• Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
 • Karneler alındı, tatil başladı
 • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Denizatı Kent Sitesi ‘nde 18.Madde OYUNU

Denizatı Kent sitesi üzerinden birileri ellerini çekmek istemiyor. Büyük rantın döndüğü sitedeki Dönüşüm sürecinde 20 yıldır olduğu gibi yine mağdur olan Mülk sahipleri…

09 Ocak 2017 Pazartesi 12:13

İddialara göre Zeytinburnu İETT arazisi üzerinde yapılan Denizatı Kent Sitesinde bazı kişilerin siyasi baskısı ile Zeytinburnu Belediyesi Encümen Üyelerinin kararı ile 18.Madde uygulaması yapmak istedi.  Fakat Malikler tarafından açılan dava İstanbul 8.nci İdare Mahkemesi'nin 2011/158 E. Sayılı dosyasında görüldü ve işlem iptal edildi. Böylece Zeytinburnu Belediyesinin bir tapu yerine üç tapu tesis edilmesi şeklindeki işlemine izin veren Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü'nün işlemi de iptal edilmiş oldu. Zeytinburnu Belediyesine bu mahkeme kararı tebliğ edilmesine rağmen Belediye bu karar uygulamaya koymadı. 18.Madde Uygulamasına mahkeme yargı dur demesine rağmen yürütmenin durdurulmasının uygulanmaması, Belediye yetkililerinde Denizatı kent Sitesi üzerinde şuan herhangi bir 18.Madde uygulaması olmadığını söylemesine rağmen, yapılan işlemler bu şöylemle ters düşüyor.

Zeytinburnu Belediyesi Denizatı Kent Sitesinde sanki hala 3 tapu varmış gibi vergi uygulaması yapmak istemekte, haksız yere mükellefe fazla vergi tahakkuk ettirmekte, bazı idari şartları yerine getirmeyerek, hukuka aykırı davranmak suretiyle de görevini kötüye kullanarak, iyi niyetli olmadığını göstermektedir.Buradaki bir diğer amaç, tek meskeni olan emekliler, ev hanımları, şehitlerin dul, yetimleri ve gazilerin Emlak Vergisi Kanunundaki vergi muafiyetinden yararlanmalarının önüne geçmek, geriye dönük vergi çıkartmak, bu vergilerin üstüne bir de gecikme faizi yükleyerek onları zora sokmaya çalışmaktır.Ancak 38 Seri No'lu Emlak Vergisi Kanunu Genel tebliğinin 1/3 - (e) bölümünde " Bu tip, tek meskene sahip mükelleflerin, gelir getirmeyen işyeri, arsa ve araziye sahip olmaları, indirimli vergi oranlarından yararlanmalarına engel teşkil etmemektedir' denmektedir.

Denizatı Kent Platformu Gazetemize gönderi açıklamada Belediyenin bu uygulaması Mülk sahiplerini mağdır ederken Denizatı Kent sitesi rant kapısı gören müteahhit firmanın işini kolaylaştırmaktadır denildi. Açıklamaya şöyle devam edildi. Zeytinburnu Belediyesinin bu uygulamasından daha önceki örneklerden de bilindiği gibi, yüklenici adayı yararlanmaya çalışacak, ödeme gücü olmayan mağdur kat maliklerini ofisine çağırarak "Gel şu sözleşmeyi İmzala, sana borcun kadar kredi vereyim" diyerek onların bu halinden İstifade etmeye çalışabileceklerdir. Bu durumda, belediye tarafından ödeme emri alan kat malikinin bu ödeme emrini hiç vakit kaybetmeden, yöneticileri aracılığıyla gerekli itiraz ve hukuki işlemlerin yapılabilmesi için vekaletname verdikleri avukatlarına ulaştırmaları gerekmektedir denildi.

Not: Ayrıca, ilgilenecek olanlar için 18.nci maddenin iptaliyle ilgili, İstanbul 8.nci İdare Mahkemesinin 2011/158 sayılı karar metni ekte sunulmaktadır. Denizatı Kent Bizimdir Platformu

İŞTE 18.MADDE UYGULAMASINA DUR DİYEN MAHKEME KARARI

kullan

kullan

kullanPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Milli Görüş Davası Seçkin Ağabeyini kaybetti

  Milli Görüş Davası Seçkin Ağabeyini kaybetti

  Kendisini Milli Görüş davasına adamış, Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesinin kurulması için büyük emek harcayan Seçkin Serbest abimiz arkasında onca güzel çalışmalar bırakarak ebediyete göçtü.

 • Selvi Spor Hakan Eren ile devam kararı aldı

  Selvi Spor Hakan Eren ile devam kararı aldı

  Zeytinburnu’nun köklü kulüplerinden Selvi spor 23. Olağan genel kurulunu yaptı. Olağanüstü Genel kurulu ile başkanlık görevinde getirilen Hakan Eren ile olağan kongrede devam kararı çıktı.

 • Camiden ayakkabıları çalamayınca çay ocağını soydu

  Camiden ayakkabıları çalamayınca çay ocağını soydu

  Zeytinburnu Sümer Mahallesinde camiye giren hırsız ayakkabıları çalamayınca cami avlusunda bulunan çay ocağını soydu.

 • Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesi Madde Bağımlılığını masaya yatırdı

  Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesi Madde Bağımlılığını masaya yatırdı

  Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesi genel merkezini yeni yerine taşıdı ve yeniledi. 58.Bulvar Caddesindeki yeni genel merkez oldukça kullanışlı ve geniş. Genel Merkezin en gözde yeri ise konferans solunu. Konferans solunun ilk konferansı ise oldukça anlamlıydı. Yüzyılın baş belası gençliği yok eden madde bağlılığı Erbakan Vakfı Zeytinburnu şubesi tarafından masaya yatırıldı.

 • AK Parti Zeytinburnu Delegelerini seçti

  AK Parti Zeytinburnu Delegelerini seçti

  AK Parti üyeleri, İstanbul ve çeşitli illerde kongrelerde oy kullanacak delegelerin belirlenmesi için sandık başına gitti. Zeytinburnu’nda delege seçimine partililer yoğun ilgi gösterdi. AK Parti İlçe Başkanı Bahattin Ünver, yeni ilçe başkanı ve yönetimini belirleyecek olan delege seçimine partililerin ilgisinde memnun olduğunu dile getirdi.

 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek 23/06/2017 Tarihinde rahmete kavuşan Amcası Seyyid Haccı Mehmet Sait Gülmek için taziye teşekkürü yayınladı

 • Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Başbakan Binali Yıldırım, yeni kabineyi açıkladı. Akif Çağatay Kılıç'ın yerine yeni Gençlik ve Spor bakanı Osman Aşkın Bak oldu. Osman Aşkın Bak, iki dönem Zeytinburnu’ndan sorumlu Milletvekili olarak görev yaptı ve neredeyse ilçemizdeki her etkinliğe katıldı. Bundan dolayı Zeytinburnu’nun vekili olarak adlandırıldı.

 • İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  Zeytinburnu Belediyesi, Spor Toto işbirliğiyle gerçekleştirdiği İstanbul’un en büyük buz pisti inşaatına 24 saat aralıksız devam ediyor.

 • Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  İstanbul dün gece başlayan ve sabah saatlerinde şiddetini arttıran yağmur, İstanbullulara zor anlar yaşattı. Yollarda biriken sular trafiğin sıkışmasına neden olurken, toplu taşımada da aksamalar meydana geldi. İstanbul'da en fazla yağışı alan Silivri'de evlerinde mahsur kalanlar botlarla kurtarıldı. İstanbul Valiliği: Bugün ilimiz yoğun yağış aldığından ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için zorunlu olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkılmaması rica olunur.

 • Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  İstanbul'da ! Birçok yeri su bastı, araçlar yollarda mahsur kaldı, trafik kilitlendi. AKOM sel riskine karşı uyardı.

 • Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli Anadolu-Avrupa Yönü de olumsuz hava koşulları nedeniyle geçici süre ile trafiğe kapatıldı

 • Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Telsiz Mahallesi’nin sevilen insanlarından spor camiasının dostu olan Malatya eşrafından Hasan Hüseyin TAŞDEMİR ( Korsan Hasan )rahmetli oldu.

 • Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  4 gün 4 gece sabah ezanlarına kadar nöbet tutan Zeytinburnulu vatandaşlar, Kur’an-ı Kerim dinleyip, 15 Temmuz şehitlerine dua etti. Genci yaşlısı meydanlarda sabahlayan vatandaşlara Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da eşlik etti. Paylaş

 • Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Türkiye, Avrupa U23 Atletizm Şampiyonası’na iddialı gidiyor. Ay-yıldızlılar, Bydgoszcz’da 45 isimle 29 dalda madalya aradı. Son günde 10 atletle finallerde temsil edilen Ay-yıldızlı Takım'da Yasemin Can, 5 binin ardından 10 bin metrede de altın madalya kazandı. 3000m su engellide ülkemizi temsil eden Zeytinburnu Beştelsiz spor Atletizm takımının sporcusu Turgay Bayram Avrupa 6.Olarak ülkemize büyük bir gurur yaşattı

 • Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver, Kanlı Darbe girişimi 15 Temmuz’un 1.Yıldönümünde hem Şehitler köprüsünde hem de 15 Temmuz meydanında yapılan etkinliklere katılarak Demokrasi Nöbetlerine destek veren Zeytinburnu Halkına ve teşkilatına teşekkür etti.

 • OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nde eğitim gören yüzlerce minik öğrenci bir araya gelerek, 15 Temmuz Destanı’nın 1. Yıl dönümünde yaptıkları canlı resimle "15 Temmuz’u Unutma!” mesajı yazdı. Duygu dolu anların yaşandığı etkinlikte yaklaşık 400 öğrencinin oluşturduğu Türk Bayraklı mesaj havadan görüntülendi.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.5%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan