Uzun Yıllardır Yol arkadaşlığı yapan Ahde Vefalı birçok insanın bir araya gelmesi ile startı verilen AHDE Vefa Derneğinin temelleri Telsiz Mahallesinde Turan çay bahçesinde atıldı. 2014'ün Kasım ayında resmi olarak kurulan Ahde Vefa Demeği, 2015'in Mart ayında olağan Kongresini yaptı ve Genel Başkanlığına Kurucu Başkanı Metin Şengöz seçildi. Ahde Vefa Derneği Kimsesizlerin kimsesi olmak ve Eğitime katkı sunmak amacıyla kuruldu. Ahde Vefa Derneğinin kurulduğu Telsiz Mahallesi 85/4 Sokakta Turan Çay Bahçesi önünde her yıl geleneksel olarak İftar yemeği düzenleyen dernek Ramazan ayında birçok etkinliğe imza atıyor. Ahde Vefa Derneği Öğrenci Evinde Beş Yıldızlı otel konforunda öğrencilere hizmet veren yöneticiler bu evlerin sayısını artırmak için aralıksız çalışıyor.

Ahde Vefa Derneği sosyal içerikli projelerinin yanında önemli gün ve gecelerde de değişik programlar düzenliyor. Başkanlığını Metin Şengöz’ün yaptığı dernek Mekke’nin Fethinin 1385.Seneyi devriyesinde Zeytinburnu Güzel Mesid’de şehitlerimiz için mevlit okuttu. Yatsı namazına müteakiben okutulan mevlide çok sayıda Zeytinburnulu katıldı. Dernek Yöneticileri Av. Mehmet Aydoğdu, Mürsel Bildirir, Barış Cengizbay, Av. Harika Alparslan, Soner Üstündağ, Bora Çalışkur, Ethem Gürkan, Hali İbrahim Uzunağca,  İbrahim Kaşık, Gürdal Karadağ, Mümin Şengöz, Ayşe Şimşek, Filiz Vardar, Perihan Akgün, Mehmet Alpay, Cemal Hamza, Bayram Macera, Dr. Esra Çetin, Dr. Mustafa Erdele, Dr. Yahya Öztürk, Ali Rıza Üstündağ, Erdinç Özüarp, Ahmet Akarsu, Rasim Deniz, Suat Aran, Tufan Şenel, Arif Küp, Abbas Akbal, Mehmet Erduran tam kadro katıldığı Mevlit Programı sonrası katılımcılara ikramlarda bulunuldu.
Mevlide katılan herkese ayrı ayrı teşekkür eden Ahde Vefa Derneği Başkanı Metin Şengöz, Bu gece çok önemli bir gece Mekke’nin Fethinin 1385.Seneyi devriyesi tüm İslam Alemine huzur getirsin. Mekke’den günümüze Gelin, bizler için kara toprağın altında vatan bu kahramanların aziz hatıralarına ve emanetlerine sahip çıkalım. Empati yaparak kendimizi onların yerine koyalım. Özellikle genç arkadaşlarım, din, vatan, bayrak ve namus gibi kutsal değerlerimize sahip çıkalım. Bu değerler için canını veren aziz şehitlerimizin kemiklerini sızlatmayın. Eğer sizler sahip çıkmazsanız birileri sahip çıkacaktır.

Önceliğimiz, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin ilelebet yaşaması için gerekli çabayı sarf etmektir. Bu millet, dün Çanakkale'de nasıl yedi düvele karşı mücadele edilmişse, bu günde sevdamız ülkemiz için, bayrağımız ve ezanımız susmaması için terör örgütlerine karşı milli bir seferberliğe hazır olduğumuzu buradan bir kez daha beyan ediyoruz. Terör örgütleri, onların içteki uzantıları ve bunların hamili dış güçler şunu iyi bilsinler ki; Türkiye Cumhuriyeti'ni bölmeye parçalamaya kimsenin gücü yetmez. Bizler bu uğurda, ne yapılacaksa onu yapmaya hazır olduğumuz haykırmak istiyorum. Bunun en son örneğini 15 Temmuz'da tüm millet olarak yaşadık. Hedeflerine ulaşamadılar, başaramadılar birliğimizi dirliğimizi bozmayı. Aziz Türk Milleti, bunların karşısında dimdik durdu. Bir çok badireden geçen bu milletin kahraman evlatları, bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da birliğimizi ve beraberliğimizi parçalama adına kandan beslenmeyi kendilerine temel bir yaşam felsefesi haline getirmiş terör örgütlerine karşı gereğini yapmaktan asla çekinmeyecektir.

Teröre karşı mücadelede tüm vatan sathında devletini bütün imkan ve kuvvetinin önceliğinde milli dayanışma fedakarlığı yerine getirilmelidir. Türkiye'yi bölmeye milleti birbirine düşürmeye hiçbir alçak ve namert hevesinin gücü yetmeyecektir. Şanlı tarihimizde görüldüğü üzere, Türk Milleti olarak bir öldüysek bin doğacağımızı şehit ve şühedanın hatırasına yüz çevirmeyeceğimizi vatan bayrağa yan gözle bakan eşkıya ve ortaklarının perişan edeceğimizin tüm dünya milletleri tarafından bilmesinde fayda görüyorum" dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL