Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ve bazı yardımcıları CHP Zeytinburnu İlçe Başkanı Metin Doğan, yardımcıları ve meclis üyelerini CHP ilçe başkanlığında ziyaret ettiler. CHP Zeytinburnu İlçe Başbakanı Metin Doğan ve CHP li yöneticiler Belediye başkanı ekibinin samimi bir ortamda Türk misafirperverliğine uygun bir şekilde kapıda karşıladı ve kapıya kadar uğurladı. Sohbet ortamında geçen ziyarette CHP Zeytinburnu ilçe başkanı Metin Doğan ziyaret nedeni ile yaptığı konuşmada şunları söyledi “Başkan ve ekibinin ziyaretinden çok mutlu olduk. Bu tür ilk elden ziyareteler çok anlamlı ve faydalı oluyor. Biz başkana sormamız gerekenleri soruyoruz başkan ve ekibi bize söylemeleri gerekenleri söylüyor. Bu şekilde fikir alışverişi yapıyoruz. Başkan ve ekibine yaptıkları iade-i ziyaretten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

CHP Zeytinburnu ilçe başkan yardımcısı İsmail Terzi ‘de plansız Göç’ün sorun olduğunu ve olacağını ifade ederek ilçede sıkıntı oluşturacak çok sayıda yabancı sığınmacı var’ dedi. CHP Meclis üyesi Sadettin Ulubay terör örgütleri Türkiye karşı nerede ise eylem takası yaparak ülkemizi zor sokmaya çalışıyorlar dedi. Diğer bir CHP meclis üyesi Düzgün Kaya ise Murat Aydın’a siz iktidar partisiniz acaba partinizin genel merkezinde son yıllarda ülkemizde ciddi bir ayrışma oldu bir genel af gündem de olabilir mi diye sordu.

CHP Meclis üyesi Cengiz Pektaş ise Reina katliamından sonra Zeytinburnu’nun adı çok olumsuz bir şekilde kullanıldı.  Belediye olarak bu olumsuz imajı düzeltmek için bir çalışma yapacak mısınız diye sordu. Murat Başkan’da Misafirperverlikten dolayı CHP ilçe başkanı Doğan ve ekibine teşekkür etti Murat Aydın  beraberinde yardımcısı Gökhan Kasap, Mehmet Zafer Alsaç, Semir Demirci, Ak Parti Gurup başkan vekili Cemal Merdan ‘dan oluşan heyet CHP Zeytinburnu ilçe başkanı Metin Doğan ve ekibine ziyarette bulundular.

Başkan Aydın Askeri Lojmanların TSK mensupları tarafından Temmuz ayında teslim edileceğini söyledi. Buranın % 70’den fazlası yeşil alan olacak. Zeytinburnu içinde yaptığımız anketlerde halkın 1.sorun olarak gördüğü konu otopark ve trafik oluyor. Siyasi olarak sorduğumuz sorularda bütün partilerin Zeytinburnu’nda oy oranlarını koruduğunu görüyoruz dedi.   

Düzgün Kaya genel af var mı yok mu diye sordu. Ben Ak Parti genel merkezde görevli değilim. Ama Ak Parti ‘nin eli silah tutan hiçbir kimseyi af etmeyeceğini biliyoruz. Ama eline silah almayanların bir şekilde kucaklanması gerektiğini duymaktayız dedi. Toplantıda en yakın sürede 15 Temmuz meydanında Kızılay’ a birlikte kan bağışı yapılması konusu konuşuldu. Gökhan Kasap bu konuda Kızılay ile konuştuktan sonra bilgi vereceğini söyledi. Sohbet kısmının bitmesinden sonra CHP ilçe başkanı Metin Doğan, Murat Aydın’a porselen bir tabak hediye etti. Murat Aydın’da el işlemeli bir çini tabağı Metin Doğan’a hediye etti. Taraflar bu tür toplantıları zaman zaman yapman kararı aldıktan sonra toplu fotoğraf çekimi ile ziyarete son verdiler.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL