• Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
 • Karneler alındı, tatil başladı
 • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Çöken binanın yıkılmamasının nedeni imar kavgası mı?

1993 Yılında yapılan Kuran Sitesi Beştelsiz Mahallesi Rauf Denktaş Caddesi üzerinde yapıldığı dönemin en görkemli binası idi. 13 Ocak 2016’da Saat 16.45 sularında kendiliğinde büyük bir gürültü ile çökerek yerle oldu.

13 Ocak 2017 Cuma 21:25

BELEDİYE ALDIĞI TEDBİRLE 1000 KİŞİNİN HAYATINI KURTARDI

Zeytinburnu Belediyesinin tedbiri yüzlerce kişinin hayatını kurtardı 56 dairenin olduğu bina çürük olduğu gerekçesi ile Zeytinburnu Belediyesi tarafından büyük sıkıntılar yaşanarak tahliye edilmiş ve mühürlenmişti. Ancak binayı yıkıp yenisini yapmak isteyen hak sahiplerine eski imar gibi yüksek imar verilmediği için bina yıkılıp yenisi yapılamadığından dolayı belediyeyi suçlayanlarda var.

MÜHÜRLENDİĞİ HALDE NİÇİN İKİ YILDIR YIKILMADI?

Çöken bina Beştelsiz Mahallesi Rauf Denktaş Caddesinin Mevlana Caddesi ile birleştiği yerin son binası idi. Kuran Petrol’ün yanında olan sitenin ismi de Kuran Sitesiydi. Peki Bina neden yıkılıp yapılmadı ? Eki bir hak sahibi şunu söyledi bu site yapılırken imarı yüksek vermişler. Ama binamız çürük çıkınca belediye boşaltmamızı istedi. Biz de can güvenliğimiz için boşalttık. Ama yeniden aynı imar verilmediği için bir türlü çürük binayı yıkıp yerine yenisini yapamadık. İşte yapamadığımız bina bugün yıkıldı dedi. Burada kusurlu olan eski belediye yönetimimi yenisi mi ben bilemem diyen hak sahibi çözüm üretilemediği zaman Zeytinburnu'nda bu tür çok olay olur dedi. Eskiden neden yüksek, imar verildi de çürük binayı yıkıp yapacağımız zaman neden verilmediğini de çözebilmiş değilim diyen başka bir hak sahibi örnek vermek gerekirse yıkılan binada 56 daire vardı. Belediye daha az dairelik izin verdiği zaman hak sahipleri nasıl anlaşacak dedi.

20 YILLIK BİNA HEM ÇÜRÜK HEMDE İMAR FAZLASI VAR

Zeytinburnu'nda yıkılmak üzere olan çok sayıda bina olduğu biliniyor. İnsanlar artık tabutluk tabir edilen evlerde yaşamak yerine fedakarlık yaparak eski binalarını bir an önce yenilemeleri gerekir. Hayatını kaybedenlerin vebalini kim ödeyecek? Burada yaşam olsaydı hem evlerde yaşayan yüzlerce kişi hem de binanın altında bulunan markette alış veriş yapanlar dahil olmak üzere ölü ve yaralı sayısı daha da çok olurdu. Bina şans eseri aşağıya doğru nizami bir şekilde yıkılmış durumda. Allah korusun benzinlik tarafına veya yol tarafına yıkılsaydı daha çok sayıda vatandaş hayatını kaybederdi.  Herkes sağlıklı bir muhasebe yapmak zorunda İmarı veren Belediye eskiden 56 dairelik izin vermişse yıkılıp yapılmak istendiği zaman da en az bu kadar dairelik yapıya izin vermeli ki dönüşüm olabilsin. Hatta müteahhitte kalacak daire olmazsa dönüşüm yine zor olur. Demek ki eski belediye yönetimi bol keseden imar vermiş ve Kuran Sitesini yapanlar bir şekilde kayırılmış. İşte ilmi esaslar değil de ahbap çavuş ilişkisi ile işler yapıldığı zaman er yada geç sorunlar bu şekilde karşımıza çıkıyor. Bina Baştan sakat bir şekilde yapılmıştı

AKARYAKIT İSTASYONU MAHALLE İÇİNDEKİ CANLI BOMBA

Zeytinburnu Haber Gazetesi olarak bina ile benzinlik arasındaki mesafenin çok yakın olduğunu iddia ederek bunun yanlış bir imar olduğunu iddia ederek haber yapmıştık. Bu olayda gösterdi ki bu akaryakıt istasyonu bir an önce mahallenin içinden kaldırılmalıdır. Yine ucuz atlatılmış bir çökme ile karşı karşıyayız.   Eğer Binanın Yapılmasında Usulsüzlük Var İse Yapan Ve Yaptıranlar Mutlaka Yargılanmalıdır Bu binanın yapılmasında kusur var ise izin verenler ve yapanlar mutlaka yargılanmalıdır. Hiç bir kimsenin yaptığı yanına kar kalmamalıdır. Hayatını kaybedenler ve yaralananların hesabı mutlaka verilmelidir. Kim hatalı ise en sert şekilde hak ettiği cezaya çaptırılmalıdır. Hiç kimse ölenlerin yakınlarına takdir-ilahi demesin. Arkası olan müteahhitlere gök Allah'ın yer sizin yapabildiğiniz kadar yapın tarzında yaklaşım artık son bulsun.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler1

DİĞER HABERLER

 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek 23/06/2017 Tarihinde rahmete kavuşan Amcası Seyyid Haccı Mehmet Sait Gülmek için taziye teşekkürü yayınladı

 • Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Başbakan Binali Yıldırım, yeni kabineyi açıkladı. Akif Çağatay Kılıç'ın yerine yeni Gençlik ve Spor bakanı Osman Aşkın Bak oldu. Osman Aşkın Bak, iki dönem Zeytinburnu’ndan sorumlu Milletvekili olarak görev yaptı ve neredeyse ilçemizdeki her etkinliğe katıldı. Bundan dolayı Zeytinburnu’nun vekili olarak adlandırıldı.

 • İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  Zeytinburnu Belediyesi, Spor Toto işbirliğiyle gerçekleştirdiği İstanbul’un en büyük buz pisti inşaatına 24 saat aralıksız devam ediyor.

 • Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  İstanbul dün gece başlayan ve sabah saatlerinde şiddetini arttıran yağmur, İstanbullulara zor anlar yaşattı. Yollarda biriken sular trafiğin sıkışmasına neden olurken, toplu taşımada da aksamalar meydana geldi. İstanbul'da en fazla yağışı alan Silivri'de evlerinde mahsur kalanlar botlarla kurtarıldı. İstanbul Valiliği: Bugün ilimiz yoğun yağış aldığından ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için zorunlu olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkılmaması rica olunur.

 • Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  İstanbul'da ! Birçok yeri su bastı, araçlar yollarda mahsur kaldı, trafik kilitlendi. AKOM sel riskine karşı uyardı.

 • Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli Anadolu-Avrupa Yönü de olumsuz hava koşulları nedeniyle geçici süre ile trafiğe kapatıldı

 • Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Telsiz Mahallesi’nin sevilen insanlarından spor camiasının dostu olan Malatya eşrafından Hasan Hüseyin TAŞDEMİR ( Korsan Hasan )rahmetli oldu.

 • Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  4 gün 4 gece sabah ezanlarına kadar nöbet tutan Zeytinburnulu vatandaşlar, Kur’an-ı Kerim dinleyip, 15 Temmuz şehitlerine dua etti. Genci yaşlısı meydanlarda sabahlayan vatandaşlara Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da eşlik etti. Paylaş

 • Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Türkiye, Avrupa U23 Atletizm Şampiyonası’na iddialı gidiyor. Ay-yıldızlılar, Bydgoszcz’da 45 isimle 29 dalda madalya aradı. Son günde 10 atletle finallerde temsil edilen Ay-yıldızlı Takım'da Yasemin Can, 5 binin ardından 10 bin metrede de altın madalya kazandı. 3000m su engellide ülkemizi temsil eden Zeytinburnu Beştelsiz spor Atletizm takımının sporcusu Turgay Bayram Avrupa 6.Olarak ülkemize büyük bir gurur yaşattı

 • Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver, Kanlı Darbe girişimi 15 Temmuz’un 1.Yıldönümünde hem Şehitler köprüsünde hem de 15 Temmuz meydanında yapılan etkinliklere katılarak Demokrasi Nöbetlerine destek veren Zeytinburnu Halkına ve teşkilatına teşekkür etti.

 • OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nde eğitim gören yüzlerce minik öğrenci bir araya gelerek, 15 Temmuz Destanı’nın 1. Yıl dönümünde yaptıkları canlı resimle "15 Temmuz’u Unutma!” mesajı yazdı. Duygu dolu anların yaşandığı etkinlikte yaklaşık 400 öğrencinin oluşturduğu Türk Bayraklı mesaj havadan görüntülendi.

 • Başkan Aydın'ın desteğiyle Sason'un En Yüksek Dağına Türk Bayrağı Dikildi

  Başkan Aydın'ın desteğiyle Sason'un En Yüksek Dağına Türk Bayrağı Dikildi

  Batman’ın Sason ilçesinde bir grup gönüllü genç ilçeden yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunan Garrame Dağı’na 15 Temmuz şehitleri anısına Türk Bayrağı dikti.

 • Başkan Aydın: 15 Temmuz Büyük Devrimin Habercisi

  Başkan Aydın: 15 Temmuz Büyük Devrimin Habercisi

  15 Temmuz İngilizce Makale Yarışması’nın ödül töreninde konuşan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “15 Temmuz dünyada mazlumlar lehine gerçekleşecek olan büyük devrimin habercisidir.” dedi.

 • On Beş Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni

  On Beş Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni

  İstanbul Valisi Vasip Şahin, ihanet odaklarının millet içerisinde tekrar ilerlememesi için eğitimcilere önemli görevler düştüğünü belirterek, "Bağımsız düşünen, kendisine verilen bilgiyi sorgulayan, nedenini, niçinini merak edip araştırabilen ve bir mantık süzgecinden geçirdikten sonra onu bu milletin emrinde bir fikir haline dönüştürebilen gençlere ihtiyacımız var." dedi.

 • Zeytinburnu'nda '15 Temmuz Destanı' Sergisi Açıldı

  Zeytinburnu'nda '15 Temmuz Destanı' Sergisi Açıldı

  Zeytinburnu’nda , 15 Temmuz hain darbe girişiminin hafızalardan silinmemesi için Türk milletinin destansı direnişini konu alan ’15 Temmuz Destanı’ fotoğraf sergisi açıldı.

 • Zafer Spor’dan 15 Temmuz Mesajı

  Zafer Spor’dan 15 Temmuz Mesajı

  Zeytinburnu Zaferspor Kulüp Başkanı Cengiz Zafer 15 Temmuz kanlı Darbe girişiminde canlarını feda eden aziz şehitlerimizi yayınladığı taziye mesajıyla yad etti.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.5%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan