• Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Aşılandı
 • Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı
 • Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınlarıyla Dünyaya açılıyor
 • Narkotik Eğitim Tır'ı Zeytinburnu'nda
 • Zeytinburnu Belediyesinde den Öğrencilere Aşure ikramı
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Başkan Murat Aydın ve Ekibinden CHP’ye anlamlı ziyaret

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, 18 Yıllık Belediye Başkanlığı Döneminde ikinci kez CHP İlçe Başkanlığını ziyaret etti. CHP’ye yapılan bu anlamlı ziyaret bugünler çok ihtiyacımız olan birlik ve beraberliğe katkı sağladı.

07 Ocak 2017 Cumartesi 14:34

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ve bazı yardımcıları CHP Zeytinburnu İlçe Başkanı Metin Doğan, yardımcıları ve meclis üyelerini CHP ilçe başkanlığında ziyaret ettiler. CHP Zeytinburnu İlçe Başbakanı Metin Doğan ve CHP li yöneticiler Belediye başkanı ekibinin samimi bir ortamda Türk misafirperverliğine uygun bir şekilde kapıda karşıladı ve kapıya kadar uğurladı. Sohbet ortamında geçen ziyarette CHP Zeytinburnu ilçe başkanı Metin Doğan ziyaret nedeni ile yaptığı konuşmada şunları söyledi “Başkan ve ekibinin ziyaretinden çok mutlu olduk. Bu tür ilk elden ziyareteler çok anlamlı ve faydalı oluyor. Biz başkana sormamız gerekenleri soruyoruz başkan ve ekibi bize söylemeleri gerekenleri söylüyor. Bu şekilde fikir alışverişi yapıyoruz. Başkan ve ekibine yaptıkları iade-i ziyaretten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

CHP Zeytinburnu ilçe başkan yardımcısı İsmail Terzi ‘de plansız Göç’ün sorun olduğunu ve olacağını ifade ederek ilçede sıkıntı oluşturacak çok sayıda yabancı sığınmacı var’ dedi. CHP Meclis üyesi Sadettin Ulubay terör örgütleri Türkiye karşı nerede ise eylem takası yaparak ülkemizi zor sokmaya çalışıyorlar dedi. Diğer bir CHP meclis üyesi Düzgün Kaya ise Murat Aydın’a siz iktidar partisiniz acaba partinizin genel merkezinde son yıllarda ülkemizde ciddi bir ayrışma oldu bir genel af gündem de olabilir mi diye sordu.

CHP Meclis üyesi Cengiz Pektaş ise Reina katliamından sonra Zeytinburnu’nun adı çok olumsuz bir şekilde kullanıldı.  Belediye olarak bu olumsuz imajı düzeltmek için bir çalışma yapacak mısınız diye sordu. Murat Başkan’da Misafirperverlikten dolayı CHP ilçe başkanı Doğan ve ekibine teşekkür etti Murat Aydın  beraberinde yardımcısı Gökhan Kasap, Mehmet Zafer Alsaç, Semir Demirci, Ak Parti Gurup başkan vekili Cemal Merdan ‘dan oluşan heyet CHP Zeytinburnu ilçe başkanı Metin Doğan ve ekibine ziyarette bulundular.

Başkan Aydın Askeri Lojmanların TSK mensupları tarafından Temmuz ayında teslim edileceğini söyledi. Buranın % 70’den fazlası yeşil alan olacak. Zeytinburnu içinde yaptığımız anketlerde halkın 1.sorun olarak gördüğü konu otopark ve trafik oluyor. Siyasi olarak sorduğumuz sorularda bütün partilerin Zeytinburnu’nda oy oranlarını koruduğunu görüyoruz dedi.   

Düzgün Kaya genel af var mı yok mu diye sordu. Ben Ak Parti genel merkezde görevli değilim. Ama Ak Parti ‘nin eli silah tutan hiçbir kimseyi af etmeyeceğini biliyoruz. Ama eline silah almayanların bir şekilde kucaklanması gerektiğini duymaktayız dedi. Toplantıda en yakın sürede 15 Temmuz meydanında Kızılay’ a birlikte kan bağışı yapılması konusu konuşuldu. Gökhan Kasap bu konuda Kızılay ile konuştuktan sonra bilgi vereceğini söyledi. Sohbet kısmının bitmesinden sonra CHP ilçe başkanı Metin Doğan, Murat Aydın’a porselen bir tabak hediye etti. Murat Aydın’da el işlemeli bir çini tabağı Metin Doğan’a hediye etti. Taraflar bu tür toplantıları zaman zaman yapman kararı aldıktan sonra toplu fotoğraf çekimi ile ziyarete son verdiler.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL
Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Murat AYDIN: “Zeytinburnu, Fotoğrafik Olarak Çok Zengin Bir Mekân”

  Murat AYDIN: “Zeytinburnu, Fotoğrafik Olarak Çok Zengin Bir Mekân”

  Murat Aydın, 39 ilçeli İstanbul’un en iddialı belediye başkanları arasında. Çalışkanlığı ile İstanbul’un olumsuz yüklerini sırtlanmış bir ilçede gidişatı tersine çeviren, sürpriz işler çıkartan bir performans gösteriyor.

 • Cemal Merdan yenidenTürkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu Başkanı oldu

  Cemal Merdan yenidenTürkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu Başkanı oldu

  Türkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu 14. Genel Kurulu yoğun bir katılım eşliğinde gerçekleştirildi. Zetinburnu Belediye Meclis Başkanı Cemal Merdan yeniden yenidenTürkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu Başkanı oldu

 • Bahri Örnek'ten vize krizi açıklaması

  Bahri Örnek'ten vize krizi açıklaması

  OSMANLI Ocakları İstanbul il başkan yardımcısı BAHRİ Örnek, ABD ve Türkiye arasında yaşanan vize krizinin ardından yazılı bir açıklama yaparak "Vize gerginliğinden dolayı Türkiye'nin 50 milyar dolar zarar edeceğini söyleyenlerin ABD'yi savunduğunu görüyoruz" dedi.

 • Yeşiltepe Kapkaç yapan şahıs yakalandı

  Yeşiltepe Kapkaç yapan şahıs yakalandı

  Zeytinburnu Yyeşiltepe Mahallesinde bir bayannın çantasını kapkaç yöntemiyle çalan şahısa yönelik Asayiş Büro Amirliği ekipleri operasyon yaptı.

 • Zeytinburnu’nda Plakasız ve Ruhsatsız Motosikletler Toplanıyor

  Zeytinburnu’nda Plakasız ve Ruhsatsız Motosikletler Toplanıyor

  Zeytinburnu’nda plakasız ve ruhsatsız motosikletler trafik ekiplerince yapılan kontrol ve vatandaşların ihbar şikayetleriyle toplanmaya başladı.

 • Gaziosmanpaşa Küçükköy'de dev markalar çadırı açıldı

  Gaziosmanpaşa Küçükköy'de dev markalar çadırı açıldı

  Zeytinburnulu işkadını Müge Yavaş'ın marka haline getirdiği Marka Çadır Günleri Gaziosmapaşa Küçükköy'de açııldı. Açılaşa katılan vatandaşlar daha ilk saatlerden itibaren izdihama neden oldu.

 • Metrobüs ve Tramvay Yolcularına Aşure Sürprizi

  Metrobüs ve Tramvay Yolcularına Aşure Sürprizi

  Zeytinburnu Belediyesi, evine yetişmeye çalışan Cevizlibağ metrobüs ve tramvay yolcularını durakta aşure ile karşıladı. Yapılan sürprizden memnun kalan vatandaşlar aşurelerini afiyetle yedikten sonra yoluna devam etti.

 • Zeytinburnu'na 8 Saat su yok!!!

  Zeytinburnu'na 8 Saat su yok!!!

  İSKİ'den yapılan açıklamaya göre, bu gece 23.00'den itibaren Zeytinburnu'nun tüm mahallerine 8 saat boyunca boyunca su kesinti yaşanacak.

 • Zeytinburnu'nda FETÖ/PYD Operasyonu

  Zeytinburnu'nda FETÖ/PYD Operasyonu

  Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, gözaltına alınan ve İstanbul'daki bazı belediyelerde daha önce görev yapan 73 kişiden 57'si tutuklandı.

 • Zeytinburnu Kültür Vadisi Projesi Ödül Yolunda

  Zeytinburnu Kültür Vadisi Projesi Ödül Yolunda

  Tarih boyunca Istanbul’un sınırları surlar ile çizilmiştir. Roma döneminde başlayan etrafı surlarla çevrili şehir geleneği uzun yüzyıllar Osmanlı döneminde de devam etmiştir. Roma’da surların dışında azizlerin yaşadığı küçük ayazmaların olduğu manastır ve onun etrafında çok küçük ölçekte yerleşimlerin oluştuğunu da görmekteyiz. Surların etrafı bu küçük yerleşimlerin varlığına tanıklık ederken, zaman içerisinde gelişen yerleşmeler bu çok küçük ölçekli köylerin etrafında teşekkül edecektir.

 • Yöresel Günler Şöleni’nde Kardeşlik Rüzgarı Esti

  Yöresel Günler Şöleni’nde Kardeşlik Rüzgarı Esti

  Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Zeytinburnu Yöresel Günler Şöleni Türk Halk Müziği’nin sevilen ses sanatçısı Mustafa Keser konseriyle sona erdi. 10 gün boyunca Anadolu’nun birçok il, ilçe ve köylerinin buluştuğu şölende kardeşlik rüzgarı esti.

 • Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Aşılandı

  Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Aşılandı

  Koç Üniversitesi Hastanesi ve Zeytinburnu Belediyesi, 'Dünya El Yıkama Günü' kapsamında 'Sağlık Elde Başlar Projesi'ni hayata geçirdi.

 • Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı

  Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı

  Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı

 • Lütfi Kibiroğlu toprağa verildi

  Lütfi Kibiroğlu toprağa verildi

  Efsane Refah Partisi eski Eminönü Belediye Başkanı, Saadet Partisi Yüksek Disiplin Kurulu üyesi, Zeytinburnu Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Sami Ünlü'nün kayınpederi Lütfi Kibiroğlu toprağa verildi

 • Yöresel Günlerde Afganlılardan Pilav ziyafeti

  Yöresel Günlerde Afganlılardan Pilav ziyafeti

  Anadolu’nun tüm il, ilçe ve köylerinin kültürel şöleni olan 14’üncü Zeytinburnu Yöresel Günler Şöleninde Türk Dünyası gecesi büyük ilgi gördü. Afganlılar hem kıyafetleri hem yemekleri hem de müzikleriyle 15 Temmuz meydanındaki etkinliğe renk kattılar. Afganlılar Derneği 15 Temmuz meydanında 2000 kişilik Afgan pilavı dağıttılar.

 • Yöntem Eğitim Kurumlarının Geleneksel Pilav Günü

  Yöntem Eğitim Kurumlarının Geleneksel Pilav Günü

  Zeytinburnu’nda iki farklı şubesinde verdiği eğitim kalitesiyle ilçemizde adından söz ettirtmeye başlayan Yöntem Eğitim kurumlarının öğrencileri ve öğretmenleri geleneksel pilav gününde gönüllerince eğlendiler.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.5%

8.3%

8.6%

6.1%

30.6%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan