• Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Sınav İlanı
 • CHP ilçe örgütü Kadınlar Gününü kutladı
 • Zeytinburnu Belediye Meclisinde yetki tartışması
 • Bilgi Evleri 14. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması Başladı
 • Zeytinburnu Meclisi’nin gündemi ‘Asbest’
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Abdullah Güzeldülger Derelilerle buluştu

Zeytinburnu Konya Bozkır Derekasabası Mahallesi Derneği her zaman olduğu gibi yine düzenlediği Konferansta salonu hınca hınç doldurdu. Başkan Ahmet Ilgaz ve Yönetim Kurulu Üyelerinin koordine ettiği Konferansa Zeytinburnu İmam Hatip Lisesinin 500 Kişilik konferans salonu dar geldi.

06 Şubat 2017 Pazartesi 10:06

Bozkır Derelilerin gurur duyduğu isimlerden biri olan TSMF Başkanı Abdullah Güzeldülger Şiir tadında bir Panelle hemşerileriyle buluştu. Konferansın açılış konuşmasının Dernek Başkanı Ahmet Ilgaz yaptı. Hemşerisi Abdullah Güzeldülger’i şöyle tanıttı. Abdullah Beyi Dünya tanıyor, Türkiye’de ise Devletimiz kendisine büyük güven duymuş ve TMSF gibi çok önemli bir kurumun başına getirmiş. Böyle önemli bir göreve layık görülen ismi hemşerilerinin de tanıması için bu çok özel buluşmayı planladık. Derneğin yaptığı çalışmalardan bahseden Başkan Ahmet Ilgaz Pazar günü olmasına rağmen 500 kişilik bu salonu hınca hınç doldurduğunuz için Sizlerle gurur duyuyorum dedi.

Başkanın konuşmasının ardından kürsüye TSMF Daire Başkanı Abdullah Güzeldülger çıktı. Önce hemşerilerini selamlayan Başkan Güzeldülger ardından Bozkır Dere Mahallesinde çok kısa bir sürede kalsa doğduğu topraklara dair unutamadığı anılarını anlattı. Babasının hac faziresi için kutsal topraklara gidişi öncesi yaptığı dua ve ardından duasının kabul olup orada vefat etmesiyle başlayan duygusal anılar ve şiirleri panele damgasını vurdu.

Güzeldülger konuşmasında başarının ilk önce kendine olan inanma ile başlar, Kendine güvenen insanın başarıya ulaşması için hiçbir engelin yoktur. Bizlerde sizler gibi Bozkır'da yetiştik Rabbim nasip etti çalışarak bu günlere geldik.  Ben, Bozkır'dan çıkarken 30 yıl olmuş, Babamın görevi dolayısıyla Ben Anadolu'nun Bozkır gibi güzel ama bir o kadar da çetin şartları olan değişik bölgelerinde hayatımız idame ettirdik. İmkânlarımız kısıtlıydı ama Rabbimiz nasip etti. Hayatımızda karşımıza çıkan olumsuzluklar küçük yaşlarda hayatla başa çıkmamıza yol açıyor ve ilerki zamanlarda bu olumsuzluklar bizim başarımız haline geliyor. Vakitlerinizi iyi kullanmanızı istiyorum sizlerin dikkatini dağıtmak isteyen Sosyal Medya ve Televizyon gibi araçların kıskaçından kurtularak eğitime yönelmeli hem bu dünya'da başarılı olmak için hemde Ahiretimiz için çalışkan olmamız lazım" dedi.

Prgoramın sonunda TSMF Başkanı, Şair, Yazar Abdullah Güzeldülger ‘Sensizliğimle Söyleşirken Kendimle’, ‘Yüzleşi’ adlı Şiir kitaplarını imzalayarak hemşerilerine takdim etti. İmza merasiminin ardından Dere Kasabası Derneği Başkanı Ahmet Ilgaz ve Konferansa katılan Dernek ve Vakıf Başkanları ile hemşerilerine güzel bir menüden oluşan Öğle yemeği ikramında bulundu ve yemeğin ardından Konferans çekilen hatır fotoğrafı ile sona erdi.

Abdullah Güzeldülger kimdir?

TMSF Daire Başkanı olan Abdullah Güzeldülger  TMSF’nin Bank Asya’ya el koymasıyla birlikte Bank Asya Yönetim Kurulu Başkanı olmuştu. Bir süre sonra bu görevinden ayrılan Güzeldülger önce Hes kablo ardından da Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine getirildi. Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden 1987 yılında mezun oldu. Çalışma hayatına Ziraat Bankası Kurumsal Krediler Müdürlüğü’nde Uzman Yardımcısı olarak başladı. 1990-2007 yılları arasında Garanti Bankası’nda Müfettiş, Şube Müdürü, Bölge Pazarlama ve Tahsis Müdürü olarak görev yaptı. Daha sonra Arap Türk Bankası A.Ş.’de Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, TMSF bünyesinde Finansman Daire Başkanlığı yaptı. Halen Türkbank Yönetim Kurulu Üyeliği, Adabank Yönetim Kurulu Başkanlığı, Digiturk Yönetim Kurulu Üyeliği Murahhas Azalığı ve TMSF Tahsilat Daire Başkanlığı görevlerini yürütmektedir.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Hasan Doğan Spor Tesisi Açıldı, Buz Pisti'nin temeli atıldı

  Hasan Doğan Spor Tesisi Açıldı, Buz Pisti'nin temeli atıldı

  Zeytinburnu'nda yapılan Hasan Doğan Spor Tesisi'nin açılışı ile inşası devam eden Spor Toto Zeytinburnu Belediyesi Buz Pisti'nin temel atma töreni gerçekleştirildi.

 • Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Taşerondan Kadroya geçiş Sınav Sonuç İlanı

  Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Taşerondan Kadroya geçiş Sınav Sonuç İlanı

  01/01/2018 tarih 30288 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımı Sözleşmeleri Kapsamında Çalıştırılmakta Olan İşçilerin Sürekli İşçi Kadrolarına veya Mahalli İdare Şirketlerinde İşçi Statüsüne Geçirilmesine İlişkin 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Geçici 23 ve Geçici 24 üncü Maddelerinin Uygulanmasına Dair Usul Ve Esaslar’a İlişin Tebliğ’in 38 inci maddesi doğrultusunda Başkanlığımız bünyesinde oluşturulan Sınav Kurulu tarafından 39 uncu madde gereği sözlü ve uygulamalı sınavlar gerçekleştirilmiştir.

 • Sahilde Elleri Arkadan Bağlı Ağaca Asılı Ceset Bulundu

  Sahilde Elleri Arkadan Bağlı Ağaca Asılı Ceset Bulundu

  Zeytinburnu sahilinde, elleri arkadan bağlı ve ağaca asılı şekilde yabancı uyruklu bir kişiye ait ceset bulundu.

 • Trabzon Dernekleri istişare için Zeytinburnu’nda toplandı

  Trabzon Dernekleri istişare için Zeytinburnu’nda toplandı

  Zeytinburnu’nun en köklü derneklerinden biri olan Tüm Trabzonlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği uzun bir süre suskunluğunun ardından yeniden İstanbul genelinde Zeytinburnu yerelinde Trabzonluların sesi olmaya devam ediyor.

 • İYİ Parti Zeytinburnu Kongreye gidiyor

  İYİ Parti Zeytinburnu Kongreye gidiyor

  İYİ Parti Zeytinburnu ilçe Başkanlığının 1.Olağan Kongresi 8 Nisan Pazar Günü Saat 12:00’ da Zeytinburnu Öğretmenler Evinde bu ilana göre yapılacaktır. Tüm Üyelere duyurulur.

 • İBB Başkanı Mevlüt Uysal'dan Huzurevi Sakinlerine Yemek

  İBB Başkanı Mevlüt Uysal'dan Huzurevi Sakinlerine Yemek

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Yaşlılar Haftası dolayısıyla huzurevi sakinlerini yemekli programda ağırladı.

 • Nevruz Bayramı Topkapı'da coşkuyla kutlandı

  Nevruz Bayramı Topkapı'da coşkuyla kutlandı

  Bolluğu, bereketi ve baharı müjdeleyen Nevruz Bayramı, Topkapı Kültür Parkı’nda düzenlenen çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

 • Rekabet Kurulu Kararıyla ZEYPORT yırttı

  Rekabet Kurulu Kararıyla ZEYPORT yırttı

  Rekabet Kurulunca, Zeyport Zeytinburnu Liman İşletmeleri Sanayi ve Ticaret AŞ ve GEMTAC Gemi Tali Acenteliği ve Bot Hizmetleri Ticaret AŞ'ye idari para cezası uygulanmasına gerek olmadığına karar verildi.

 • Çanakkale Deniz savaşı zaferi ödülleri sahipleri buldu

  Çanakkale Deniz savaşı zaferi ödülleri sahipleri buldu

  18 Mart Çanakkale Deniz Savaşı Zafer’inin 103'üncu yılı ve Çanakkale Şehitleri yad etmek için Ortaokul ve liseler arası resim, şiir, kompozisyon dallarında yarışma düzenledi. Yarışmada Dereceye giren öğrenciler Zeytinburnu Kültür SANAT merkezinde düzenlenen törenle ödüllerine kavuştular.

 • Lösev İyilik Tırı Zeytinburnu'nda

  Lösev İyilik Tırı Zeytinburnu'nda

  Türkiye'nin dört bir yanında ihtiyaç sahibi kanser hastalarına ve ailelerine yardım ulaştırmaya devam eden Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) "İyilik Tırı" İstanbul'daki son durağı olan Zeytinburnu'na geldi.

 • Çırpıcı Mahallesinde Torbacılara baskın yapıldı

  Çırpıcı Mahallesinde Torbacılara baskın yapıldı

  Zeytinburnu Çırpıcı Mahallesi’nde uyuşturucu ticareti yapan sokak satıcılarına yönelik yürütülen uzun süreli bir teknik ve fiziki takip yapıldı ardından şahısların adreslerine eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

 • Öykü Meraklıları Zeytinburnu'nda Yazarlarla Buluştu

  Öykü Meraklıları Zeytinburnu'nda Yazarlarla Buluştu

  Bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen Türkiye’den ve dünyadan önemli yazarların buluştuğu "Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali" başladı. Açılışa, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, festivalin onur konuğu usta yazar Yıldız Ramazanoğlu ile çok sayıda Türk ve yabancı yazar katıldı.

 • AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkan Adayı Delibalta oldu

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkan Adayı Delibalta oldu

  Uzun süredir beklenen AK Parti Zeytinburnu ilçe başkan adayı İl Başkanlığı tarafından açıklandı. 13 Nisan’da yapılacak Kongrede İlin adayı Selami Delibalta olarak belirlendi.

 • Abdi İpekçi Spor Salonunda Yıkım Tamamlanmak Üzere

  Abdi İpekçi Spor Salonunda Yıkım Tamamlanmak Üzere

  Zeytinburnu'nda bulunan Abdi İpekçi Spor Salonu'nun yıkımının yüzde 75'lik kısmı tamamlandı.

 • ÜÇ MİLYON TL'ye sanayi esnafı satıldı iddiası?

  ÜÇ MİLYON TL'ye sanayi esnafı satıldı iddiası?

  Zeytinburnu’ndaki Küçük Oto Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüme giriyor. Yaklaşık iki yılı aşkın süredir boşaltılmasına çalışılan Sanayi Sitesi esnafı Kooperatif Başkanı Selman Kesman ve yönetimine adeta ateş püskürüyor. Sanayi Esnafı, Aydınlık Gazetesi’nden Ercan Deniz Küçük’e konuştu. Kooperatif Yönetiminin kendilerini sattığını iddia etti.

 • Adile Mermerci Anadolu Lisesi Öğrencileri Çanakkale Zaferini canlandırdı

  Adile Mermerci Anadolu Lisesi Öğrencileri Çanakkale Zaferini canlandırdı

  18 Mart Çanakkale Deniz Savaşı Zaferi ve Çanakkale Şehitlerini Anma Töreni Zeytinburnu Adile Mermerci Anadolu Lisesi'nin sahneleme programıyla ilçemizde anıldı. Tören etkinliğinde gözler nemlendi ve tarih akışı sağlandı.

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.1%

8.4%

8.5%

6%

31%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan