• Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Sınav İlanı
  • CHP ilçe örgütü Kadınlar Gününü kutladı
  • Zeytinburnu Belediye Meclisinde yetki tartışması
  • Bilgi Evleri 14. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması Başladı
  • Zeytinburnu Meclisi’nin gündemi ‘Asbest’
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Zeytinburnu Sporlular Derneği Lokalini yeniledi

İstanbul’un tek profesyonel ilçe takımı olarak bir zamanlar süper lige damgasını vuran Zeytinburnu spor sahipsiz kalınca Amatör Kümeye kadar düştü. Zeytinburnu Spor takım olarak kötü günler geçirse de taraftarı Zeytinburnu Halkı hiçbir zaman takımından kopmadı.

21 Ocak 2017 Cumartesi 20:22

Zeytinburnu Sporlular Derneği yıllardır bu takıma gönül verenlerin Efsane Zeytinburnu Spor ruhunu yaşattıkları tek adres. Bu adreste hem Zeytinburnu spor anıları tazelenirken hem de yeniden o eski fırtına günlerin hayalleri kurularak yeni bir meşale yakılmaya çalışılıyor

Kurucu Başkanlığını Mustafa Özdemir’in yaptığı ve 1992’de kurulan Zeytinburnusporlular Derneğinin bir önceki başkanı Erdoğan Güner işlerinin yoğunluğu nedeniyle başkanlığı bırakmak zorunda kaldı. Erdoğan Güner’in yerine yapılan olağanüstü kongrede Veli Akçura Başkan seçildi.

Veli Akçura Başkan seçildikten sonra yeni yönetimiyle birlikte kolları sıvadı. Derneği Zeytinburnu Spor’un efsane ruhuna yakışır bir hale getirmek için önce bir açılış tertip edildi. 21 Ocak 2017 de dernek merkezinde yapılan istişare toplantısında ve lokal açılışına, Zeytinburnu Aamtör kulüpler Birliği Başkanı  Şenol Yurtseven, Yıldız spor Başkanı Zekir Keskin, iş adamı Salih Zeki Durmuşoğlu, Eski Zeytinburnu Emniyet Müdürü Dursun Eryıldız, Ali Gündüz, MHP İstanbul il yönetim kurulu üyesi Metin Yazar ve Kadir Şengül başta olmak üzere çok sayıda Zeytinburnu spor sevdalısı katıldı.

Başkan Veli açılışta yaptığı konuşmada, hepinizin yardım ve desteklerine ihtiyacımız var. El birliği için bir zamanlar Süper Ligde olan Zeytinburnu sporumuza sahip çıkmak için hep beraber çalışacağız dedi. Akçura konuşmasına şöyle devam etti.

Zeytinburnu Stadının Ermenilere verilmesi konusunda çok önemli bir gelişme olduğunu ve mahkemeyi Zeytinburnu Belediyesinin kazandı. Artık Zeytinburnu stadı gerçek sahibine verildi. Bu gelişmenin ardından Belediye Başkanımız yeni stad sözünü verdi.

Zeytinburnu yeni stadyumuna kavuşuyor. Eski stadyumun bulunduğu alana yeni bir stadyum yapılacak. Umarız bu stad birileri için rant kapısı olmaz. Bu stadyumda Zeytinburnu spora gelir sağlayacak takımı ayakta tutacak kaynaklarının oluşturulması gerekiyor. Belediye Başkanımız, Yeni stadın temelini attığımız gün takım arayışına geçip profesyonel ligden güçlü bir futbol takımı alacağız ve o takımın adını da Zeytinburnu Spor koyacağız. İnşallah, Zeytinburnu’nu profesyonel takımsız bırakmayacağım.” Demiş. Başkanımızın bu görüşüne saygı duyuyoruz. Zeytinburnu spor şuan mücadele ediyor. Bu takımı tamamen silmeden bir çok alternatifte düşünülebilir. Burada asıl amaç Zeytinburnu Spor markasını yaşatılıp o eski efsane günlere dönülmesidir dedi.

Zeytinburnu Sporlular Derneğinin Yeni yönetimi: Başkan: Veli Akçura Yönetim Kurulu: Ümit Adanur, Yılmaz Cihanoğlu, Nasır Domurcuk, İdris Işık, Mustafa Meral, Ali Dursun Sefer, Halil Taşkın, Alaaddin Akçura, Dursun Eryıldız, Ümit Çalışkan, Berat Özyer

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.1%

8.3%

8.6%

6%

31%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan