• Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Sınav İlanı
  • CHP ilçe örgütü Kadınlar Gününü kutladı
  • Zeytinburnu Belediye Meclisinde yetki tartışması
  • Bilgi Evleri 14. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması Başladı
  • Zeytinburnu Meclisi’nin gündemi ‘Asbest’
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Kuran Sitesi Zeytinburnu Meclisinde Masaya yatırıldı

Zeytinburnu Belediye Meclis Toplantısının Şubat ayı ilk birleşiminde adeta eteklerdeki taşlar döküldü. Belediye yetkileri Zeytinburnu’nda kaçak binalar CHP Döneminde yapıldı dedi. CHP Meclis üyeleri ise 18 yıldır Zeytinburnu’nu siz yönetiyorsunuz. Ölümlerin tek sebebi Sizsiniz dediler.

07 Şubat 2017 Salı 08:43

Zeytinburnu’nda hayat var diyen Belediye Başkanına Muhalefet, hayat yok ölüm var iddiasında bulundu. Mecliste İlk olarak CHP’li meclis üyesi İlkay Biber kısa bir süre önce hayatını kaybeden eski başkan yardımcısı Av.Fahri Biçer, Genç yaşında hakkın rahmetine kavuşan Tolunay Mustafa Ergül’e Allah’tan rahmet diledi. Sağlık sorunları olan Ak Parti Meclis üyeleri Cahit Bayram ve Kadir Erbasan’a da Allah’tan sağlık diledi.

CHP’li Meclis üyesi Esin Hacıalioğlu Zeytinburnu iyi idare edilmiyor. Zeytinburnu bir ay içinde Türkiye gündemine, terör, uyuşturucu ve ardından binanın çökmesiyle gündeme geldi. Binanın çökmesi çok enteresan saniyeler içinde güvenli yıkım olmuş gibi çöküyor ve iki insana mezar oluyor. Facia çok daha büyük olabilirdi. İki yıl önce boşaltılan bir bina iki yıl boyunca niçin bekletildi. Belediye çıkıp açıklama yapıyor. Bizim hiç suçumuz yok. E, mülk sahipleri anlaşamadı unun için yıkılmadı. Yani suçlu mülk sahipleri. Oysa yasa ne diyor, 60 İçinde Müdürlükçe kontrol edilir. Mülk sahipleri 60 içinde yıkmazlarsa 30 Gün ek süre verilir. Yine yıkmazlarsa Yetkili makamlarca tahliyesi yapılır. Ve ardından yıkımı Belediyece yapılır. Burada çok büyük bir ihmal var. Teknik Başkan Yardımcıları bu ilk facia olmamasına rağmen yine görevlerine devam ediyor. Bırakın istifasının istenmesini vicdanen ben bu görevi layıkı ile yerine getiremedim. İstifa edeyim diye bir şey yok dedi.

CHP Grup başkan vekili Hasan Hüseyin Üsküdar yapamıyorsanız bırakın biz daha iyisini yaparız dedi Teknik Başkan yardımcısı Mehmet Zafer Alsaç yıkılan Kuran sitesi bizden önce iş başında olan CHP’li başkanlar döneminde imar ve iskan almış bir bina. Bu bina da bir çok usulsüzlük söz konusu. Nerede ise projede olanın iki misli inşaat yapılmış.  CHP’nin 10 Yıllık Döneminde 5500 Kaçak bina yaptırmışsınız. Şimdi Zeytinburnu bunun acısını çekiyor dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL



Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.1%

8.3%

8.6%

6%

31%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan