CHP Grup başkan vekili Hasan Hüseyin Üsküdar Teknik Başkan yardımcısı Mehmet Zafer Alsaç yıkılan Kuran sitesi bizden önce iş başında olan CHP’li başkanlar döneminde imar ve iskan almış bir bina. Bu bina da bir çok usulsüzlük söz konusu. Nerede ise projede olanın iki misli inşaat yapılmış.  CHP’nin 10 Yıllık Döneminde 5500 Kaçak bina yaptırmışsınız. Şimdi Zeytinburnu bunun acısını çekiyor dedi.

Kimse bizi suçlamasın diyerek sert tepki gösterdi. Bunun üzerine CHP’li Üsküdar, İstanbul’da 1994 den beri tam 23 yıldır, Zeytinburnu’nda ise  1999 dan beri yani 18 yıldır siz yönetiyorsunuz. Belediye, bütçe mimar ve mühendisler emrinizde varsa sorun ve problem gereğini yapacaksınız. Yapmanız gereken yıkımı yapmayarak 2 canın ölümüne ve 17 insanımızın yaralanmasına neden oldunuz. Suçu başkasında aramayın dedi. Diğer bir CHP meclis üyesi olan Düzgün Kaya ise Osman Gazi köprüsünde kablo koptu diye Japon mühendis işini layıkı ile yapamadığını düşündüğü için intihar etti. Biz sizden intihar etmenizi istemiyoruz ama istifa edip etmeyeceğinizi sormak isterim. Bakınız Davutpaşa Patlamasında 23 yurttaş, Merkezfendi süs havuzunda 1 çocuk , Mithatpaşa patlaması, Çırpıcı bina çökmesi ,Kuram sitesi başta olmak üzere çok sayıda insanımız hayatı kaybetti. Hayat bostan halini akıllı ev yapanlara var. Garip halka ise ölüm. İlçeyi  iyi yönetmiyorsunuz bırakın biz yönetelim çıkışında bulundu dedi

Belediye başkan yardımcısı Gökhan Kasap, Hasan Hüseyin Üsküdar öyle bir açıklama yaptı ki gülmemek için kendimi zor tutuyorum. Murat Başkanımız 1999 dan bu yana 4 sefer halkın karşısına çıkmış ve oy istemiş. Halkımızda her seçimde bizi iktidar CHP’yi muhalefet yapmış Hüseyin bey çıkmış bırakın gidin biz daha iyi yönetelim diyor. Biz zaten her beş senede bir dönemimizi tamamlayıp yeniden halkın karşısına çıkıyoruz. Sayın Üsküdar bize bırakın gidin diyeceğine seçmeni bizden daha iyi ilçeyi yöneteceğine ikna edip başkanlığı alıp yönetsinler. Öyle konuşmuş olmak için yapamıyorsanız bırakın diyerek bir yere varılmaz. Bizim yapıp yapamadığımıza bize oy veren halk karar verecek. CHP Meclis üyesi değil diyerek tepkisini ortaya koydu.  Bu konuşma üzerine Ak Parti Meclis üyeleri alkışları ile Gökhan Kasap’a destek verdiler.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL