• Zeytinburnu bekçileri göreve başladı
  • Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
  • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
  • Karneler alındı, tatil başladı
  • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Bakan Müezzinoğlu, Batı Trakya Derneğini ziyaret etti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu İstanbul'da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu (ortada), Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma Derneği Zeytinburnu Şubesi'nde düzenlenen programa katıldı.

19 Şubat 2017 Pazar 21:45

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun yanı sıra kahvaltı programına, Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Necmettin Hüseyin Adaletoğlu, Zeytinburnu Batı Trakyalılar Dernek Başkanı Fatih Hacıbedel, Batı Trakya Spor kulüp Başkanı Hakan Güler, Amatörler Birliği Başkanı Şenol Yurtseven, Irmak Spor Onursal Başkanı Cenap Altıok, Telsiz Mahalle Muhtarı Yakup Toraman ve çok sayıda Batı Trakyalı katıldı.

Yapılan yöresel kahvaltının ardından kürsüye ilk olarak Zeytinburnu Batı Trakyalılar Dernek Başkanı Fatih Hacıbedel çıktı ve Bakan Müezzinoğlu’na her daim kendilerine verdiği maddi ve manevi destek dolayı teşekkür etti. Başkan Bedel Batı Trakyalıların en büyük sorunun Türkiye’de yabacılar sınıfına konulması olduğunu belirtti

Batı Trakya Spor kulüp Başkanı Hakan Güler önce Bakana Spor kulübünün yeni projesi hakkında bilgi verdi. İki katlı olarak inşa edilmesi planla projenin üst katı ve ön cephesi Batı Trakya kulübüne tahsis edilecek diğer katı ise diğer kulüplere tahsis edilecek. Spor sahasın alt kısmında da üç katlı otopark yapılacak dedi. Başkan Güler, maddi manevi her daim yanımızda yer alan sayın bakanımıza teşekkür ediyorum dedi.

Batı Trakyalılar Bakandan bir kat daha istediler. Bakan Müezzenioğlu, Belediye Başkanı Murat Aydın Bey bugün gelmedi galiba programı vardı Hayır dedi ama Biz ona inşallah bu proje için Evet dedirtiriz. Bakan aynı hemşerilerinin bir kat fazladan çıkma isteğine ise buranın imar planlarına bakılır yukarı olmazsa aşağıya doğru çözüm üretilir dedi.

Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Necmettin Hüseyin Adaletoğlu,Türk azınlık üyelerinin de Türkiye’de bazı sorunlarla karşılaştığını dile getirerek sözlerine şöyle devam etti: “Bizim Türkiye’ye göç etmiş hemşerilerimizin burada ikamet ederken yaşadığı 10 başlık altındaki sorunları ve çözüm önerilerimizi içeren raporumuzu yetkili tüm kurumlara ilettik, pansuman tedbirler alınmakta, bunlar kısa vadede aciliyet içeren konuları rahatlatacak tedbirler. Ama bizim kesin çözüm önerimiz Türk Vatandaşlığından izinle ayrılanlara verilen Mavi kart sisteminin içine 150 bin Batı Trakya Türk’ünün entegre edilmesidir. Bizler Türkiye Cumhuriyetine yük olmayız, tam tersi katma değer yaratarak, istihdam yaratarak katkı koyarız dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Müezzinoğlu Batı Trakyalıların merkez üssü Zeytinburnu’dur. Temel buradan atılmıştır. Bu büyük millet bizleri bağrına basmıştır sorunlar çözülür. 16 Nisanda Referandum var. Biz sizlerden vicdanınızın sesinizi dinlemenizi istiyoruz. Bu seçimde Evet- demek vicdanımızın gereğidir, Hayır- demek vicdanımızın sesidir

"İPİN UCUNU BİR YERDEN TUTTUK, ARKASI DA GELİR"

Dernek üyeleriyle beraber Zeytinburnu şubesindeki kahvaltıda buluşan Bakan Müezzinoğlu burada yaptığı konuşmasında, 100'ün üzerinde ülkeden yabancıların Türkiye'ye geldiğini belirterek, "Yabancılarla ilgili yasal düzenleme, oturma, çalışma izni düzenlemesini Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yabancılar statüsüyle ve Türkiye'nin o yabancılarla ilgili hukukunu şekillendirecek düzeyde çıkarıyorsunuz ama bunun içinde bir bakıyorsunuz ki Batı Trakyalı'nın kalbi inciniyor. Duyguları rencide oluyor. Haklı olarak. Çözümleri bizlere düşüyor. Bu anlamda ikamet teskerelerini inşallah pasaport süresince yani bunun pasaport süresi neyse o süre zarfında, sağlık hizmetlerini almada işte bir adım daha atabilir miyiz ?.. önümüzdeki hafta parlamentoda görüşeceğiz ama ipin ucunu da neticede bir yerden tuttuk, arkası da gelir" dedi.

"AYLAN BEBEKLER SAHİLE VURUNCA..."

Türkiye'de yaşayan yabancı sayısına değinen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Bu büyük millet 3 milyon Suriyeli ve onların üzerine diğer farklı ülkelerden gelenlerle birlikte 3 buçuk milyonun üzerinde yabancıyı misafir olarak ülkesinde barındırıyor. İskan ediyor. Sağlık hizmeti veriyor. 24 saat sorunlarını çözüyor. ve bu anlamda dünyanın hiçbir ülkesinin yapamayacağını, hiçbir milletinin de içselleştiremeyeceği bir tabloyu kendi insanı gibi görerek ve 'bana yapılmasını istemediğim hiçbir davranışı başkasına yapmıyorum' diyen bir anlayışla sahiplendi. Şu anda son rakamları bilmiyorum ama geçtiğimiz yıl Sağlık Bakanı olduğum dönemde şu cümleyi hep söylüyordum. 155 bin Suriyeli anne bu ay yıldızlı bayrağın altında evladını doğurdu. ve hiçbir Türk annesinden farklı bir muamele görmedi. Hiç dışlanmadı, ötelenmedi. Bunu ancak bu millet başarabilir. Şimdi o medeniyim diyen Avrupa'ya baktığınızda ancak Aylan bebekler sahile vurunca o fotoğraftan 'Tüh tüh, vah vah' diyorlar" diye konuştu.

"LAİKLİĞİ İNANÇ ÖZGÜRLÜĞÜ OLARAK DEĞERLENDİRMEDİĞİN SÜRECE..."

Türkiye'den başka ülkelere giden kişi sayısıyla da ilgili konuşan Bakan Müezzinoğlu,"Dünya genelinde 5 milyon insanımız yalnız karın tokluğu için dünyanın değişik ülkelerine gittiler. Sonra bazıları utanmadan sıkılmadan Cumhura değer vermediği için Cumhuriyet elden gidiyor naraları attı. ya Cumhura sahip çık ki Cumhuriyet de yücelsin. Cumhuru yok farz ederek Cumhuriyet yükselmez. Laikliği inanç özgürlüğü olarak değerlendirmediğin sürece laiklik diktatörlük olur, zulüm olur, eziyet olur, milletin değerlerini ezip geçmek olur. Laiklik elden gidiyor diye daha çok değil daha 10 yıl önce yüzde 47 oy almış bir siyasi partiye tek bir savcı dava açıyor" dedi.

‘HAYIR-DA DA -EVET- TE DE VİCDANI VE AKLIMIZI İYİ DEĞERLENDİRMEMİZ LAZIM."

Geçmişe takılmak yerine geleceğe bakmak gerektiğine vurgu yapan Bakan Müezzinoğlu, "-Evet- demek vicdanımızın gereğidir, -hayır- demek vicdanımızın sesidir. Ama -hayır-da da -evet- te de vicdanı ve aklımızı iyi değerlendirmemiz lazım. Yoksa bir kısım hayırcıların korkutma gayretlerine prim vermemeliyiz. 'Cumhuriyet elden gidecek, Laiklik elden gidecek, Atatürkçülük elden gidecek.' Atatürk'ü kullanarak, onun gölgesine yan gelip yatarak Atatürkçülük olmaz. O, milletle beraber büyük işler yaptı. Sen de milletle beraber büyük işler yapmaya soyun bir" şeklinde konuştu

ZEYTİNBURNU  HABER GAZETESİPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.6%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan