• İstanbul'un imar yönetmeliği değişti
  • Saadet Partisi gazetecilerle yemekte buluştu
  • Bu ülkenin Ömer Turan'dan başka derdi yok mu?
  • Kudüslü Genç Ressamın
  • Kaçak katlar kayıt altına mı alınacak?
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Adem Honça: Milletin tercihinin önünde durulmaz

Zeytinburnu Afyonlular Dernek Başkanı, işadamı Adem Honça, Nisan ayında yapılacak olan Anayasa Referandumu ile ilgili Zeytinburnu Haber Gazetesine çok özel açıklamalar yaptı.

02 Şubat 2017 Perşembe 10:05

Ülkede birlik ve beraberliğin sağlanması için öncelikle siyasette istikrarın olması gerektiğini vurgulayan Honça, anayasa değişikliğinin referandumda geçmesi halinde, geçmişte istikrarsızlığı beraberinde getiren koalisyonların son bulacağını ifade etti. Zeytinburnu Afyonlular Derneği olarak hem de Ülkemize bir nebzede olsa katkı sağlamaya çalışan bir işveren olarak, Türkiye'ye katkı sağlayacak, yeni kapılar açacak her türlü adımı desteklediklerini anlatan Adem Honça, Parlamenter sistemde yapılan revizyonun "rejim değişikliği" şeklinde yorumlanamaz.

Yeniliklerden korkmamak gerekiyor. Bazı şeyleri taassup haline getirmenin ülkemize yarar sağlamadığını birçok kez gördük. Nihayetinde son sözü söyleyecek olan millettir. Tarih şunu göstermiştir ki milletin tercihinin önünde durulmaz." diye konuştu.

Honça, anayasa değişikliği ile Türkiye'nin son yıllarda kazanmış olduğu istikrarın katlanarak artacağını bunun içinde gereği referandumda evet oyu vereceklerini belirtti. Zeytinburnu Afyonlular Dernek Başkanı, işadamı Adem Honça açıklamalarını şöyle sürdürdü. Ülkemizin milletimizin menfaati neredeyse biz de orada olacağız. Bu anayasanın milletimizin ve devletimizin lehine olduğuna yürekten inanıyoruz.

Vatanımız çok zorlu bir süreçten geçiyor. Güçlü bir Türkiye istiyoruz. "Eğer bu ülkede milli ve yerli bir halk arıyorsak bunun en güzel örneklerinden biri Afyondur. Büyük Taarruz buradan başladı. 15 Temmuz sonrası ülkemiz yeni bir İstiklal Mücadelesi veriyor. Türkiye'de artık iflas etmiş vesayet zihniyetine son vermek, halkımızla birlikte ülkemizin birliği beraberliğini sağlamak adına, sonunu kadar oyumuz 'evet' olacaktır.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.3%

8.3%

8.5%

6.1%

30.8%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan