• Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
 • Karneler alındı, tatil başladı
 • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

'Anayasa referandumunda hedefimiz Yüzde Altmış oy almak'

Ak Parti Zeytinburnu İlçe Başkanlığı Aralık ayı teşkilat bazlı danışma meclisi yoğun katılımla yapıldı. Danışma Meclisine İstanbul Milletvekili Mali Müşavir Aziz Babuşçu, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, İlçe Yöneticileri ve Meclis üyeleri katıldı.

31 Aralık 2016 Cumartesi 09:05

Yaklaşık iki haftadır devam eden ve yoğun katılımla gerçekleşen Mahalle danışma Meclislerinin arından Soğuk hava, ilçe genelinde yaşanan elektrik kesintisine rağmen yüzlerce teşkilat mensubu Ayılık olağan danışma meclisine adeta akın etti. Zeytinburnu Belediyesi Kazlıçeşme Kültür Merkezinde yapılan danışma meclisi toplantısı tanıtım ve medya birim başkanı Ahmet Kaya ve ekibinin hazırlamış olduğu ve bir yıllık faaliyetleri anlatan slayt gösterisi ile başladı.

‘HİÇBİR SEÇİM ÇANTADA KEKLİK DEĞİLDİR’

AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver, Danışma Meclisinde yaptığı konuşmada birkaç ay içinde inşallah sandığa gidiyoruz. Bu seçim bugüne kadar yapılan tüm seçimlerinin adeta finalidir dedi. Başkan Ünver konuşmasını şöyle sürdürdü. Anayasa değişikliği için referandum sandığı muhtemelen Mart sonu veya  Nisan başı itibari ile halkın karşısına gelecektir. Ben bu son seçimimi % en 60 oy ile perçinlemek isterim. Bugüne kadar hepiniz fedakarlık ettiniz ne olur biraz daha fedakarlık yapın ve bu referandumda da alnımızın akı ile çıkalım. Biz çalışacağız ve cumhurbaşkanımızın elini güçlendireceğiz. Biz burada sokak sokak çalışmazsak cumhurbaşkanımız Ankara da rahat hareket edemez. Teşkilat olarak bizim vazifemiz halkımıza yeni sistemi net ve özet bir şekilde anlatıp evet yönünde oy kullanmalarını temin etmektir. Bu teşkilat da bunu yapacak güçtedir. 7 Haziran seçimlerinde biraz rehavete kapıldık ne olduğunu hep beraber gördük. Evet o seçimde de birinci parti idik ve % 42 oy aldık ama tek başımıza iktidar olmamıza yetmedi. Oysa 2003 de % 34 ile tek başımıza iktidar olmuştuk.   Ama 7 Haziran‘da barajı geçen parti sayısı 4 olduğu için % 42 oy almamıza rağmen 258 milletvekilinde kaldık ve hükümeti kuramadık. Referandum ’da da şu an evet diyenlerin oranı % 45 ile 48 arasındadır. Bizim görevimiz bu oranı en az % 60’ın üstüne çıkarmaktır. Şu an hepimizin omuzunda ciddi bir mesuliyet var. Hepimiz çocuklarımıza ve gelecek nesillere güzel bir ülke bırakmak için var gücümüz ile çalışacağız dedi.

‘KENSEL DÖNÜŞÜMDEN RANT DEVŞİRMEK İSTEYENLER BEDELİNİ ÖDEYECEK’

İstişareler ve soru cevap bölümünde teşkilat Belediye Başkanı Murat Aydın’ı adeta soru yağmuruna tuttu. Belediye Başkanı Murat Aydın’a;  Zeytinburnu Belediyesi Belgrat kapı Sosyal Tesisinde fiyatlar neden pahalı? Bu  tesiste çalışanların çoğu neden Zeytinburnu’nda ikamet edenlerin içinde seçilmedi?  Sümer Mahallesi KİPTAŞ 2.etapta yerimiz var ama 2009 ve sonrasında satın aldığımız için neden % 40 kesinti yapıyorsunuz? Belediye’deki FETÖCÜLER kaç tane ve siz ne kadarını işten uzaklaştırdınız? Sizce 1.404 TL asgari ücret doğru bir rakam mı? gibi bir çok soru soruldu. Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, özetle kendisine sorulan sorulara şu cevapları verdi. Bizim sosyal tesisteki fiyatlar  İBB tesislerine göre  % 20 daha cazip. Sadece bizim Biftek pahalı olabilir. Bu tesiste çalışanların ikamet ettiği ilçeleri burada net söyleyemem ama bir dahaki danışma meclisinde bu konuda bilgi sunabilirim. Sümer Mahallesi KİPTAŞ 2.Etapta 2009’dan sonra yer alacak olanlardan % 40 kesinti yapacağımızı söyledik. Ama bazı rantçılar bizi dinlemeyip yer satın aldılar. Bu uyanıklık yapanlardan % 40 kesinti yaparak bedelini ödemelerini sağlamamız gerekir. Belediyemizde bizim tespitlerimize göre 5 tane FETÖ’cü vardı. Gerekli işlemleri yaparak iş akitlerini fes ettik dedi.

‘TEŞKİLATIN MAKUL İSTEKLERİ MUTLAKA KARŞILANMALI’

Belediye Başkanı Murat Aydın’ın ardından İstanbul Milletvekili Aziz Babuşçu kürsüye çıktı. Babuşcu, Teşkilatın makul istekleri Mutlaka karşılanmalı dedi. Ak Parti eski İstanbul il başkanı ve Milletvekili Aziz Bauşçu koordinatör Milletvekili olduğu Zeytinburnu Ak Parti danışma meclisi toplantısına katıldı. Babuşçu konuşmaları ile Zeytinburnu teşkilatından sık sık alkış aldı. İşte Aziz Babuşçu konuşması şöyle sürdürdü. “Bizim geleneğimizden yılbaşı kutlaması diye bir şey yoktur.  Darbe söylentileri milletimizin morelini bozmak için bilerek yayılıyor. 15 Temmuz darbe girişimi öncesi hiçbirimiz  bu vatan hainlerine karşı çıkmak için hazır değildik. İlahi bir güç ve cumhurbaşkanımızın talebi ile alanlara indik. Bu hainleri iman kuvveti ile geri püskürttük. Bu saatten sonra bu halk darbeye yeltenecek herekse haddini daha sert bildireceğini herkes biliyor. Suriye de kısmi de olsa Cumhurbaşkanımızın yoğun çabaları ile ateşkes imzalandı.  İnşallah başarılı olur de mazlumların kanı akmaz. Burada  bir çok soru soruldu. Bazı sorular bütün salondan alkış aldı. Demek ki  o soru sadece soranı değil alkış çalan herkesi alakadar ediyor. Belediye ve ilçe teşkilatı kendi üyelerimizin ve teşkilat mensuplarının haklı taleplerini yerine getirmekle mesuldür. Haksız talep zaten kimden gelirse gelsin yapılmalıdır ve yapılamaz.  

‘SOSYAL TESİSTE FİYATLAR MAKUL OMALIDIR’

Teşkilat mensuplarımız önemli konularda gıybet ve kaynağı net belli olmayan eylem ve s öylemler için direk muhatapları ile konuşsunlar. Gıybet yapan kişi ölü kardeşinin etini yemiş gibi olur. Hiç kimse kardeşinin ölü etini yemek ister mi ? Belediye başkanı bizde pirzola pahalı dedi neden pahalı olsun. Sosyal tesise gelen elbette ki pirzola yemek ister bence bu konuda başkanımız durumu bir daha gözden geçirecektir.  Her hukuki olan işlem helal değildir. Örnek gerekirse işleri ters giden bir arkadaşımızın malını icrada yarı fiyatına satın almak kanunen hukuki olabilir ama o iş helal değildir. Siz burada yaptığınız çalışmanın sadece Zeytinburnu’nu alakadar ettiğini düşünmeyin. Ben aynı zamanda Türk Bulgar dostluk grubu başkanıyım. Türkiye burada güçlü olmazsa daha önce olduğu gibi Bugaristan da ki  soydaşlarımız yeniden katledilecek. Saraybosnalı yeniden güvende olmayacak. El Bab’ı da yakın sürede huzur’a kavuşturacağız. Şu an DAEŞ bütün kuvvetlerini buraya çekmiş burada 100 bin kişi yaşıyor. TSK sivil can kayıpları konusunda hassas olmasaydı burası çoktan alınmış olurdu diyen Aziz Babuşçu bir çok konuda teşkilata bilgiler sundu” %  40 Kesinti Mağdurlar bize ulaştı.

BASIN MENDUPLARI SORU CEVAP BÖLÜMÜNDE SALONDAN ÇIKARILDI

Soru cevap bölümüne gelinmeden önce basın mensuplarının toplantıda ayrılması talep edildi. Bizim ayrıldığımızı gören  % 40 kesinti mağdurları içinde yer alan Y.Ş. bize salon dışında ulaşarak şunları anlattı. Bizler 2009’dan sonra Sümer Mahallesinde KİPTAŞ tarafından yapılacak olan 2.Etap kısmında tapu dairesine giderek baktık üstünde ŞERH ve benzeri kayıtlar olmadığı için ev veya işyeri satın aldık. Burada bu şekilde 40 veya 50 hak sahibi var.  Alan ve satanın rızası dahilinde paramızı verdik tapumuzu aldık.

‘KENTSEL DÖNÜŞÜM ALTINDA VATANDAŞA ZULÜM YAPIYORSUNUZ’

Belediyenin gayrimenkul satın aldığımız kişilerin avukatlığını yapması hiç bir şekilde mamul ve mantıklı değildir. Belediye başkanımız bizim rant odaklı veya uyanıklık yaptığımızı iddia ediyor. Türkiye’nin her yerinde paramızı vererek gayrimenkul satın almamız ve eski tapu sahibinin hakkı olan her şey yeni tapu sahibine geçtiği halde ne hikmetse bu durum Sümer Mahallesi 2.Etap’ta geçerli değil deniyor. Belediye bunu neye göre yaptığını anlatsın bize.  Efendim biz 2009 da evlerde toplantı yaptık herkese söyledik demekle mülkiyet hakkı üzerine şerh koyamazlar. % 25 kesinti bile makul değil. Hadi yeşil alan ve otopark verdikleri için bunu kabul ettiğimizi varsaysak bile sadece tek suçumuz 2009’dan sonra bu tapu haklarını satın almak olduğu için % 40 kesinti yapacağız diyorlar. Bu durum ne hukuka ne kanuna ne de insanlığa sığar. Belediye bizim bu zulme razı olmamızı istiyor. Biz razı olmayacağız. Olsak bile bu haksızlığın bedelini belediye nasıl ödeyecek?  Fazladan % 25 + 15 yaptığı kesinti payı kime rant olarak verilecek bu da bize açıklansın dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek 23/06/2017 Tarihinde rahmete kavuşan Amcası Seyyid Haccı Mehmet Sait Gülmek için taziye teşekkürü yayınladı

 • Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Başbakan Binali Yıldırım, yeni kabineyi açıkladı. Akif Çağatay Kılıç'ın yerine yeni Gençlik ve Spor bakanı Osman Aşkın Bak oldu. Osman Aşkın Bak, iki dönem Zeytinburnu’ndan sorumlu Milletvekili olarak görev yaptı ve neredeyse ilçemizdeki her etkinliğe katıldı. Bundan dolayı Zeytinburnu’nun vekili olarak adlandırıldı.

 • İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  Zeytinburnu Belediyesi, Spor Toto işbirliğiyle gerçekleştirdiği İstanbul’un en büyük buz pisti inşaatına 24 saat aralıksız devam ediyor.

 • Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  İstanbul dün gece başlayan ve sabah saatlerinde şiddetini arttıran yağmur, İstanbullulara zor anlar yaşattı. Yollarda biriken sular trafiğin sıkışmasına neden olurken, toplu taşımada da aksamalar meydana geldi. İstanbul'da en fazla yağışı alan Silivri'de evlerinde mahsur kalanlar botlarla kurtarıldı. İstanbul Valiliği: Bugün ilimiz yoğun yağış aldığından ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için zorunlu olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkılmaması rica olunur.

 • Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  İstanbul'da ! Birçok yeri su bastı, araçlar yollarda mahsur kaldı, trafik kilitlendi. AKOM sel riskine karşı uyardı.

 • Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli Anadolu-Avrupa Yönü de olumsuz hava koşulları nedeniyle geçici süre ile trafiğe kapatıldı

 • Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Telsiz Mahallesi’nin sevilen insanlarından spor camiasının dostu olan Malatya eşrafından Hasan Hüseyin TAŞDEMİR ( Korsan Hasan )rahmetli oldu.

 • Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  4 gün 4 gece sabah ezanlarına kadar nöbet tutan Zeytinburnulu vatandaşlar, Kur’an-ı Kerim dinleyip, 15 Temmuz şehitlerine dua etti. Genci yaşlısı meydanlarda sabahlayan vatandaşlara Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da eşlik etti. Paylaş

 • Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Türkiye, Avrupa U23 Atletizm Şampiyonası’na iddialı gidiyor. Ay-yıldızlılar, Bydgoszcz’da 45 isimle 29 dalda madalya aradı. Son günde 10 atletle finallerde temsil edilen Ay-yıldızlı Takım'da Yasemin Can, 5 binin ardından 10 bin metrede de altın madalya kazandı. 3000m su engellide ülkemizi temsil eden Zeytinburnu Beştelsiz spor Atletizm takımının sporcusu Turgay Bayram Avrupa 6.Olarak ülkemize büyük bir gurur yaşattı

 • Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver, Kanlı Darbe girişimi 15 Temmuz’un 1.Yıldönümünde hem Şehitler köprüsünde hem de 15 Temmuz meydanında yapılan etkinliklere katılarak Demokrasi Nöbetlerine destek veren Zeytinburnu Halkına ve teşkilatına teşekkür etti.

 • OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nde eğitim gören yüzlerce minik öğrenci bir araya gelerek, 15 Temmuz Destanı’nın 1. Yıl dönümünde yaptıkları canlı resimle "15 Temmuz’u Unutma!” mesajı yazdı. Duygu dolu anların yaşandığı etkinlikte yaklaşık 400 öğrencinin oluşturduğu Türk Bayraklı mesaj havadan görüntülendi.

 • Başkan Aydın'ın desteğiyle Sason'un En Yüksek Dağına Türk Bayrağı Dikildi

  Başkan Aydın'ın desteğiyle Sason'un En Yüksek Dağına Türk Bayrağı Dikildi

  Batman’ın Sason ilçesinde bir grup gönüllü genç ilçeden yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunan Garrame Dağı’na 15 Temmuz şehitleri anısına Türk Bayrağı dikti.

 • Başkan Aydın: 15 Temmuz Büyük Devrimin Habercisi

  Başkan Aydın: 15 Temmuz Büyük Devrimin Habercisi

  15 Temmuz İngilizce Makale Yarışması’nın ödül töreninde konuşan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “15 Temmuz dünyada mazlumlar lehine gerçekleşecek olan büyük devrimin habercisidir.” dedi.

 • On Beş Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni

  On Beş Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni

  İstanbul Valisi Vasip Şahin, ihanet odaklarının millet içerisinde tekrar ilerlememesi için eğitimcilere önemli görevler düştüğünü belirterek, "Bağımsız düşünen, kendisine verilen bilgiyi sorgulayan, nedenini, niçinini merak edip araştırabilen ve bir mantık süzgecinden geçirdikten sonra onu bu milletin emrinde bir fikir haline dönüştürebilen gençlere ihtiyacımız var." dedi.

 • Zeytinburnu'nda '15 Temmuz Destanı' Sergisi Açıldı

  Zeytinburnu'nda '15 Temmuz Destanı' Sergisi Açıldı

  Zeytinburnu’nda , 15 Temmuz hain darbe girişiminin hafızalardan silinmemesi için Türk milletinin destansı direnişini konu alan ’15 Temmuz Destanı’ fotoğraf sergisi açıldı.

 • Zafer Spor’dan 15 Temmuz Mesajı

  Zafer Spor’dan 15 Temmuz Mesajı

  Zeytinburnu Zaferspor Kulüp Başkanı Cengiz Zafer 15 Temmuz kanlı Darbe girişiminde canlarını feda eden aziz şehitlerimizi yayınladığı taziye mesajıyla yad etti.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.5%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan