Kuruluşunu 1996 yılı Kasım ayında Mehmet Lütfü Gül,  Metin Asıllı, Servet Yılmaz, Ziya Çağlar, Zekai Mercan, Metiner Demir ve Şenol Taş’ın oluşturduğu yönetim kurulu ile başlayan Zeytinburnu Emniyet Müdürlüğü - Araçlarını Yaptırma ve Yaşatma Derneği ( ZEMAYDER ) çok kısa sürede yaptığı çalışmalarla adında sıkça söz ettirmişti. O Dönem düzenlene üç büyük konser ile yeni Zeytinburnu ilçe Emniyet müdürlüğünün binasının ihtiyaçları alınmış ve 17 Hizmet aracı alınarak ilçe emniyet müdürlüğünün hizmetine sunulmuştu.  2009 yılına kadar yönetimde sadece 4 isim değişikliği ile sürdüren ZEMAYDER yönetimi görevlerini 2009 yılındaki 8. Olağan Genel Kurul'da Ayhan Özsoy ve arkadaşlarına devretmişti.

İki dönemdir ZEMAYDER başkanlığı yapan Ayhan Özsoy ve arkadaşları 10'uncu genel kurul için gerekli çalışmalar ve hazırlıkları yaptılar. Zeytinburnu İş Adamları Derneği’ndeki Gene Kurula, AK Parti İstanbul Milletvekili " Türkiye - Etiopya Parlementolararası Dostluk Gurubu Başkanı "  Dr. Hasan Sert,  Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Kasap ve Zeytinburnu 19'uncu Dönem Emniyet Müdürü Cenk Özmen, TÜMSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi, İTO Meclis üyesi, Seycan Seramik Yönetim kurulu Başkanı İşadamı Eyüp Topal ve davetliler katıldı. 

Ardından kongreye geçildi. Kongrenin Divan Başkanlığına, SGK İl Müdürlüğü 2008 -2011 SGK Bşk. Yrd. ve Bakanlık Müşaviri Mustafa Kuruca, yardımcılığına Ahmet Gökhan Kara ve Katip Üyelik görevine de Mehmet Kaçar oy birliği ile seçildi. Ali Faik Biçer'in genel kurul açılış konuşması sonrasında ZEMAYDER basın Sözcüsü Gazeteci Mehmet Alpay Derneğin geçmişine dair bilgiler aktardı. Raporlar Ayhan Özsoy ve Tahir Çırak tarafından okundu. Raporlar hakkında söz alan olmadı ve tüm raporlar oy birliği ile ibra edildi.

Seçime tek liste ile girildi ve yapılan oylamada Başkanlığa; Ayhan Özsoy Yönetim Kurulu Üyeliklerine, Yüksel Akgül, Ali Faik Biçer, Ayhan Özoğul, Nejdet Baykan, Metin Develi ve Ercan Ergül, Murat Yılmaz, Kaan Çırak, Muhammed Ulu, Murat Sarıçiçek, Hüseyin Akdağ, Ali Rıza Manati ve Abdullah  Behram Yılmaz, Tahir Çırak, Ercan Karakaya, Ferhat Cihangir, Osman Emre Özsoy, İbrahim Emek ve Hüseyin Biçer seçildi

Dilek ve temennilerde kısa bir konuşma yapan Belediye başkan Yardımcısı Gökhan Kasap, Biz Belediye olarak Derneğimizin dolayısıyla da Emniyetimiz her daim yanındayız. Rabbim Güvenlik güçlerimize güç kuvvet versin onları daima korusun. Vatanımıza milletimize ihanet edenlere karşı mücadele eden emniyet mensuplarımıza her daim rabbim güç kuvvet versin dedi. 

 İlçe Emniyet Müdürü Cenk Özmen yaptığı konuşmada, Derneğimizin yaptığı çok özverili çalışmalar neticesinde Bizler çok daha başarılı çalışmamalara imza atıyoruz. Bundan önce olduğu gibi bundan sonrada bu desteklerini bekliyoruz. Yeni yönetimde görev alan tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Bundan sonra yeni projeler olacak, belki yeni bir emniyet binasını ilçemize kazandırmak için Belediye Başkanımızla görüşeceğiz. Geldiğimden bugüne ilçemizin en büyük sorunları, kaçak bir şekilde ilçemizde ikamet eden yabancılar, asayiş ve trafik önceliğimiz bunlar olacak. Şuana kadar 1200 yabancıyı sınır dışı etik. Bu çalışmalar devam edecek dedi.

ZEMAYDER’in başkanlığına yeniden seçilen Ayhan Özsoy, bundan önce olduğu gibi bundan sonrada yaptıkları çalışmalarla her dam ilçe emniyetinin yanında yer alacaklarını söyledi. Günün anısına gurup resimleri çekildikten sonra ZEMAYDER 10'uncu Genel Kurul Toplantısı sona erdi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL-TAYLAN DEMİRELLİ-MEHMET ALPAY