• Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Sınav İlanı
  • CHP ilçe örgütü Kadınlar Gününü kutladı
  • Zeytinburnu Belediye Meclisinde yetki tartışması
  • Bilgi Evleri 14. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması Başladı
  • Zeytinburnu Meclisi’nin gündemi ‘Asbest’
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Zeytinburnu Belediyesi'nden Sürgün İddialarına Cevap

Belediye meclisimizde bugün kabul edilen 27/01/2017 tarih ve 6032 sayılı teklifimizle ilgili yapılan haberler, eksik bilgilerden dolayı bazı yanlış anlaşılmalara yol açmıştır.

09 Şubat 2017 Perşembe 08:15

Belediyemiz ve TOKİ arasında yapılacak protokol uyarınca gerçekleştirilecek kamulaştırma işlemi sonucunda, yeni konut yapılmayacak, Zeytinburnu’ndaki yoğun nüfusun acil ihtiyaçları olan mahalle meydanları, camilerin depreme dayanıklı bir şekilde yeniden inşa edilmesi ve okullarla birlikte çevrelerinin düzenlenmesi projeleri gerçekleştirilecektir.Proje kapsamında altı mahallede on iki proje hayata geçirilecektir.

Nuripaşa İlkokulu, Sümer Ortaokulu ve Muhsin Ertuğrul Meslek Lisesi’nin çevresi genişletilip bahçe kapasitesi artırılacak ve eğitim gören çocuklarımıza daha geniş bir alan sağlanacaktır. Mevcut olan Taş Camii, Ulu Camii, Dutluk Camii ve Sümer Camii’lerinin etrafı genişletilecek, böylece hem camiilerin çevresi düzenli bir hale gelecek hem de mahalle meydanları oluşturulacaktır.

Bağ Camii, Kubbeli Camii, Hacı Müzeyyen Camii, Konyalı Camii ve Köşeli Camii’leri ise yıkılıp aynı yerine yeniden yapılarak depreme dayanıklı hale getirilecektir. Ayrıca çevrelerinin düzenlenmesiyle mahalle meydanları oluşturulacaktır. Mahalle meydanları aynı zamanda çevrede yaşayan vatandaşlarımız için acil toplanma alanı işlevi görecektir.

69 binanın kamulaştırılacağı proje kapsamında hak sahipleriyle uzlaşma yöntemi benimsenecek ve anlaşma sağlanırsa hak sahibinin tercihine göre ya bedeli ödenecek ya da TOKİ’nin inşa etmiş olduğu evlerden verilecektir. Anlaşma sağlanamazsa, mülkün bedeli mahkemenin atamış olduğu bilirkişi tarafından belirlenecektir. Kamu yararı için tasarlanan projeler, Zeytinburnu’nun nefes almasını sağlayacaktır.

ZEYTİNBURNU BELEDİYE BAŞKANLIĞIPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler2

DİĞER HABERLER

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.1%

8.3%

8.6%

6%

31%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan