TELSİZ’DE TRAFİK SORUNUN ANA NEDENİ TEKSTİLCİLER

Zeytinburnu’nun en büyük sorunlarından biri mahalle aralarındaki Tekstilciler ve bu tekstilcilerin oluşturduğu trafik çilesi. Zeytinburnu belediyesi bu şikayetlerin önüne geçmek için bir çok önlem aldı. Kaldırımlara park yapılmasını engellemek için Babalar dikildi, tek yön uygulaması yapıldı tüm bunlar bu sorunlara çözüm olmadı. Bu kez tekstil dükkanlarına mal getiren koca tırlar yol üstüne park etmeye başladı. Kaldırımlar genişletilince de esnaf kaldırımları dükkân olarak kullanmaya başladı. Tekstil dükkanlarına mal almak için gelen müşterilerin ise en büyük sıkıntısı park sorunu.

ÇÜRÜK BİNALAR TEKSTİL ESNAFI İÇİN BÜYÜK RİSK

Zeytinburnu’nda bir ay önce inanılmaz bir olay yaşandı. 52 Dairelik Kuran Sitesi ansızın olduğu yere çöktü ve iki kişiye mezar oldu. Zamanında tedbir alınmasaydı belki de 1000’den fazla kişi hayatını kaybedecekti. Tekstilcilerin yoğun olduğu Telsiz Mahallesinde binaların çoğu risk altında. Allah göstermesin böyle ansızın çökecek bir bina hem can hem de mal kaybına mal olacak. Kuran sitesinin çökmesinin ardından etrafındaki birçok bina güvenlik amacıyla mühürlendi. Bu binaların altındaki Tekstil dükkanları kapalı. İşyerini açamayan esnaf çaresiz. Ciddi manada zarara uğradıklarını söylüyorlar.

TEKSTİLPORT TEKSTİLCİLERİN ÇİLESİNİ BİTİRİYOR

Zeytinburnu’nda bir ilk. Tekstil Piyasası tek çatı altında buluşuyor. Toptan Tekstil Çarşısı Textil Port yakında açılıyor. Tekstilciler için Sokak sokak dolaşmak, Trafik ve Otopark çilesi bitiyor. Tekstilport Marmaray ve Avrasya Tüneline1,2 Km,  Seyitnizam-Akşemsettin tramvay durağına 700 m  ve İETT otobüs durağına 100 m mesafede, Atatürk Havalimanı güzergahında, Yedikule göğüs hastalıkları hastanesine komşu ve İstanbul’un ulaşımı en kolay noktasında.

HER BÜTÇEYE UYGUN KİRARLIK TEKSTİL DÜKKANLARI BU ÇARŞIDA

Tekstilport’da 30m2 den 150 m2 ye kadar kullanıcının ihtiyacına yönelik 128 dükkan ve depo alanları bulunmaktadır. Tavan yükseklikleri 4 ile 6 m arasında değişmekte olup 6m yüksekliğe sahip dükkanlar asma katlıdır. Tüm dükkanların içinde kullanıma hazır, tesisat ve mobilyaları tamamlanmış wc ler bulunmaktadır.

TEKSTİLPORT’DA OTOPARK SORUNU YOK

Tekstil Çarşısında, 2 katlı kapalı otopark ve  toplam 400 araç kapasitesi mevcuttur. Çarşı, Peyzaj ile zenginleştirilmiş geniş yürüme alanlarına sahiptir. Katlar arası ulaşımda asansör ve yürüyen merdiven Hizmetleri bulunmaktadır. Textil port avm, Asansör ve yürüme alanlarıyla engelli dostudur. İhtiyaca yönelik Kafeteryalar ve dinlenme alanları,  Bay/ Bayan mescit ve Abdesthane , 7/24 güvenlik, Rezidans katlarında 16 adet ultralux ofisler, Rezidans katlarında restaurant , dinlenme alanı ve toplantı salonları bulunmaktadır. Sınırlı sayıdaki Dükkanları kiralamak için elinizi çabuk tutun.  Tekxtilport Kiralama Ofisi: 0 212 641 05 06

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL