Zeytinburnu Sporlular Derneği Başkanı Veli Akçura kahvaltı programında kısa bir konuşma yaptı. Başkan Akçura, Sizler Zeytinburnu sporun ve bu derneğin sahiplerinsiniz. Hepinize teşekkür ediyorum. Amacımız sizler gibi bu STK altında Zeytinburnu’muza ve Zeytinburnuspor’muza hizmet etmektir. Bunu Sizlerin katkılarıyla yapacağız. Zeytinburnu yeni stadyumuna kavuşuyor. Eski stadyumun bulunduğu alana yeni bir stadyum yapılacak. Umarız bu stad birileri için rant kapısı olmaz. Bu stadyumda Zeytinburnu spora gelir sağlayacak takımı ayakta tutacak kaynaklarının oluşturulması gerekiyor. Belediye Başkanımız, Yeni stadın temelini attığımız gün takım arayışına geçip profesyonel ligden güçlü bir futbol takımı alacağız ve o takımın adını da Zeytinburnu Spor koyacağız. İnşallah, Zeytinburnu’nu profesyonel takımsız bırakmayacağım.” Demiş. Başkanımızın bu görüşüne saygı duyuyoruz. Zeytinburnu spor şuan mücadele ediyor. Bu takımı tamamen silmeden bir çok alternatifte düşünülebilir. Burada asıl amaç Zeytinburnu Spor markasını yaşatılıp o eski efsane günlere dönülmesidir dedi.

Zeytinburnu Sporun kurucu Başkanı Mustafa Özdemir, Bizim dün olduğu gibi bugünde amacımız spora hizmet etmektir. Biz dün olduğu gibi bugünde Zeytinburnuluyuz. İyi ki Zeytinburnu var iyi ki burada adam gibi adamlar yetişti. STK Başkanlığı severek yapılır bunun için hem cebinizden hem de zamanından fedakârlık yaparsınız. Gecekondulardaki Varoşların yeşil saha inmesinin öncülüğünü Zeytinburnu ve Zeytinburnular yapmıştır. Dün olduğu gibi bugünde hep birlikte bir olalım iri olalım birlikte yine Zeytinburnu olalım. Bir ilçenin modernleşmesi kentleşmesi binalarla değil insanların birbirlerine karşı kurduğu gönü köprüsü ile olur dedi.

Zeytinburnu Sporlular Derneğinin kahvaltı programına, ZEYDEF Genel Başkanı Mehmet Çakır, Amatör Kulüpler Birliği Başkanı Şenol Yurtseven, İşadamları, STK Başkanları, Spor Kulüp Başkanları, Muhtarlar, Salim Kök, Asım Uğur, Emrullah iç, Ali Kaan Şengül, Muharrem Çamlıbel, Hayri idik, Arif Şentürk, Hüseyin Barış, Müslüm Kahraman, Cihan Kaba, Halil İbrahim Uzunağca, Mustafa Özdemir, Yahya Dediş, Abdullah Sapan, Halis Kök, Şennur Kaymak, Sefer Cengiz, Ali Gündüz, Dursun Eryıldız, Nazir Güler, Vahdet Çakıroğlu, Metin Yazar, Salih Aydıner, Sedat Kahvecioğlu, Fatma Kahvecioğlu, Cenk Yılmaz, Turgay Kalyoncu, Sebahattin Mutlu, Fikret Özdemir, Mennan Çayır, Hakan Eren, Salih Zeki Durmuşoğlu, Kenan Erdoğan, Hakan Güler, Mahalle Muhtarları; Celal Ertuğrul, Adem Yavuz, Yılmaz Kaya, Ömer Algül, Zeki Şentürk, Hüseyin Sarıyel, STK Başkanları; Murat Tufan, Özgür Varlık, Davut Genç, Ayhan Akduman, Ahmet Ilgaz, Arif Şengül, Nazir Güler, Gazeteciler, Taylan Demirelli, Mehmet Alpay, ZEYDEF Genel Sekreteri Erdoğan Güner, Zeytinburnu Sporlular Derneğinin yönetimi: Başkan: Veli Akçura Yönetim Kurulu: Ümit Adanur, Yılmaz Cihanoğlu, Nasır Domurcuk, İdris Işık, Mustafa Meral, Ali Dursun Sefer, Halil Taşkın, Alaaddin Akçura, Dursun Eryıldız, Ümit Çalışkan, Berat Özyer katıldı. Kahvaltı programının ardından Derneğe her daim destek olan işadamlarına plaket takdimini yapıldı.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL