Zeytinburnu’nda Konyalıların düğünü görülmeye değerdi. Kadir ve Saadet Ünver Çiftinin biricik kızları Nonisan ve Mustafa İnce’nin biricik oğulları Mehmet ince ile dünya evine girdi. Ünver ve ince Ailelerinin bu çok özel düğününe hemşerileri Konyalılar adeta Zeytinburnu’na çıkarma yapılar.

Genç çiftler bir yıl önce aile arasında nişan yapmışlardı. Düğünden bir gün önce ise Gelin Hanıma Konya gelenek ve göreneklerine göre kına gecesi yapıldı. Organizasyon şirketinin koordine ettiği ve Yeşiltepe Mahallesinde evinin önünde yapılan kına gecesi oldukça renkli geçti. Kına gecesine katılan davetlilere etli pilav ve ayran ikramı yapıldı.

Düğün günü gelip çattı. Yıldızlar Düğün Salonundaki düğüne İstanbul’daki Konyalılar adeta akın etti. Önce alkışlar eşliğinde gelin damat Osmanlı Usulü salona alındı ve nikah akdi başladı. Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın yoğun programı nedeniyle düğüne çelenk gönderdi. Genç çiftin nikah akdinin Başkan Aydın adına Nikah memuru kıydı. Damat Bey Gelin hanımı duvağını açtı ve alnından öptü ardından evlilik cüzdanı gelin hanıma takdim edildi.

Nikah akdinin ardından Gelin ve Damat ilk dansları için piste davet edildi. Dansın ardından yedi katlı pasta kesildi ve takı törenine geçildi. Takı töreninde önce aile büyükleri geldi ve takılarını gelin ile damada takdim ettiler. Ardından sırasıyla hemşerileri hediyelerini geç çiftlere takdim ettiler.

Takı törenin ardından eğlence kısmına geçildi. Düğünde Konyalıların Kaşık oyunları izlenmeye ve görülmeye değerdi. Konyalı Eda’nın da sahne aldığı düğünde eğlence günün geç saatlerine kadar devam etti. Mehmet ile Hanife çiftinin düğünü çekilen hatıra fotoğrafları ile sona erdi.

Zeytinburnu Haber Gazetesi ailesi olarak Kadir Ünver kızı Hanife Ünver Başkanımızın ilk göz ağrısı kızı Hanife ile Mehmet Çiftine bir ömür boyu mutluluklar diliyoruz.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL