ZEYDEF Genel Başkanı Mehmet Çakır ve Yönetim Kurulu; Ordular Dernek Başkanı Recai Memiş ,KASDER Zeytinburnu Şube başkanı Ayhan Akduman ,Afyon Karahisarlılar dernek Başkanı Adem Honca, Elazığ iş adamları Dernek başkanı Nazir Güler, ROMDER başkanı Muhterem Gül ,Zeytinburnu Tüm Giresunlular Dernek Başkan vekili Coşkun Toraman; Çankırı İş adamları dernek başkanı Arif Şengül, İstanbul Samsunlular Dernek Başkanı Davut Genç, ZEYDEF Basın Danışmanı Taylan Demirelli, ZEYDEF Genel Sekreteri Erdoğan Güner ‘i Malatya dernek Başkanı Suat Sarıkaya ve yönetimi oldukça sıcak karşıladı. 

Zeytinburnu Tüm Malatyalılar Dernek Başkanı Suat Sarıkaya, nazik ziyaretlerinden dolayı ZEYDEF’e teşekkür etti. Sarıkaya konuşmasını şöyle sürdürdü. ZEYDEF başkanı seçilen ve aynı zamanda Ak Parti Zeytinburnu Belediye meclis üyesi ve Zeytinburnu Sinoplular dernek başkanı da olan Mehmet  Çakır kardeşime görevlerinde başarılar dilerim. Bizim ZEYDEF’e ve yönetimine karşı hiçbir ön yargımız yoktur. Biz eski bir dernek olmamıza rağmen isim değişikliğine giderek yep yeni bir dernek kurduk. Amacımızda üye sayımızı belli bir seviyeye çıkardıktan sonra Önce Malatya Dernekler Federasyonuna daha sonrada ZEYDEF’e üye olmak isteriz. Ancak bunun için bize biraz zaman istiyoruz dedi. 

ZEYDEF Genel Başkanı Mehmet Çakır ise şunları söyledi. Kongrede aday olurken bir önceliği vardı. Bu çatıyı oldukça genişletmek.  Benden önceki ZEYDEF Genel Başkanlarının kendilerine hedef koyduğu Zeytinburnu’ndaki tüm Dernekleri ZEYDEF Çatısı altını da buluşturma projesini en önceliğimdir. Bu bağlamda Malatyalıları ziyaret etti. Sizleri aramızda görmek bizlere güç katacaktır dedi.

ZEYDEF Genel Başkan Yardımcısı Davut Genç ise şunları söyledi. Gecenin bu saatinde ailenize çocuklarınıza ayıracağımız bu zamanı bizlere ayırdınız. Misafirperverliğinizden dolayı başta Başkanınız Suat Bey olmak üzere tüm Malatyalıları derneğinin yönetimine teşekkür ediyorum dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL