• Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Sınav İlanı
 • CHP ilçe örgütü Kadınlar Gününü kutladı
 • Zeytinburnu Belediye Meclisinde yetki tartışması
 • Bilgi Evleri 14. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması Başladı
 • Zeytinburnu Meclisi’nin gündemi ‘Asbest’
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Zeytinburnu’nda Tekstilcilerin çilesi bitiyor

Zeytinburnu’nda hem tekstilcilerin hem de Mahalle halkının çilesi bitiyor. Tekstilport, Zeytinburnu’nda tekstilcileri tek çatı altına topluyor.

02 Şubat 2017 Perşembe 18:01

TELSİZ’DE TRAFİK SORUNUN ANA NEDENİ TEKSTİLCİLER

Zeytinburnu’nun en büyük sorunlarından biri mahalle aralarındaki Tekstilciler ve bu tekstilcilerin oluşturduğu trafik çilesi. Zeytinburnu belediyesi bu şikayetlerin önüne geçmek için bir çok önlem aldı. Kaldırımlara park yapılmasını engellemek için Babalar dikildi, tek yön uygulaması yapıldı tüm bunlar bu sorunlara çözüm olmadı. Bu kez tekstil dükkanlarına mal getiren koca tırlar yol üstüne park etmeye başladı. Kaldırımlar genişletilince de esnaf kaldırımları dükkân olarak kullanmaya başladı. Tekstil dükkanlarına mal almak için gelen müşterilerin ise en büyük sıkıntısı park sorunu.

ÇÜRÜK BİNALAR TEKSTİL ESNAFI İÇİN BÜYÜK RİSK

Zeytinburnu’nda bir ay önce inanılmaz bir olay yaşandı. 52 Dairelik Kuran Sitesi ansızın olduğu yere çöktü ve iki kişiye mezar oldu. Zamanında tedbir alınmasaydı belki de 1000’den fazla kişi hayatını kaybedecekti. Tekstilcilerin yoğun olduğu Telsiz Mahallesinde binaların çoğu risk altında. Allah göstermesin böyle ansızın çökecek bir bina hem can hem de mal kaybına mal olacak. Kuran sitesinin çökmesinin ardından etrafındaki birçok bina güvenlik amacıyla mühürlendi. Bu binaların altındaki Tekstil dükkanları kapalı. İşyerini açamayan esnaf çaresiz. Ciddi manada zarara uğradıklarını söylüyorlar.

TEKSTİLPORT TEKSTİLCİLERİN ÇİLESİNİ BİTİRİYOR

Zeytinburnu’nda bir ilk. Tekstil Piyasası tek çatı altında buluşuyor. Toptan Tekstil Çarşısı Textil Port yakında açılıyor. Tekstilciler için Sokak sokak dolaşmak, Trafik ve Otopark çilesi bitiyor. Tekstilport Marmaray ve Avrasya Tüneline1,2 Km,  Seyitnizam-Akşemsettin tramvay durağına 700 m  ve İETT otobüs durağına 100 m mesafede, Atatürk Havalimanı güzergahında, Yedikule göğüs hastalıkları hastanesine komşu ve İstanbul’un ulaşımı en kolay noktasında.

HER BÜTÇEYE UYGUN KİRARLIK TEKSTİL DÜKKANLARI BU ÇARŞIDA

Tekstilport’da 30m2 den 150 m2 ye kadar kullanıcının ihtiyacına yönelik 128 dükkan ve depo alanları bulunmaktadır. Tavan yükseklikleri 4 ile 6 m arasında değişmekte olup 6m yüksekliğe sahip dükkanlar asma katlıdır. Tüm dükkanların içinde kullanıma hazır, tesisat ve mobilyaları tamamlanmış wc ler bulunmaktadır.

TEKSTİLPORT’DA OTOPARK SORUNU YOK

Tekstil Çarşısında, 2 katlı kapalı otopark ve  toplam 400 araç kapasitesi mevcuttur. Çarşı, Peyzaj ile zenginleştirilmiş geniş yürüme alanlarına sahiptir. Katlar arası ulaşımda asansör ve yürüyen merdiven Hizmetleri bulunmaktadır. Textil port avm, Asansör ve yürüme alanlarıyla engelli dostudur. İhtiyaca yönelik Kafeteryalar ve dinlenme alanları,  Bay/ Bayan mescit ve Abdesthane , 7/24 güvenlik, Rezidans katlarında 16 adet ultralux ofisler, Rezidans katlarında restaurant , dinlenme alanı ve toplantı salonları bulunmaktadır. Sınırlı sayıdaki Dükkanları kiralamak için elinizi çabuk tutun.  Tekxtilport Kiralama Ofisi: 0 212 641 05 06

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Hasan Doğan Spor Tesisi Açıldı, Buz Pisti'nin temeli atıldı

  Hasan Doğan Spor Tesisi Açıldı, Buz Pisti'nin temeli atıldı

  Zeytinburnu'nda yapılan Hasan Doğan Spor Tesisi'nin açılışı ile inşası devam eden Spor Toto Zeytinburnu Belediyesi Buz Pisti'nin temel atma töreni gerçekleştirildi.

 • Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Taşerondan Kadroya geçiş Sınav Sonuç İlanı

  Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Taşerondan Kadroya geçiş Sınav Sonuç İlanı

  01/01/2018 tarih 30288 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımı Sözleşmeleri Kapsamında Çalıştırılmakta Olan İşçilerin Sürekli İşçi Kadrolarına veya Mahalli İdare Şirketlerinde İşçi Statüsüne Geçirilmesine İlişkin 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Geçici 23 ve Geçici 24 üncü Maddelerinin Uygulanmasına Dair Usul Ve Esaslar’a İlişin Tebliğ’in 38 inci maddesi doğrultusunda Başkanlığımız bünyesinde oluşturulan Sınav Kurulu tarafından 39 uncu madde gereği sözlü ve uygulamalı sınavlar gerçekleştirilmiştir.

 • Sahilde Elleri Arkadan Bağlı Ağaca Asılı Ceset Bulundu

  Sahilde Elleri Arkadan Bağlı Ağaca Asılı Ceset Bulundu

  Zeytinburnu sahilinde, elleri arkadan bağlı ve ağaca asılı şekilde yabancı uyruklu bir kişiye ait ceset bulundu.

 • Trabzon Dernekleri istişare için Zeytinburnu’nda toplandı

  Trabzon Dernekleri istişare için Zeytinburnu’nda toplandı

  Zeytinburnu’nun en köklü derneklerinden biri olan Tüm Trabzonlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği uzun bir süre suskunluğunun ardından yeniden İstanbul genelinde Zeytinburnu yerelinde Trabzonluların sesi olmaya devam ediyor.

 • İYİ Parti Zeytinburnu Kongreye gidiyor

  İYİ Parti Zeytinburnu Kongreye gidiyor

  İYİ Parti Zeytinburnu ilçe Başkanlığının 1.Olağan Kongresi 8 Nisan Pazar Günü Saat 12:00’ da Zeytinburnu Öğretmenler Evinde bu ilana göre yapılacaktır. Tüm Üyelere duyurulur.

 • İBB Başkanı Mevlüt Uysal'dan Huzurevi Sakinlerine Yemek

  İBB Başkanı Mevlüt Uysal'dan Huzurevi Sakinlerine Yemek

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Yaşlılar Haftası dolayısıyla huzurevi sakinlerini yemekli programda ağırladı.

 • Nevruz Bayramı Topkapı'da coşkuyla kutlandı

  Nevruz Bayramı Topkapı'da coşkuyla kutlandı

  Bolluğu, bereketi ve baharı müjdeleyen Nevruz Bayramı, Topkapı Kültür Parkı’nda düzenlenen çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

 • Rekabet Kurulu Kararıyla ZEYPORT yırttı

  Rekabet Kurulu Kararıyla ZEYPORT yırttı

  Rekabet Kurulunca, Zeyport Zeytinburnu Liman İşletmeleri Sanayi ve Ticaret AŞ ve GEMTAC Gemi Tali Acenteliği ve Bot Hizmetleri Ticaret AŞ'ye idari para cezası uygulanmasına gerek olmadığına karar verildi.

 • Çanakkale Deniz savaşı zaferi ödülleri sahipleri buldu

  Çanakkale Deniz savaşı zaferi ödülleri sahipleri buldu

  18 Mart Çanakkale Deniz Savaşı Zafer’inin 103'üncu yılı ve Çanakkale Şehitleri yad etmek için Ortaokul ve liseler arası resim, şiir, kompozisyon dallarında yarışma düzenledi. Yarışmada Dereceye giren öğrenciler Zeytinburnu Kültür SANAT merkezinde düzenlenen törenle ödüllerine kavuştular.

 • Lösev İyilik Tırı Zeytinburnu'nda

  Lösev İyilik Tırı Zeytinburnu'nda

  Türkiye'nin dört bir yanında ihtiyaç sahibi kanser hastalarına ve ailelerine yardım ulaştırmaya devam eden Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) "İyilik Tırı" İstanbul'daki son durağı olan Zeytinburnu'na geldi.

 • Çırpıcı Mahallesinde Torbacılara baskın yapıldı

  Çırpıcı Mahallesinde Torbacılara baskın yapıldı

  Zeytinburnu Çırpıcı Mahallesi’nde uyuşturucu ticareti yapan sokak satıcılarına yönelik yürütülen uzun süreli bir teknik ve fiziki takip yapıldı ardından şahısların adreslerine eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

 • Öykü Meraklıları Zeytinburnu'nda Yazarlarla Buluştu

  Öykü Meraklıları Zeytinburnu'nda Yazarlarla Buluştu

  Bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen Türkiye’den ve dünyadan önemli yazarların buluştuğu "Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali" başladı. Açılışa, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, festivalin onur konuğu usta yazar Yıldız Ramazanoğlu ile çok sayıda Türk ve yabancı yazar katıldı.

 • AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkan Adayı Delibalta oldu

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkan Adayı Delibalta oldu

  Uzun süredir beklenen AK Parti Zeytinburnu ilçe başkan adayı İl Başkanlığı tarafından açıklandı. 13 Nisan’da yapılacak Kongrede İlin adayı Selami Delibalta olarak belirlendi.

 • Abdi İpekçi Spor Salonunda Yıkım Tamamlanmak Üzere

  Abdi İpekçi Spor Salonunda Yıkım Tamamlanmak Üzere

  Zeytinburnu'nda bulunan Abdi İpekçi Spor Salonu'nun yıkımının yüzde 75'lik kısmı tamamlandı.

 • ÜÇ MİLYON TL'ye sanayi esnafı satıldı iddiası?

  ÜÇ MİLYON TL'ye sanayi esnafı satıldı iddiası?

  Zeytinburnu’ndaki Küçük Oto Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüme giriyor. Yaklaşık iki yılı aşkın süredir boşaltılmasına çalışılan Sanayi Sitesi esnafı Kooperatif Başkanı Selman Kesman ve yönetimine adeta ateş püskürüyor. Sanayi Esnafı, Aydınlık Gazetesi’nden Ercan Deniz Küçük’e konuştu. Kooperatif Yönetiminin kendilerini sattığını iddia etti.

 • Adile Mermerci Anadolu Lisesi Öğrencileri Çanakkale Zaferini canlandırdı

  Adile Mermerci Anadolu Lisesi Öğrencileri Çanakkale Zaferini canlandırdı

  18 Mart Çanakkale Deniz Savaşı Zaferi ve Çanakkale Şehitlerini Anma Töreni Zeytinburnu Adile Mermerci Anadolu Lisesi'nin sahneleme programıyla ilçemizde anıldı. Tören etkinliğinde gözler nemlendi ve tarih akışı sağlandı.

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.1%

8.4%

8.5%

6%

31%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan