• Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
 • Karneler alındı, tatil başladı
 • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

ZEMAYDER’de yeniden Ayhan Özsoy Dönemi

Zeytinburnu Polis Hizmetlerini Geliştirme ve Destekleme Derneği 10.Genel kurulunu tamamladı. Geniş katılımla yapılan Genel Kurul sonrası Ayhan Özsoy yeniden Başkan seçildi.

11 Şubat 2017 Cumartesi 22:39

Kuruluşunu 1996 yılı Kasım ayında Mehmet Lütfü Gül,  Metin Asıllı, Servet Yılmaz, Ziya Çağlar, Zekai Mercan, Metiner Demir ve Şenol Taş’ın oluşturduğu yönetim kurulu ile başlayan Zeytinburnu Emniyet Müdürlüğü - Araçlarını Yaptırma ve Yaşatma Derneği ( ZEMAYDER ) çok kısa sürede yaptığı çalışmalarla adında sıkça söz ettirmişti. O Dönem düzenlene üç büyük konser ile yeni Zeytinburnu ilçe Emniyet müdürlüğünün binasının ihtiyaçları alınmış ve 17 Hizmet aracı alınarak ilçe emniyet müdürlüğünün hizmetine sunulmuştu.  2009 yılına kadar yönetimde sadece 4 isim değişikliği ile sürdüren ZEMAYDER yönetimi görevlerini 2009 yılındaki 8. Olağan Genel Kurul'da Ayhan Özsoy ve arkadaşlarına devretmişti.

İki dönemdir ZEMAYDER başkanlığı yapan Ayhan Özsoy ve arkadaşları 10'uncu genel kurul için gerekli çalışmalar ve hazırlıkları yaptılar. Zeytinburnu İş Adamları Derneği’ndeki Gene Kurula, AK Parti İstanbul Milletvekili " Türkiye - Etiopya Parlementolararası Dostluk Gurubu Başkanı "  Dr. Hasan Sert,  Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Kasap ve Zeytinburnu 19'uncu Dönem Emniyet Müdürü Cenk Özmen, TÜMSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi, İTO Meclis üyesi, Seycan Seramik Yönetim kurulu Başkanı İşadamı Eyüp Topal ve davetliler katıldı. 

Ardından kongreye geçildi. Kongrenin Divan Başkanlığına, SGK İl Müdürlüğü 2008 -2011 SGK Bşk. Yrd. ve Bakanlık Müşaviri Mustafa Kuruca, yardımcılığına Ahmet Gökhan Kara ve Katip Üyelik görevine de Mehmet Kaçar oy birliği ile seçildi. Ali Faik Biçer'in genel kurul açılış konuşması sonrasında ZEMAYDER basın Sözcüsü Gazeteci Mehmet Alpay Derneğin geçmişine dair bilgiler aktardı. Raporlar Ayhan Özsoy ve Tahir Çırak tarafından okundu. Raporlar hakkında söz alan olmadı ve tüm raporlar oy birliği ile ibra edildi.

Seçime tek liste ile girildi ve yapılan oylamada Başkanlığa; Ayhan Özsoy Yönetim Kurulu Üyeliklerine, Yüksel Akgül, Ali Faik Biçer, Ayhan Özoğul, Nejdet Baykan, Metin Develi ve Ercan Ergül, Murat Yılmaz, Kaan Çırak, Muhammed Ulu, Murat Sarıçiçek, Hüseyin Akdağ, Ali Rıza Manati ve Abdullah  Behram Yılmaz, Tahir Çırak, Ercan Karakaya, Ferhat Cihangir, Osman Emre Özsoy, İbrahim Emek ve Hüseyin Biçer seçildi

Dilek ve temennilerde kısa bir konuşma yapan Belediye başkan Yardımcısı Gökhan Kasap, Biz Belediye olarak Derneğimizin dolayısıyla da Emniyetimiz her daim yanındayız. Rabbim Güvenlik güçlerimize güç kuvvet versin onları daima korusun. Vatanımıza milletimize ihanet edenlere karşı mücadele eden emniyet mensuplarımıza her daim rabbim güç kuvvet versin dedi. 

 İlçe Emniyet Müdürü Cenk Özmen yaptığı konuşmada, Derneğimizin yaptığı çok özverili çalışmalar neticesinde Bizler çok daha başarılı çalışmamalara imza atıyoruz. Bundan önce olduğu gibi bundan sonrada bu desteklerini bekliyoruz. Yeni yönetimde görev alan tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Bundan sonra yeni projeler olacak, belki yeni bir emniyet binasını ilçemize kazandırmak için Belediye Başkanımızla görüşeceğiz. Geldiğimden bugüne ilçemizin en büyük sorunları, kaçak bir şekilde ilçemizde ikamet eden yabancılar, asayiş ve trafik önceliğimiz bunlar olacak. Şuana kadar 1200 yabancıyı sınır dışı etik. Bu çalışmalar devam edecek dedi.

ZEMAYDER’in başkanlığına yeniden seçilen Ayhan Özsoy, bundan önce olduğu gibi bundan sonrada yaptıkları çalışmalarla her dam ilçe emniyetinin yanında yer alacaklarını söyledi. Günün anısına gurup resimleri çekildikten sonra ZEMAYDER 10'uncu Genel Kurul Toplantısı sona erdi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL-TAYLAN DEMİRELLİ-MEHMET ALPAYPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler1

DİĞER HABERLER

 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek 23/06/2017 Tarihinde rahmete kavuşan Amcası Seyyid Haccı Mehmet Sait Gülmek için taziye teşekkürü yayınladı

 • Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Başbakan Binali Yıldırım, yeni kabineyi açıkladı. Akif Çağatay Kılıç'ın yerine yeni Gençlik ve Spor bakanı Osman Aşkın Bak oldu. Osman Aşkın Bak, iki dönem Zeytinburnu’ndan sorumlu Milletvekili olarak görev yaptı ve neredeyse ilçemizdeki her etkinliğe katıldı. Bundan dolayı Zeytinburnu’nun vekili olarak adlandırıldı.

 • İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  Zeytinburnu Belediyesi, Spor Toto işbirliğiyle gerçekleştirdiği İstanbul’un en büyük buz pisti inşaatına 24 saat aralıksız devam ediyor.

 • Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  İstanbul dün gece başlayan ve sabah saatlerinde şiddetini arttıran yağmur, İstanbullulara zor anlar yaşattı. Yollarda biriken sular trafiğin sıkışmasına neden olurken, toplu taşımada da aksamalar meydana geldi. İstanbul'da en fazla yağışı alan Silivri'de evlerinde mahsur kalanlar botlarla kurtarıldı. İstanbul Valiliği: Bugün ilimiz yoğun yağış aldığından ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için zorunlu olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkılmaması rica olunur.

 • Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  İstanbul'da ! Birçok yeri su bastı, araçlar yollarda mahsur kaldı, trafik kilitlendi. AKOM sel riskine karşı uyardı.

 • Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli Anadolu-Avrupa Yönü de olumsuz hava koşulları nedeniyle geçici süre ile trafiğe kapatıldı

 • Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Telsiz Mahallesi’nin sevilen insanlarından spor camiasının dostu olan Malatya eşrafından Hasan Hüseyin TAŞDEMİR ( Korsan Hasan )rahmetli oldu.

 • Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  4 gün 4 gece sabah ezanlarına kadar nöbet tutan Zeytinburnulu vatandaşlar, Kur’an-ı Kerim dinleyip, 15 Temmuz şehitlerine dua etti. Genci yaşlısı meydanlarda sabahlayan vatandaşlara Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da eşlik etti. Paylaş

 • Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Türkiye, Avrupa U23 Atletizm Şampiyonası’na iddialı gidiyor. Ay-yıldızlılar, Bydgoszcz’da 45 isimle 29 dalda madalya aradı. Son günde 10 atletle finallerde temsil edilen Ay-yıldızlı Takım'da Yasemin Can, 5 binin ardından 10 bin metrede de altın madalya kazandı. 3000m su engellide ülkemizi temsil eden Zeytinburnu Beştelsiz spor Atletizm takımının sporcusu Turgay Bayram Avrupa 6.Olarak ülkemize büyük bir gurur yaşattı

 • Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver, Kanlı Darbe girişimi 15 Temmuz’un 1.Yıldönümünde hem Şehitler köprüsünde hem de 15 Temmuz meydanında yapılan etkinliklere katılarak Demokrasi Nöbetlerine destek veren Zeytinburnu Halkına ve teşkilatına teşekkür etti.

 • OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nde eğitim gören yüzlerce minik öğrenci bir araya gelerek, 15 Temmuz Destanı’nın 1. Yıl dönümünde yaptıkları canlı resimle "15 Temmuz’u Unutma!” mesajı yazdı. Duygu dolu anların yaşandığı etkinlikte yaklaşık 400 öğrencinin oluşturduğu Türk Bayraklı mesaj havadan görüntülendi.

 • Başkan Aydın'ın desteğiyle Sason'un En Yüksek Dağına Türk Bayrağı Dikildi

  Başkan Aydın'ın desteğiyle Sason'un En Yüksek Dağına Türk Bayrağı Dikildi

  Batman’ın Sason ilçesinde bir grup gönüllü genç ilçeden yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunan Garrame Dağı’na 15 Temmuz şehitleri anısına Türk Bayrağı dikti.

 • Başkan Aydın: 15 Temmuz Büyük Devrimin Habercisi

  Başkan Aydın: 15 Temmuz Büyük Devrimin Habercisi

  15 Temmuz İngilizce Makale Yarışması’nın ödül töreninde konuşan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “15 Temmuz dünyada mazlumlar lehine gerçekleşecek olan büyük devrimin habercisidir.” dedi.

 • On Beş Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni

  On Beş Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni

  İstanbul Valisi Vasip Şahin, ihanet odaklarının millet içerisinde tekrar ilerlememesi için eğitimcilere önemli görevler düştüğünü belirterek, "Bağımsız düşünen, kendisine verilen bilgiyi sorgulayan, nedenini, niçinini merak edip araştırabilen ve bir mantık süzgecinden geçirdikten sonra onu bu milletin emrinde bir fikir haline dönüştürebilen gençlere ihtiyacımız var." dedi.

 • Zeytinburnu'nda '15 Temmuz Destanı' Sergisi Açıldı

  Zeytinburnu'nda '15 Temmuz Destanı' Sergisi Açıldı

  Zeytinburnu’nda , 15 Temmuz hain darbe girişiminin hafızalardan silinmemesi için Türk milletinin destansı direnişini konu alan ’15 Temmuz Destanı’ fotoğraf sergisi açıldı.

 • Zafer Spor’dan 15 Temmuz Mesajı

  Zafer Spor’dan 15 Temmuz Mesajı

  Zeytinburnu Zaferspor Kulüp Başkanı Cengiz Zafer 15 Temmuz kanlı Darbe girişiminde canlarını feda eden aziz şehitlerimizi yayınladığı taziye mesajıyla yad etti.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.5%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan