• Zeytinburnu bekçileri göreve başladı
  • Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
  • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
  • Karneler alındı, tatil başladı
  • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Anadolu Gençlik Derneği Mekke’nin Fethini görkemli kutladı

Anadolu Gençlik Derneği Zeytinburnu şubesi her yıl gelenekse olarak kutladığı Mekke’nin Fethi gecesinde bu yıl yine coşku ve izdiham vardı.

31 Aralık 2016 Cumartesi 23:47

Kuran-Kerim Tilaveti ile başlayan programa Anadolu Gençlik Derneğinin bir yıllık faaliyetlerini anlatan slayt gösterimi ile devam edildi. Bayram Şenol Saygı’nın sunuculuğunu yaptığı gecede Slayt gösterimin ardından Kürsüye başkan çıktı.

Anadolu Gençlik Derneği Zeytinburnu Şube Başkanı Tacettin Özer konuşmasına katılımcıları selamlayarak başladı.  Başkan Özer konuşmasını şöyle sürdürdü.  Anadolu Gençlik Derneği yönetim kurulumuza ve emeği geçen bütün kardeşlerimize, fedakar gençlerimize emeklerinden ve gayretlerinden dolayı, siz kıymetli misafirlerimize de teşriflerinizden dolayı teşekkür ediyorum.   Anadolu Gençlik Derneği öteden beri bilgili, inançlı ve çalışkan bir nesil yetiştirmenin gayretinde olan müstesna bir kuruluştur. Yaptığımız çalışmalar evrene, çevreye, insanlara ve kendine karşı sorumluluklarının farkında; tarihine, çağına ve yarınlara duyarlı bir gençlik içindir. Yaptığımız çalışmalar, kardeşliğin, merhametin, sevginin ve iyiliğin yaygınlaştırılmasında ve adaletin tesisinde emek sahibi bir gençlik içindir. Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak bizler iyinin, doğrunun, faydalının ve adaletin yeryüzüne egemen olması için gayret ediyoruz. Aynı inancı paylaşan her renkten ve ırktan herkesi kardeş biliyoruz, hangi renkten ve ırktan olursa olsun tüm mazlumların yanında olmayı da kendimize görev addediyoruz. Aynı şekilde yeryüzündeki her insan için yaşama hakkını, inanç ve düşünce hürriyetini,  aile oluşturma ve neslini koruma hakkını, mülkiyet edinebilme hakkını ve akıl sağlığının güvenceye alınması hakkını temel ve vazgeçilemez haklar olarak kabul ediyoruz.

Biz özgürlük, adalet ve refahı bir sadece bir ırkın ya da bir bölgenin hakkı olarak görüp kendinden olmayanı ötekileştiren ve tahakküm altına almaya çalışan her türlü düşünceye karşıyız.  Hangi düşünceden olursa olsun her insanın insan olmakla yeryüzünde en değerli varlık vasfına sahip olduğuna inanıyoruz. Her insana sevgiyle, şefkatle, merhametle yaklaşmak gerektiğine inanıyoruz. Zulüm ve baskıya dayanan siyasi anlayışları, vicdanları karartacak boyutlara ulaşan eğlence tutkusunu, sömürüye dayanan zenginliği toplumsal çürümenin sebebi olarak görüyoruz.

Ahlaki değerlerden yoksun bilimi, paylaşmayı zarar kabul eden iktisadi tavırları, insanları önemsemeyen teknolojiyi toplumsal çürümenin sebebi olarak görüyoruz. Haksızlara karşı ses çıkarmayan bir din anlayışını toplumun çürümesinde ve yok oluşunda en etkili faktörler olarak görüyoruz. Komşumuz açken tok yatmayı kendimiz için utanç vesilesi sayıyoruz ve insanların yararına en azından yoldaki bir taşı kaldırmaya sevk etmeyen her türlü boş inançtan uzak olmayı yeğliyoruz. 

Muhterem Misafirlerimiz, Anadolu Gençlik Derneğimizin ilk günden beri geleneksel olarak kutladığı Mekke’nin Fethi Programı bu yıl da 81 şubemizde 600 kadar noktada icra edilmektedir. Bu program aynı zamanda emperyalist küresel kuşatmanın kokuşmuş değerlerine bir cevaptır. Yılbaşı Eğlencesi adı altında yapılan tüm çirkinliklere ve iffetsizlere bir cevaptır. Siz değerli misafirlerimizin bu gece burada bizimle bulunuyor oluşu bir kimliğin en güzel şekilde ortaya konulmasıdır. Hepinize katılımınızdan ve duyarlılığınızdan ötürü teşekkür ediyoruz. Anadolu Gençlik Derneğimiz okul öncesinden üniversiteye, okul hayatından çalışan gençliğe tüm gençliğimizin ve yeni nesillerin yanında olmanın gayretindedir.

 İlkadım Kamplarımız, Kantin Buluşmalarımız, Sabah Namazı Buluşmalarımız, Kış Etkinlerimiz ve Yaz Etkinlerimiz, Çadır Kamplarımız, Haftalık Sohbet ve Seminer Çalışmalarımız, Asr-ı Saadet Derslerimiz ülke genelinde rutin programlarımızdır. Geleneksel hale getirdiğimiz Siyer-i Nebi Yarışmamıza bu yıl dört yüz bin gencimiz başvurdu. Efendimiz(sas)’in hayatını anlatan kitaplarımız en az iki milyon insanla buluştu. Elden ele aktarılmaya devam edecek.  Anneler, babalar, kardeşler bu kitapları okuyacak. Sayı on milyonları aşacak inşallah. Lise ve ortaokul gençliğine yönelik okuma gruplarımız devam ediyor. Hem kitap hem de film okumalarımız devam ediyor. Anadolu Gençlik Dergimiz, Genç İstikbal Dergimiz, Hanzala Dergimiz fikriyatımızın her seviyedeki okuyucuya aktarılmasında etkin yayın organları. AGD TV’miz internet üzerinden yayınlarına devam ediyor. MGV yayınlarımız çok değerli eserleri okuyucusuna taşımanın gayretinde.

Mekke’nin Fethi, Sarıkamış Şehitlerini Anma, Kahramanmaraş’ın Kurtuluşu, Çanakkale Zaferi, Diyarbakır’ın Fethi, İstanbul’un Fethi, Kudüs Gecesi programlarımız bu coğrafyanın insanının hafızasını diri tutmaya yöneliktir. Biz Kudüs’ü Mekke’den, Diyarbakır’ı Kudüs’ten, Diyarbakır’ı İstanbul’dan ayrı görmüyoruz. Şehitler Gecemiz, Prof.Dr. Necmettin Erbakan’ı Anma ve Anlama Programlarımız, Asr-ı Saadet Gecelerimiz, Helal Kazanç Konferanslarımız, eğitim çalışmalarımız devam ediyor. Öğrencilerimiz için ev ve yurt gibi barınma ihtiyacına dönük çalışmalarımız devam ediyor. Uluslararası Öğrenci ve Gençlik Toplantılarımızla İslam Birliği düşüncesinin genç nesillerle buluşması için gayret ediyoruz. 

Ülkemizin tüm üniversitelerinde her kesimden gence ulaşmak ve onlara inancımızın temel değerlerini anlatmak için bütün gücümüzle çalışıyoruz. Bereketin ve helal lokmanın kapısı olan Ahilik ile ilgili birçok şubede konferanslarımız oldu. Aynı şekilde Helal Kazanç Seminerlerimizi birçok il merkezinde gerçekleştirdik.Biz tüm içtenliğimizle inanıyoruz ki Anadolu Gençlik Derneği, dünyaya yeniden yön verecek gençlik kadrolarının harmanlandığı yerdir.

Dicle kenarındaki kuzulara kol kanat germek için,  çorbasını komşusuyla paylaşmak için, kardeşlik anlayışıyla coğrafyamızı hak ve adalet ekseninde bir ve bütün tutmak için çalışmalarımız devam edecektir. Kendi zamanının tanıklığını yaparak kadim olan iyinin gelenekten geleceğe taşınmasındaki köprü görevimiz sürecektir.

İçselleştirdiğimiz değerlerin yeryüzündeki tüm insanların hem birbirleriyle hem de evrenin var oluş gayesiyle barışık yaşamasının yegâne teminatı olduğuna bizim inancımız tamdır. Bu inançla yetimlere, yoksullara, yolda kalmışlara yardım etmeyi görev biliyoruz. Yardımlaşmayı ve paylaşmayı karakter edinmiş,  verdikleri sözde duran; her türlü sıkıntılı durumda bile direnip sabreden; kendinin ve yakınlarının aleyhine olsa bile adaleti gözeten bir neslin inşası için çalışıyoruz.  Programımıza katıldığınız için, Anadolu Gençlik Derneğimizin çalışmalarına destek olduğunuz için, bu gecede burada bulunarak bir tavrı en güzel şekilde ifade ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyoruz. Gecemiz hayırlara vesile olsun dedi.

Anadolu Gençlik Derneği Zeytinburnu Şube Başkanı Tacettin Özer konuşmasının ardından İstanbul İl Başkan Yrd. İsmail Demiralp’da kürsüye gelerek selamlama konuşması yaptı. Aşk-ı Niyaz İlahi grubunun ardından ortaokul öğrencileri tiyatro gösterisi yaptı. Zeytinburnu’nda 1071 Ortaokul ve lise Öğlencisinin katıldığı ve bu yıl ilk kez ulusal yapılan Siyer-i Nebi yarışmasında dereceye girenlerde ödüllendirildi. Çeşitli hediyelerin verildiği gecede ilk 4’e öğrencileri Zeytinburnu Kız İmam Hatip Lisesi ’de Umre ’ye gönderecek.

İş, Siyaset, Spor camiasından birçok kişinin katıldığı geceye konuşmacı olarak katılan Avrupa Milli Görüş Teşkilatları Kurucu Başkanı Hasan Damar, teşkilatlanmanın önemine değinerek, "Darü‘n Nedve‘nin müntesipleri Ebu Lehepler, Ebu Cehillerdi. Bu teşkilat vasıtasıyla Allah‘ın dinini, peygamberini ve Kur‘ân-ı Azimüşşan‘ı insanlara ulaşmaması için bütün güçlerini kullanmak suretiyle bir gayretin içerisinde ısrarla faaliyette bulunuyorlardı. İşte böyle bir dönem içerisinde Hz. Muhammed Darü‘n Nedve‘ye karşı Erkam‘ın evinde bir teşkilat kurmuştu.

Bunun ismi Darü‘n Erkamdı. İşte Darü‘n Erkam - Darü‘n Nedve mücadelesi böyle başlamıştı. Şimdi zamanımızdaki Müslümanlara bakıyoruz ki Müslümanların teşkilatla ilgilenmesine ne gerek var. İşte liderimiz olan, önderimiz olan Hazreti Muhammed‘in Darü‘n Nedvenin karşısına Erkam‘ın evinde kurduğu teşkilatla mücadeleye devam etmişti." ifadelerini kullandı. Gecenin sonunda bir yıl boyunda AGD’nin etkinliklerine katılan ve öğrencilere katkı veren hocalara plaket takdim edildi. Etli Pilav ve Ayran ikramı ile görkemli gece sona erdi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL


Anadolu Gençlik Derneği Mekke’nin Fethini görkemli kutladı


Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler2

DİĞER HABERLER

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.6%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan