3294 Sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunun 7.maddesi gereğince "İlçede kurulan ve bu Kanunda belirtilen amaçlara yönelik faaliyette bulunan sivil toplum kuruluşlarının yöneticilerinin kendi aralarından seçecekleri bir temsilci Vakıf Mütevelli Heyetinde görev yapar." ibaresi gereğince 2017 yılında Zeytinburnu İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetinde görev yapmak üzere 21.12.2016 Çarşamba günü saat 14:00'da Zeytinburnu Kaymakamlığı Toplantı salonunda seçim yapıldı.

Zeytinburnu'nda faailiyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşlarının başkanları veya vekilleri yoğun ilgi gösterdi. Seçimde Telsiz Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Kadir Şengül ile Konya bozkır Dere Kasabası Derneği Başkanı  Ahmet Ilgaz yarıştı.. Ahmet Ilgaz temsilcilik seçimini açık ara kazandı. Seçimde Ahmet Ilgaz 16 Oy alırken Kadir Şengül sadece 5 oy alabildi.

Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı Mütevelli Heyeti Temsilciliğine seçilen Ahmet Ilgaz, kendisine destek veren başta ZEYDEF'e, Üye Dernekleriyle tüm sivil toplum kuruluşlarının başkan ve üyelerine teeşkkür etti.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL