• Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Sınav İlanı
  • CHP ilçe örgütü Kadınlar Gününü kutladı
  • Zeytinburnu Belediye Meclisinde yetki tartışması
  • Bilgi Evleri 14. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması Başladı
  • Zeytinburnu Meclisi’nin gündemi ‘Asbest’
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Gazeteci Mehmet Alpay 70.Yaşına Metin Büfe'de ayak bastı

Duayen gazeteci, Mehmet Alpay ‘ın, 70.doğum günü kutlamasına, Rumeli türkülerinin efsane ismi Arif Aga ( Arif Şentürk) , Rumeli türküleri sanatçısı Salih Can,60 ‘lı yılların delikanlıları grubu ve Denetleme Kurulu Başkanı olduğu ( ZEYÇED ) Zeytinburnu – Çevre,Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Ali Gündüz ile kalabalık bir davetli topluluğu Gazeteci Mehmet Alpay’ı yalnız bırakmadı.

07 Ocak 2017 Cumartesi 11:43

Duayen  gazeteci, Mehmet Alpay ‘ın, Zeytinburnu’nun Tostçusu “Metin Büfe”deki 70.doğum günü kutlamasına, Rumeli Türkülerinin efsane ismi Arif Aga (  Arif Şentürk ), Rumeli türküleri sanatçısı Salih Can ,CHP Zeytinburnu ilçe Başyardımcısı İnş.Müh.Hasan Ali Hayıroğlu, ve Yönetim Kurulundan Derya Akkılıç, MHP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Metin Yazar,60 ‘lı yılların delikanlıları grubu, (ZEYÇED ) Zeytinburnu – Çevre, Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Ali Gündüz ,Genel sekreter Sefer Cengiz, Yönetim Kurulu Üyelerinden Seviye Aşır, ( TRİSAD ) Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Emet Bozmeşe, basın mensupları  ile kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

Mikrofonda 54 gazetecilikte 39 yılını geride bırakan, 6 çocuk,8 torun sahibi Dede usta gazeteci, Mehmet Alpay, alkışlar arasında pastasını keserken yaptığı konuşmasında, şaşkınlığını gizleyemedi, karlı ve soğuk havaya rağmen, doğum gününe gelen tüm katılımcı dostlarına teşekkür etti.

Katılımcılarında Mehmet Alpay ile anılarının anlatmalarının, ardından soğuk havada içilen çaylar eşliğinde, edilen sıcak sohbetler ile doğum günü güzel geçti.Kendisine verilen hediyeleri kabul eden Alpay, her  yıl olduğu gibi, bu yılda da, davetlilere kendisinin özel ambalajlar içinde hazırladığı,  bitki çaylarından dostlarına  hediye verirken ,Terörü lanetledi ve ” Yaş 70 Yolun Yarısı Eder ” Hep birlikte “  Memlekete Sahip Çıkalım !. “  dedi. Yenilen pastaların, içilen çayların ardından doğum günü sona erdi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.1%

8.3%

8.6%

6%

31%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan