• Afrin Operasyonu Fiilen Başladı! Jetler 108 hedefi Vurdu
  • Öğrenciler Karnelerini Aldı, Yarıyıl Tatili Başladı!
  • İstanbul'un imar yönetmeliği değişti
  • Saadet Partisi gazetecilerle yemekte buluştu
  • Bu ülkenin Ömer Turan'dan başka derdi yok mu?
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

‘‘Sandığa gidip ‘EVET’ demek, tabiki de ‘Hayır'dan Hayırlıdır’’

AK Parti Zeytinburnu Meclis üyesi, IRMAK GRUP Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İDA GOLD’un Genel Müdürü Bilal Akgül Cumhurbaşkanlığı sistemini istemek ya da istememekten bahsedebilmek için öncelikle bu sistemi iyi tanımak ve anlamak gerekiyor dedi.

02 Şubat 2017 Perşembe 11:57

Nisan Ayında yapılacak olan ve EVET çıkması halinde Türkiye’de Başbakanlık sisteminin tarihe karışıp yerine Cumhurbaşkanlığı sistemini getirecek olan Referandumla ilgili Zeytinburnu Haber Gazetesine çarpıcı açıklamalar yaptı. Akgül, Öyle ki birçok kesim tarafından bu sistem halka yanlış anlatılıyor, Cumhuriyet ve milli iradeye düşman bir sistem olarak gösteriliyor, hatta Atatürk'e ihanet boyutuna ulaştırılarak, yapılan kara propaganda ile halktan "HAYIR" oyu vermeleri isteniyor. Oysa ki ortaya atılan başkanlık sistemi, ne bir rejim değişikliği, ne de Cumhuriyet'e aykırı bir sistem... Ayrıca teklif edilen sistemde milli iradenin zayıflaması gibi bir durum söz konusu olmadığı gibi, milleti temsil eden meclisin yetkileri ve dolayısıyla gücü de artıyor.

Meclis Üyesi ve işadamı Bilal Akgül, Ayrıca sürekli olarak yapılan sarayın yetkilerinin arttığı yönünde siyasette gerçeği yansıtmıyor. Güçler birliğinin sağlanması bir güç artışı olarak yorumlanmaktan ziyade, devletin tüm güçlerinin birbiri ile uyum içerisinde yürütülebilmesi adına olumlu bir değişim olarak değerlendirilmelidir. Nitekim, bu gerçeği yansıtmayan siyasetleri yapan güruhlar, vatana ve millete faydasına bakmadan hükümet tarafından sunulan her yeniliğe "İstemezük" felsefesiyle yaklaşıyor. Cumhurbaşkanlığı sistemine de ayrıntısına ve içeriğine bakmadan "istemezük" diyen güruh, dış güçlerle ve hatta terör örgütleri ile aynı ağızla konuşmaktan, aynı şeyleri savunmaktan hiçbir zaman imtina etmediği gibi şimdi de etmiyor. Ve ne hikmetse, terör örgütlerinin, Türkiye düşmanı batılı ülkelerin istemleri her zaman, her konu da, Türkiye'nin "İstemezükçüler" grubunun istemleri örtüşüyor. Cumhurbaşkanlığı sisteminin ülkemizin faydasına olduğunu anlamak için Türkiye düşmanlarının karşıt duruşuna bakmak dahi yetiyor iken, sandığa gidip "EVET" demek, tabiki de "HAYIR"'dan Hayırldır dedi…

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.3%

8.3%

8.5%

6.1%

30.8%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan