Kızılay'a yeni bir bina alınmasından; kurban kesim merkezine kadar bir çok yeni projeyi anlatan Başkan Ayhan Balcı, 'Yumurta girmeyen evler var. Biz evimizde rahat ederken komşularımızı düşünmek bizim inancımız gereği. Onun için kardeş komşu projesi başlatıp, her varlıklı aileye muhtaç bir aileyi komşu yapacağız. Mesela ona her ay bir Kg. et alacak, bir koli yumurta alacak. Bu, aslında çok kolay bir uygulama ancak belli bir disiplin içinde bunu gerçekleştirirsek başarılı oluruz.' dedi.

Basın mensuplarıyla Zeytinburnu Sosyal tesislerinde biraraya gelen Kızılay Zeytinburnu İlçe yönetimi, çok yakın zamanda hayata geçirecekleri  yeni projelerini ilçede görev yapan gazetecilerle paylaştı. Kızılay'a yeni bir bina alınmasından; kurban  kesim merkezine kadar bir çok yeni  projeyi anlatan Başkan Ayhan Balcı, 'Yumurta girmeyen evler var. Biz evimizde rahat ederken komşularımızı düşünmek bizim inancımız gereği. Onun için kardeş komşu projesi başlatıp, her varlıklı aileye muhtaç bir aileyi komşu yapacağız. Mesela ona her ay bir Kg. et alacak, bir koli yumurta alacak. Bu, aslında çok kolay bir uygulama ancak belli bir disiplin içinde bunu gerçekleştirirsek başarılı oluruz.' dedi.

Zeytinburnu Sosyal Tesisleri'nde yapılan basın toplantısına; Başkan Ayhan Balcı ve Yönetim Kurulu üyelerinin yanısıra  Zeytinburnu Haber gazetesinden Murat Ergün ve Taylan Demirelli, İstanbul Times gazetesinden Hüseyin Çetiner ve Fatma Ozan, 212 Haber gazetesinden Ömer Çakmak, Zeykent gazetesinden Mehmet Karamul Alpay ve Aktüel Gazete ve Dergisi'nden Osman İslam katıldılar.

Zeytinburnu Kızılay Yönetimi ve gazetecilerin tanışma faslından sonra söz alan yönetim kurulu üyeleri de 'İlk kezs bu kadar yararlı bir kurumda hizmet vermenin gururunu yaşıyoruz. Halep'e 3 tır yardım toplayıp gönderdik ancak yeterli değil. Merter ve Zeytinburnu tekstilcileir ile ayakkabıda Şengül Ayakkabuı ve Yeşil Kundura büyük destek veriyor. Hepsinden Allah razı olsun.' dediler.

Daha sonra soruları cevaplayan Başkan Ayhan Balcı da şu detayları verdi: 'Yapacağımız ya da alacağımız binada Ramazan ayında 30 gün iftar vermek istiyoruz. ''Askıda ekmek'' projesinin yaygınlaşması için de  çaba sarf edeceğiz. 25 Kişilik yönetim kurulumuz ile Kızılay  Zeytinburnu şubesini çok güzel bir yere getireceğimize olan inancımız tamdır. İnşallah bunu siz değerli basın mensuplarının da duyuru ve destekleriyle hep beraber başaracağız.'

Kızılay Zeytinburnu Şube Yönetim Kurulu üyeleri:  Ayhan Balcı (başkan),Mürsel Çırak, Avc.Yasin Balcı,Salim Kocaer, Fatma Seda Akdeniz, Yılmaz Ergül , Dr.İhsan Boyacı, Nurettin Aydın, Yusuf Kaçmaz, Barbaros Abi,  Fikret Tuncer, Hüseyin Şen , İlyaz Saka, Mehmet Menteş ,Abdülkadir Kaval, Abdullah Üngür, Ömer Baş, Ahmet Yaşlı, İsmail Namazcı, Aydın Çığrıkçı, Mustafa Çokyaşar,  Mehmet Ekşi, Osman İslam, Kadir Özbek (Gençlik Kolları Başkanı)  Fatma Özdemir (Kadın Kolları Başkanı)

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ