15 Temmuz Şehitler Turnuvası U-12’ler arasından tertiplendi ve Zeytinburnu dışından İstanbul’dan da turnuvaya bir çok takım katıldı. Zeytinburnu Amatörler Birliği Şenol Yurtseven Başkanlığında bu kez daha geniş kapsamlı bir turnuvaya imza attık dedi.  Zeytinburnu 15 Temmuz Şehitler Turnuvasında Şampiyon Damla spor oldu. Turnuvanın İkincisi, Altınova, Üçüncüsü, Eroğlu spor Dördüncüsü ise Güneş spor oldu.

Birçok güzel çalışmaya imza atan Zeytinburnu Amatörler Birliği ve Başkan Şenol Yurtseven, 30 Ocak’ta başlayıp yaklaşık iki hafta süren 15 Temmuz şehitler Turnuvası’yla ilgili Gazetemize şu açıklamayı yaptı. Çok güzel bir turnuva oldu. Turnuvada adeta futbol ziyafeti vardı. Turnuvamız birlik, beraberlik ve centilmenlik ruhu içerisinde geçti. Amacımız şehit ve gazileri unutmamak ve unutturmamaktı. Bizler, Çocuklarımızın gençlerimizin enerjisine ve gücüne inanıyoruz, amacımız 15 Temmuz mücadelesinde şehit düşen ve gazi olan vatandaşlarımızın anılarını yaşatmak, yapılan spor müsabakalarıyla hatırlamaktı. 

O gece bu vatan hainleri başarılı olsalardı netice ne olacaktı. Vatan evlatları ikiye ayrılacak millet kanı göl gibi olacaktı. Ondan sonra bu hainleri destekleyen dış güçler hemen gelip çullanacaklar memlekete sözüm ona demokrasiyi getirmek istiyormuş gibi aziz milletimizi, şehitler diyarı yurdumuzu Irak ve Suriye’ye çevirecekler, yurdumuz conilerin postalları altında ezilecekti. Bunu bilen bu millet 15 Temmuz gecesini kanıyla, canıyla sulayarak bu çakallara fırsat vermediler şehit ve gazi oldular. Bu kahramanları sakın unutmayın dedi. Başkan Yurtseven, ayrıca düzenledikleri bütün turnuvalarda kendilerine her daim destek olan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ve Başkan Yardımcılarına teşekkür etti.

15 Temmuz Şehitler Turnuvası'nda adını finale yazdıran Zeytinburnu Temsilcimiz Damla sporun U-12 Takımı, finalde Altınova'yı 4-1 gibi net bir skorla geçerek şampiyonluk kupasına ulaşan takım oldu. Kaan Meto sorumluluğunda katıldığı tüm turnuvalarda adından sıkça bahsettiren Damla spor, özellikle maçın son bölümünde baskısını artırarak golleri de peş peşe buldu

ELEME MAÇLARININ SKORLARI:

Altınova- Batı Trakya Spor:2-1
Irmak Spor-İstanbul Barış: 2-1
Bakırköy 1903-Damla spor: 7-1
İstanbul Kayaşehir-Merkezefendi spor: 6-0
Yeşiltepe Spor-Zafer spor: 6-1
İFA-Beştelsiz spor: 4-1
Güneş spor-Çağrım Marmara: 4-4
Eroğluspor-Selvi spor: 4-1
Irmak Spor-Batı Trakya Spor: 0-2
İstanbul Barış-Altınova spor: 0-5
Bakırköy 1903-Merkezefendi spor: 3-4
Damlaspor-İstanbul Kayaşehir: 3-0
Eroğlu-Güneş spor: 4-0
Selvi spor-Çağrım Marmara: 3-5
Yeşiltepe spor-Beştelsiz Spor: 1-0
İFA-Zafer Spor: 3-0
Altınova-Irmak Spor: 3-0
İstanbul Barış-Batı Trakya Spor: 6-0
Damla Spor-Merkezefendi Spor: 5-2
Bakırköy1903-İstanbul Kayaşehir: 1-3
İFA-Yeşiltepe Spor: 3-1
Beştelsiz Spor-Zafer spor: 3-0
Güneş spor-Selvi spor: 3-0
Çağrım Marmara-Eroğlu spor: 0-8

ÇEYREK FİNAL MAÇLARI:

Altınova-İstanbul Kayaşehir: 1-0
İstanbul Barış-Damlaspor: 0-5
Eroğlu spor-Yeşiltepe Spor: 3-1
İFA-Güneş spor: 3-3 (Penaltılar’da Güneşspor’un)

YARI FİNAL MAÇLARI:

Altınova-Güneş spor: 2-2 (Penaltılarda Altınova’nın)
Damla spor-Eroğlu spor: 2-0

ÜÇÜNCÜLÜK MAÇI

Eroğlu spor-Güneş spor: 4-1

FİNAL MAÇI:

Damla spor-Altınova: 4-1

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ -ÖZEL