• Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Sınav İlanı
 • CHP ilçe örgütü Kadınlar Gününü kutladı
 • Zeytinburnu Belediye Meclisinde yetki tartışması
 • Bilgi Evleri 14. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması Başladı
 • Zeytinburnu Meclisi’nin gündemi ‘Asbest’
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

ZEMAYDER’de yeniden Ayhan Özsoy Dönemi

Zeytinburnu Polis Hizmetlerini Geliştirme ve Destekleme Derneği 10.Genel kurulunu tamamladı. Geniş katılımla yapılan Genel Kurul sonrası Ayhan Özsoy yeniden Başkan seçildi.

11 Şubat 2017 Cumartesi 22:39

Kuruluşunu 1996 yılı Kasım ayında Mehmet Lütfü Gül,  Metin Asıllı, Servet Yılmaz, Ziya Çağlar, Zekai Mercan, Metiner Demir ve Şenol Taş’ın oluşturduğu yönetim kurulu ile başlayan Zeytinburnu Emniyet Müdürlüğü - Araçlarını Yaptırma ve Yaşatma Derneği ( ZEMAYDER ) çok kısa sürede yaptığı çalışmalarla adında sıkça söz ettirmişti. O Dönem düzenlene üç büyük konser ile yeni Zeytinburnu ilçe Emniyet müdürlüğünün binasının ihtiyaçları alınmış ve 17 Hizmet aracı alınarak ilçe emniyet müdürlüğünün hizmetine sunulmuştu.  2009 yılına kadar yönetimde sadece 4 isim değişikliği ile sürdüren ZEMAYDER yönetimi görevlerini 2009 yılındaki 8. Olağan Genel Kurul'da Ayhan Özsoy ve arkadaşlarına devretmişti.

İki dönemdir ZEMAYDER başkanlığı yapan Ayhan Özsoy ve arkadaşları 10'uncu genel kurul için gerekli çalışmalar ve hazırlıkları yaptılar. Zeytinburnu İş Adamları Derneği’ndeki Gene Kurula, AK Parti İstanbul Milletvekili " Türkiye - Etiopya Parlementolararası Dostluk Gurubu Başkanı "  Dr. Hasan Sert,  Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Kasap ve Zeytinburnu 19'uncu Dönem Emniyet Müdürü Cenk Özmen, TÜMSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi, İTO Meclis üyesi, Seycan Seramik Yönetim kurulu Başkanı İşadamı Eyüp Topal ve davetliler katıldı. 

Ardından kongreye geçildi. Kongrenin Divan Başkanlığına, SGK İl Müdürlüğü 2008 -2011 SGK Bşk. Yrd. ve Bakanlık Müşaviri Mustafa Kuruca, yardımcılığına Ahmet Gökhan Kara ve Katip Üyelik görevine de Mehmet Kaçar oy birliği ile seçildi. Ali Faik Biçer'in genel kurul açılış konuşması sonrasında ZEMAYDER basın Sözcüsü Gazeteci Mehmet Alpay Derneğin geçmişine dair bilgiler aktardı. Raporlar Ayhan Özsoy ve Tahir Çırak tarafından okundu. Raporlar hakkında söz alan olmadı ve tüm raporlar oy birliği ile ibra edildi.

Seçime tek liste ile girildi ve yapılan oylamada Başkanlığa; Ayhan Özsoy Yönetim Kurulu Üyeliklerine, Yüksel Akgül, Ali Faik Biçer, Ayhan Özoğul, Nejdet Baykan, Metin Develi ve Ercan Ergül, Murat Yılmaz, Kaan Çırak, Muhammed Ulu, Murat Sarıçiçek, Hüseyin Akdağ, Ali Rıza Manati ve Abdullah  Behram Yılmaz, Tahir Çırak, Ercan Karakaya, Ferhat Cihangir, Osman Emre Özsoy, İbrahim Emek ve Hüseyin Biçer seçildi

Dilek ve temennilerde kısa bir konuşma yapan Belediye başkan Yardımcısı Gökhan Kasap, Biz Belediye olarak Derneğimizin dolayısıyla da Emniyetimiz her daim yanındayız. Rabbim Güvenlik güçlerimize güç kuvvet versin onları daima korusun. Vatanımıza milletimize ihanet edenlere karşı mücadele eden emniyet mensuplarımıza her daim rabbim güç kuvvet versin dedi. 

 İlçe Emniyet Müdürü Cenk Özmen yaptığı konuşmada, Derneğimizin yaptığı çok özverili çalışmalar neticesinde Bizler çok daha başarılı çalışmamalara imza atıyoruz. Bundan önce olduğu gibi bundan sonrada bu desteklerini bekliyoruz. Yeni yönetimde görev alan tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Bundan sonra yeni projeler olacak, belki yeni bir emniyet binasını ilçemize kazandırmak için Belediye Başkanımızla görüşeceğiz. Geldiğimden bugüne ilçemizin en büyük sorunları, kaçak bir şekilde ilçemizde ikamet eden yabancılar, asayiş ve trafik önceliğimiz bunlar olacak. Şuana kadar 1200 yabancıyı sınır dışı etik. Bu çalışmalar devam edecek dedi.

ZEMAYDER’in başkanlığına yeniden seçilen Ayhan Özsoy, bundan önce olduğu gibi bundan sonrada yaptıkları çalışmalarla her dam ilçe emniyetinin yanında yer alacaklarını söyledi. Günün anısına gurup resimleri çekildikten sonra ZEMAYDER 10'uncu Genel Kurul Toplantısı sona erdi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL-TAYLAN DEMİRELLİ-MEHMET ALPAYPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler1

DİĞER HABERLER

 • İBB Başkanı Mevlüt Uysal'dan Huzurevi Sakinlerine Yemek

  İBB Başkanı Mevlüt Uysal'dan Huzurevi Sakinlerine Yemek

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Yaşlılar Haftası dolayısıyla huzurevi sakinlerini yemekli programda ağırladı.

 • Nevruz Bayramı Topkapı'da coşkuyla kutlandı

  Nevruz Bayramı Topkapı'da coşkuyla kutlandı

  Bolluğu, bereketi ve baharı müjdeleyen Nevruz Bayramı, Topkapı Kültür Parkı’nda düzenlenen çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

 • Rekabet Kurulu Kararıyla ZEYPORT yırttı

  Rekabet Kurulu Kararıyla ZEYPORT yırttı

  Rekabet Kurulunca, Zeyport Zeytinburnu Liman İşletmeleri Sanayi ve Ticaret AŞ ve GEMTAC Gemi Tali Acenteliği ve Bot Hizmetleri Ticaret AŞ'ye idari para cezası uygulanmasına gerek olmadığına karar verildi.

 • Çanakkale Deniz savaşı zaferi ödülleri sahipleri buldu

  Çanakkale Deniz savaşı zaferi ödülleri sahipleri buldu

  18 Mart Çanakkale Deniz Savaşı Zafer’inin 103'üncu yılı ve Çanakkale Şehitleri yad etmek için Ortaokul ve liseler arası resim, şiir, kompozisyon dallarında yarışma düzenledi. Yarışmada Dereceye giren öğrenciler Zeytinburnu Kültür SANAT merkezinde düzenlenen törenle ödüllerine kavuştular.

 • Lösev İyilik Tırı Zeytinburnu'nda

  Lösev İyilik Tırı Zeytinburnu'nda

  Türkiye'nin dört bir yanında ihtiyaç sahibi kanser hastalarına ve ailelerine yardım ulaştırmaya devam eden Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) "İyilik Tırı" İstanbul'daki son durağı olan Zeytinburnu'na geldi.

 • Çırpıcı Mahallesinde Torbacılara baskın yapıldı

  Çırpıcı Mahallesinde Torbacılara baskın yapıldı

  Zeytinburnu Çırpıcı Mahallesi’nde uyuşturucu ticareti yapan sokak satıcılarına yönelik yürütülen uzun süreli bir teknik ve fiziki takip yapıldı ardından şahısların adreslerine eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

 • Öykü Meraklıları Zeytinburnu'nda Yazarlarla Buluştu

  Öykü Meraklıları Zeytinburnu'nda Yazarlarla Buluştu

  Bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen Türkiye’den ve dünyadan önemli yazarların buluştuğu "Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali" başladı. Açılışa, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, festivalin onur konuğu usta yazar Yıldız Ramazanoğlu ile çok sayıda Türk ve yabancı yazar katıldı.

 • AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkan Adayı Delibalta oldu

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkan Adayı Delibalta oldu

  Uzun süredir beklenen AK Parti Zeytinburnu ilçe başkan adayı İl Başkanlığı tarafından açıklandı. 13 Nisan’da yapılacak Kongrede İlin adayı Selami Delibalta olarak belirlendi.

 • Abdi İpekçi Spor Salonunda Yıkım Tamamlanmak Üzere

  Abdi İpekçi Spor Salonunda Yıkım Tamamlanmak Üzere

  Zeytinburnu'nda bulunan Abdi İpekçi Spor Salonu'nun yıkımının yüzde 75'lik kısmı tamamlandı.

 • ÜÇ MİLYON TL'ye sanayi esnafı satıldı iddiası?

  ÜÇ MİLYON TL'ye sanayi esnafı satıldı iddiası?

  Zeytinburnu’ndaki Küçük Oto Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüme giriyor. Yaklaşık iki yılı aşkın süredir boşaltılmasına çalışılan Sanayi Sitesi esnafı Kooperatif Başkanı Selman Kesman ve yönetimine adeta ateş püskürüyor. Sanayi Esnafı, Aydınlık Gazetesi’nden Ercan Deniz Küçük’e konuştu. Kooperatif Yönetiminin kendilerini sattığını iddia etti.

 • Adile Mermerci Anadolu Lisesi Öğrencileri Çanakkale Zaferini canlandırdı

  Adile Mermerci Anadolu Lisesi Öğrencileri Çanakkale Zaferini canlandırdı

  18 Mart Çanakkale Deniz Savaşı Zaferi ve Çanakkale Şehitlerini Anma Töreni Zeytinburnu Adile Mermerci Anadolu Lisesi'nin sahneleme programıyla ilçemizde anıldı. Tören etkinliğinde gözler nemlendi ve tarih akışı sağlandı.

 • CHP'li Gençlerden Çanakkale Sergisi

  CHP'li Gençlerden Çanakkale Sergisi

  Cumhuriyet Halk Partisi Zeytinburnu Gençlik Kolları Çanakkale Zaferinin 103.Yıldönümü dolayısıyla Merter Metro İstasyonunda Çanakkale Zaferi konulu sergi açtı

 • Uluslararası 3.Zeytinburnu Öykü Festivali Başlıyor

  Uluslararası 3.Zeytinburnu Öykü Festivali Başlıyor

  Zeytinburnu Belediyesi tarafından bu yıl 3'üncüsü gerçekleştirilecek olan "Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali" 20 Mart Salı günü saat 19.00'da Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi'nde başlıyor. 11'i yabancı toplam 35 öykücünün katılacağı festivalin bu yılki mottosu "Anlatıyorum Öyleyse Varım!" olarak belirlendi.

 • Yusuf Üstündağ Sevenlerini yasa boğdu

  Yusuf Üstündağ Sevenlerini yasa boğdu

  18 Kasım 2017 Tarihinde vefat eden Selahattin Üstündağ'ın ardından 4 ay sonra kardeşi Yusuf Üstündağ'da 73 yaşında hayata veda etti. Geride kalan kardeşlerden Zihni ve Yusuf Üstündağ Sevenlerini yasa boğdu

 • DATEB Bilişim, Bilgisayar ve Güvenlik Sistemleri Sümer Mahallesinde hizmetinizde

  DATEB Bilişim, Bilgisayar ve Güvenlik Sistemleri Sümer Mahallesinde hizmetinizde

  Zeytinburnu İşadamları Dernek Başkanı Ayhan Özsoy’un yeğeni Berk Davul’un 2007 Yılında Yeşiltepe Mahallesinde kurduğu DATEB Bilişim, Bilgisayar ve Güvenlik Sistemleri yeni adresinde Sümer Mahallesinde hizmet açıldı.

 • ZEYDEF Çanakkale Şehitlerini yad etti

  ZEYDEF Çanakkale Şehitlerini yad etti

  ZEYDEF Kazlıçeşme Kültür Merkezinde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 103'üncü yıldönümü nedeniyle etkinlik düzenledi.

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.1%

8.3%

8.5%

6%

31%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan