Tek amacım gençleri sporla buluşturmak diyen Cengiz Zafer 2010 Yılından beri sosyal sorumluluk projesi olarak gördüğü Zafer Spor için elinden gelenin çok daha fazlasını yapmaya devam ediyor.
İstanbul 2.Amatör Lig 11 Grupta mücadele edecek olan Zafer Spor yeni sezon öncesi transferlerini tanıttı. Hasan Doğan Tesislerindeki ilk antrenman ve yeni transferlerle buluşma programına Başkan Cengiz Zafer, Başkan Vekili Ahmet Çelik ve yeni transferler katıldı.

ZAFER SPOR’DA TAŞ GİBİ YENİ DÖNEM

Yeni sezon öncesi Zafer Spor Futbol Koordinatörlüğü görevine getirilen Şampiyonlukların hocası Yasin Taş amacım ilk sezonumda Şampiyon olarak 1.Amatöre çıkmak dedi.  Yeni yapılanma sürecine giren Zaferspor, Altyapılar da dahil olmak üzere A Takım görevini de Yasin Taş'a verdi. Daha önce Z.Yıldız, İstanbul Sivasspor, Zeytinburnu 1957 SK, Zeytinburnu Zaferspor ve Y.Güneşspor gibi takımlarda görev yapan Yasin Taş yaptığı açıklamada, Zaferspor bizim kendi kulübümüz gibi. Burada topluma sağlıklı gençler yetiştirip Türk sporuna katkı vereceğiz. Elimizden geleni var gücümüzle yapmaya çalışacağız. Daha öncede görev yapmıştım yabancılık çekmeyeceğim bir camia. Çok kısa bir süre içinde Zafer Spor Futbol okulu projesini hayata geçirdik. Bir çok grupta şuan şampiyonluğa oynuyoruz. Alt yapıdan yetirdiğimiz bu gençlerle Zafer spor gelecek yıllarda adından sıkça söz ettirecektir dedi.

YENİ SEZONDA BOMBA TRASNFERLER

İstanbul 2. Amatör Kümede mücadele eden temsilcimiz Zeytinburnu Zaferspor, birçok kulübün transfer gündeminde olan golcü oyuncu Yağız Küçük'ü renklerine bağladı. Yağız Küçük yaptığı açıklamada; "Burada olmaktan mutluluk ve onur duyuyorum. Şampiyon bir hocanın takımına geldiğim için mutluyum. Geçen sene yaşadığımız sevinci tekrardan yaşamaya geldim. Form durumun oldukça iyi. Takımımın şampiyonluğu için elimden gelen her şeyi yapacağım. İki senede yaşadığım 3 şampiyonluğun yanına 4. şampiyonluğu ekleyeceğimden şüphem yok. Herkese başarılar dilerim" dedi. Zaferspor, Senegalli oyuncu Amora Baglatti'yi de kadrosuna kattı. İstanbul'da öğrenci olan 18 yaşındaki Senegalli oyuncu yeni takımıyla ilk çalışmasına dün çıktı ve çift kale maçta oynadığı başarılı futbolla göz doldurdu. Bu iki transferin yanında, Eroğluspor, Selvispor ve Çapa’dan bir çok oyuncu renklerine kattı.

AHMET ÇELİK’TEN ZAFER SPOR’A BİR HAFTA TATİL SÖZÜ

Zeytinburnu’nun sevilen simalarından başarılı işadamı, Zafer spor Başkan Vekili, Vakıf Motel’in sahibi Ahmet Çelik, tek amacımız var. Sizin gibi değerli gençleri futbolla buluşturmak. Bunun dışında hiçbir beklentimiz yok. Sadece oynadığınız futbolla mutlu olan bir insanım. İnşallah Haziran ayında Sizlerin uygun gördüğü bir tarihte Zafer Spor’u Vakıf Motelde ağırlayacağız.

BAŞKAN ZAFER; TEK AMACIM GENÇLİĞE HİZMET

Zafer sporun kurucusu ve Başkanı Cengiz Zafer, biz bu takımı mahallenin gençleriyle kurduk. Amacımız gençlimize hizmet etmekti. Geride bıraktığımız 7 yılda Ahmet Çelik, Gültekin Keleş gibi değerli dostlarımızın desteği ile bu görevi layıkı ile yerine getirmeye çalıştık. Zafer sporun yanında Zafer Spor kriket takımı üst üste üç kez Türkiye Şampiyonu oldu. Yeni sezonda Zafer spor Futbol okulunu hayata geçirdik. Şuan iyi gidiyor ama tam istediğimiz seviyeye getiremedik. Zaeytinburnu Belediye Başkanımız Murat Aydın, Başkan Yardımcılarımız, Belediyemizin Amatör Futbola ciddi manada desteği var. İşte şuan içinde bulunduğumuz hasan Doğan tesisleri yeniden inşa ediliyor. Uluslararası kalite bir tesis olacak. Bu yatırımlar ilçemiz için çok önemli. Gençlerimiz bizim geleceğimiz. Bizlerde yerel yöneticilerden aldığımız bu destekle takımlarımızı çok daha iyi yerlere getireceğiz dedi. Başkanlar yeni sezon öncesi Zafer spor oyuncularına bakla ikram ettiler ve kazasız belasız güzel başarılı bir sezon dileklerinde bulundular.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL