Olay yerinde Zeytinburnu Haber Gazetesine sıcağı sıcağına açıklama yapan CHP Zeytinburnu İlçe Başkanı Metin Doğan, bu olayın sorumluları bunun hesabını vermelidir dedi. Doğan açıklamalarını şöyle sürdürdü. Vahim tahlisiz bir kazayla ilçemiz yeniden karşı karşıya kaldı.

Davutpaşa patlaması, Çırpıcı’daki binanın çökmesi ve ardından bugün Kuran Sitesinin çökmesi. 2 sene önce boşaltmış çürük raporundan dolayı mühürlenmiş ve 2  yıldır da yıkılmayan binanın bugün çökesinden ilçe yöneticileri sorumludur.

Öncelikle hepimize geçmiş olsun bu olayların Zeytinburnu’nda yaşanmasının sebeplerini sorgulamalıyız. Bu olayların nedenlerini bu olaya neden olanları ortaya çıkarmalıyız. Belli ki burada yönetim hatası var. Bu binanın yıkılacağı üniversitelerin verdiği raporlara sabit olmasına rağmen 2 yıl öncede tahliye edilmesine rağmen yıkımı niçin gerçekleştirilmemiştir.

Burada yerel ve idari bir yönetim hatası vardır. Bunun sorumlusu Zeytinburnu belediyesi ve ilçemizi yönetenlerdir. Bunlardan hesabının sorulması lazımdır. İlçemiz halkı bu olaylardan ders çıkarmalıdır bundan sonrada ilçenin sorunlarını bilen kişileri göreve getirmelidir. Bundan önceki 2 olayda ceza almalarına rağmen ceza evine girmeyenler bu olaydan sonra ceza almalıdır. Başta Belediye Başkanı Murat Aydın olmak üzere sorumlu olan herkese bunun hesabı sorulmalıdır dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL