, Kars-Ardahan Iğdır Hemşeri Konseyi Başkanı Cemal Avcı, Çankırı İşadamları Dernek Başkanı Arif Şengül, Elazığlı işadamları Derneği Bakanı Nazir Güler, Bozkırlılar Dernek Başkanı Mustafa Göksu, Kazak Türkleri Dernek Başkanı Serkan Dinçtürk, Trakyalılar Dernek Başkanı Rasim Arabacı, KAS-DER Zeytinburnu Şube Başkanı Ayhan Akduman,  Ordulular Dernek Başkanı Recai Memiş, Diyarbakırlılar Dernek Başkanı Metin Gönültaş, Bigalılar Dernek Başkanı İsmail Çetin, Rumeli Türkleri Dernek Başkanı Recep Akan, ROMDER Başkanı Mehmet Selçik, Giresunlular Dernek Başkanı Yaşar Güner, Bitlis Muş Sason Dernek Başkanı Abdulhamit Aksu, Doğu Türkistanlılar Dernek Başkanı Recep Sadettin Akyol, Afganlılar Dernek Başkanı Ferhat Sucu, Kazak Türkleri Vakfı Başkanı Fazlı Toplu, Afyonlular Dernek Başkanı Adem Honça, Hodul Dernek Başkanı Adem Kızılcık, Afgan Türkleri Dernek Başkanı Fehim Işık, Doğu Türkistan Maarif Dernek Başkanı Hidayet Oğuzhan, Trakyalılar Dernek Başkanı Fatih Hacıbedel, Urfalılar Dernek Başkanı Murat Tufan, Pirpul Dernek Başkanı Fahrettin Karakılıç, Yağlıdereliler Dernek Başkanı Halit Kütük, Egeköy Yardımlaşma Dernek Başkanı Mehmet Çıtlak, Espiyeliler Dernek Başkanı Fedai Özer, Arpacık Dernek Başkanı Ahmet Bıyık, Midyat ve Köyleri Dernek Başkanı Fetullah Doğanay, Mardin Gençlik Dernek Başkanı Tuncay Akalp, Mardin Midyat Segu Dernek Başkanı Hazni Çiçek, Malatyalılar Dernek Başkanı Suat Sarıkaya, Erikli Baba Dernek Başkanı Erdoğan Metin, Yeni Yüzyıl Dernek Başkanı Vehbi Bodur, Mardin Nusaybin Dernek Başkanı Enver Akdeniz iştirak etti.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Kazlıçeşme Abay Öğrencilerinden Ramazan'ı Karşılama Programı

  Kazlıçeşme Abay Öğrencilerinden Ramazan'ı Karşılama Programı

  Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kazlıçeşme Abay İmam Hatip Ortaokulu'nun, " Hoş Geldin ,Ya Şehr- i Ramazan " Programı ,öğretmenleri ve öğrencileriyle izleyenlere muhteşem anlar yaşattı.

 • Hayat Kurtaran Metrobüs Şoförüne İett Genel Müdürü Özel Ödülü

  Hayat Kurtaran Metrobüs Şoförüne İett Genel Müdürü Özel Ödülü

  Metrobüs şoförü Ramazan Yıldız'a, sürücüsü olduğu araçla Zeytinburnu metrobüs durağına gireceği esnada, annesinin elini bırakıp yola atlayan küçük çocuğu fark edip, direksiyonu bariyerlere doğru kırarak çocuğun hayatını kurtarması sebebiyle İETT Genel Müdürü Özel Ödülü verildi.

 • Zeytinburnu'nda Kent Konseyi Yaşlılar Meclisi Kuruldu

  Zeytinburnu'nda Kent Konseyi Yaşlılar Meclisi Kuruldu

  Zeytinburnu Kent Konseyi bünyesinde oluşturulan “Yaşlılar Meclisi” nin 1. olağan genel kurul toplantısı 18 Mayıs 2017 Perşembe günü saat 14.00 de yapıldı.

 • Necip Fazıl Kısakürek'i Anma Gecesi

  Necip Fazıl Kısakürek'i Anma Gecesi

  Gazeteci, yazar Mehmet Şevki Eygi, Zeytinburnu Belediyesince düzenlenen, "Necip Fazıl Kısakürek'i Anma Gecesi"ne katıldı.

 • Zeytinburnu’nda Ramazan Coşkusu Başlıyor

  Zeytinburnu’nda Ramazan Coşkusu Başlıyor

  11 ayın sultanı Ramazan coşkusu Zeytinburnu’nda başlıyor. Binlerce kişinin aynı sofrada buluşacağı meydan ve sokak iftarları, tasavvuf musikisi dinletileri, konserler, sema gösterileri, Kur’an tilavetleri, çocuk etkinlikleri, kitap fuarı, sahur sohbetleri ve söyleşilerle Ramazan bu yıl Zeytinburnu’nda bir başka yaşanacak.

 • Sevdiği kız onu uyuşturucu bataklığına sürükledi ya sonrası…

  Sevdiği kız onu uyuşturucu bataklığına sürükledi ya sonrası…

  Tanıştığı kız arkadaşı yüzünden uyuşturucunun bataklığına sürüklenen Hasan Ölmez’in hayata tutunmak ve bu bataklıktan çıkma için verdiği inanılmaz mücadelenin hikayesi. Hikayenin baş kahramanlarından biri ise Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Kasap..

 • Fetö'cü Komiserler Yunan Sınırında Yakalandı

  Fetö'cü Komiserler Yunan Sınırında Yakalandı

  Edirne’de, sınır birliklerince Yunanistan sınırından yasa dışı yollarla yurt dışına kaçmak isteyen, FETÖ/PDY terör örgütü bağlantısı nedeniyle KHK kararları ile mesleklerinden ihraç edilen aralarında komiser ve gazetecilerin bulunduğu 4 şahıs yakalandı.

 • Bilgi Evleri’nde Geleneksel Piknik Coşkusu

  Bilgi Evleri’nde Geleneksel Piknik Coşkusu

  Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri 550 Bilge Nesil öğrencisiyle birlikte Çekmeköy’de gerçekleştirilen geleneksel piknik organizasyonunda bir araya geldi.

 • Açık Havada Aile Boyu Sinema Keyfi

  Açık Havada Aile Boyu Sinema Keyfi

  Zeytinburnu Aile Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi’nin Aile Haftası kapsamında bu yıl ikincisini düzenlediği Açıkhava Sineması Festivali, renkli görüntülere sahne oldu.

 • Müceddid Vakfı mescitlerinde ramazan boyunca 600 kişilik iftar

  Müceddid Vakfı mescitlerinde ramazan boyunca 600 kişilik iftar

  Kuran ve Sünnet ışığında Zeytinburnu’nda hizmetlerine aralıksız devam eden Müceddid Vakfı Ramazan Ayında da birçok farklı organizasyona imza atmaya devam ediyor.

 • Zeytinburnu 7. Fotoğraf Yarışması Başladı

  Zeytinburnu 7. Fotoğraf Yarışması Başladı

  Zeytinburnu’nu anlatan en iyi kareyi yakalamak için bu yıl 7’ncisi düzenlenen Geleneksel Zeytinburnu Fotoğraf Yarışması’na başvurular başladı. Birincinin 12 bin TL ile ödüllendirileceği yarışmaya başvurular 01 Aralık Cuma günü sona erecek.

 • Derelilerin Şenlik Pikniğinde yağmura rağmen izdiham yaşandı

  Derelilerin Şenlik Pikniğinde yağmura rağmen izdiham yaşandı

  Zeytinburnu’nun hatta İstanbul’un en etkin derneklerinden biri olan Konya Bozkır Dere Kasabası Derneği yağmura rağmen 25. Geleneksel İstanbul Piknik buluşmasını yaptı. Dereliler yağmur çamur demeden piknikte izdihama neden oldu.

 • Yavuz Bingöl’den Zeytinburnululara Türkü Ziyafeti

  Yavuz Bingöl’den Zeytinburnululara Türkü Ziyafeti

  18. Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali'nin kapanış töreninde sahne alan Türk Müziği’nin başarılı isimlerinden Yavuz Bingöl, müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.

 • Zeytinburnu'nda Mezuniyet Coşkusu

  Zeytinburnu'nda Mezuniyet Coşkusu

  Zeytinburnu Belediyesi Kültür Sanat Merkezi’nde sanat eğitimi alan 860 öğrenci 20 Mayıs günü düzenlenen Mezuniyet Şöleni ile sertifikalarını aldı. 26 branşta öğrenim gören katılımcıların eserlerinden oluşan serginin açıldığı programda müzik branşlarından mezun olan öğrenciler de bir konser verdi.

 • İsmail Çebi Hakka Yürüdü

  İsmail Çebi Hakka Yürüdü

  Ak Parti Sümer Mahallesi eski başkanı ve Kubbeli Cami Dernek başkanı işadamı Ali Çebi’nin babası İsmail Çebi (76) geçirdiği kalp krizi sonucu hakka yürüdü.

 • Gaziantep'deki Cinayeti Zeytinburnu Emniyeti çözdü

  Gaziantep'deki Cinayeti Zeytinburnu Emniyeti çözdü

  Gaziantep’te 4 ay önce şüpheli bir şekilde ölen 4 yaşındaki erkek çocuğu Ziyade’yi altını kirlettiği için üvey annesinin öldürdüğü ortaya çıktı. Katil zanlısı üvey anne Zeytinburnu Emniyetinin başarılı operasyonu ile yakalandı

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.8%

8.3%

8.5%

6.1%

30.3%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan