• Zeytinburnu bekçileri göreve başladı
  • Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
  • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
  • Karneler alındı, tatil başladı
  • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Zeytinburnu Beyaza büründü

Marmara Bölgesi’nde etkili olan soğuk ve karlı havada, vatandaşların günlük yaşamlarını daha rahat sürdürebilmeleri için Zeytinburnu Belediyesi karla mücadele timi oluşturdu.

07 Ocak 2017 Cumartesi 10:11

KAR ZEYTİNBURNU’NU BEYAZA BÜRÜDÜ

İstanbul'da bir haftadır etkili olan soğuk hava ve kar yağışı Zeytinburnu’nda da etkisini göstermeye devam ediyor. Kar yağışı ile birlikte belediye ekipleri alarma geçerken, dışarıda kalan evsizler toplanarak barınma merkezine götürüldü.
Dünden bu yana devam eden kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiledi. Yağışla birlikte ağaçlar beyaza bürünürken, yollarda yaşanması muhtemel buzlanma olaylarına karşı belediye ekipleri alarma geçti. Zeytinburnu Belediyesi’ne bağlı tuzlama ekipleri gece boyunca cadde ve sokakları tuzladı. Sokaklarda kalan vatandaşlar ise 112 Hızır Acil ekipleri tarafından tek tek toplanarak barınma merkezlerine götürüldü.

ZEYTİNBURNU BELEDİYESİ KAR TİMİ KURDU

Kar Zeytinburnu’nda birbirinden ilginç manzaralar oluşturdu. Öte yandan Zeytinburnu Belediyesi, özellikle Marmara Bölgesi’nde etkili olan soğuk ve karlı havada, vatandaşların günlük yaşamlarını daha rahat sürdürebilmeleri için karla mücadele timi oluşturdu. Ekipler gece gündüz yollarda ve kaldırımlarda kar temizleme çalışması yapıyor.

Kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Özellikle şehir içi ulaşımda aksamalar yaşandı. Okulların da tatil olması ile birlikte vatandaşlar evlerine kapanırken, Zeytinburnu Belediyesi’nin kar timi sokaklara döküldü. Bir grup ellerinde kazma ve küreklerle kaldırımlarda oluşan buz tabakalarını kırarken, diğer grup da sürücüleri rahatlatmak için yollara tuz döktü.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Zeytinburnu Belediyesi Fen İşleri Müdürü Engin Köklü, kar yağışı ile birlikte alarma geçtiklerini ve ilk olarak bir kriz masası oluşturduklarını söyledi. Vatandaşlardan gelen tüm ihbarları değerlendirdiklerini ifade eden Köklü, ekiplerin özverili bir şekilde çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti. Oluşturulan bir ekiple karla mücadele ettiklerini vurgulayan Köklü, grubu ikiye böldüklerini belirterek “Bir grup yayaların, diğer grup ise sürücülerin hizmetine verildi.  Ekipler vardiyalı olarak gece gündüz çalışıyor. Şu ana kadar ilçe geneline tonlarca tuz döküldü. Amacımız beyaz örtünün güzelliğini insanlara yaşatmak. Beyaz örtünün beyaz çileye dönüşmesini istemiyoruz. Onun için de çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz” dedi.

WWW.ZEYTİNBURNUHABER.ORGPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.6%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan