• Zeytinburnu bekçileri göreve başladı
  • Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
  • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
  • Karneler alındı, tatil başladı
  • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Kuran Sitesinin etrafı komple yıkılacak

CHP Zeytinburnu Meclis üyesi Esin Hacialioğlu, Kuran Sitesinin çökmesinin ardından etraftaki binaların mühürlenmesinin ardından vatandaşların mağdur olduğunu buna dair neler yapıldığını ve bu binaların akıbetini Zeytinburnu Meclisine taşıdı.

07 Şubat 2017 Salı 14:11

CHP Zeytinburnu Meclis üyesi Esin Hacialioğlu, Çöken Kuran Sitesinin ardından çevredeki 27 bina hasar aldı. Bu binalara dair neler yapılıyor. Vatandaşlar çok zor durumdalar. Hangimiz kendi evimiz olmayan yerde ne kadar yasabilir dedi.

Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Alsac, Kuran sitesinin zeminin su doygunluk seviyesine ulaşmasıyla birlikte bu hareketinden dolayı binanın çöktüğünü düşünüyorum. Bina mukavetini yitirmiş ama bu şekilde çökme ihtimali yok yeraltı su seviyesin yükselmesiyle birlikte bina olduğu yere çökmüştür. Bundan dolayı etrafındaki binaları mühürledik.

Bundan 4 gün sonra yolun diğer tarafındaki mühürleri açtık fakat bunlarla ilgilide Afet yasasıyla ilgili süreci başlattık Haziran sonu itibariyle bu binaların tamamını tahliye etmiş olacağız. 14 Tane mühürlü bina ile sonuçlar geldi. Hepsinin değeri 10’un altında ve yıkılması gereken binalar. Zemin hareketinden korktuğumuz için bu binalardaki mühür devam ediyor.

Aynı olay bunları başına gelmesin. Buradaki tüm mülk sahipleriyle toplantı yaptı. Toplantıda millet birbirine girdi. 14 Binanım 8 tanesi belediye yapsın derse biz gireceğiz. Yok hayır derlerse onlar yapacaklar cephelerini biz belirleyeceğiz. Taşınanlara taşınma desteği veriyoruz. İETT Bloklarına tebligat gönderdik. Onlarla ilgilide süreç başlayacak. Yerinde dönüşüm yapmayan 1500 Daireyi daha ilgilendiren bir süreci daha başlattık.

CHP Zeytinburnu Meclis üyesi Esin Hacialioğlu,ise yaptığı açıklamada gelin burada bire bir dönüşüm yapmayın. Zeytinburnu’na örnek olacak ada bazlı bir dönüşüme imza atalım. Bahçesiyle yeşil alanıyla oyun alanlarıyla cephesiyle, konut kalitesiyle yapılacak bu dönüşüm tüm Zeytinburnu’na örnek olsun dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.6%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan