Anadolu Gençlik Derneğinin 4.sünü düzenlediği Siyer-i Nebi Yarışması tüm Türkiye’de 5 bin 587 lise ve 6 bin 304 ortaokulda yapıldı. Sınavda 400 bine yakın öğrenci ter döktü. Zeytinburnu'nda da Öğrenciler yarışmaya yoğun katılım gösterdi.

Anadolu Gençlik Derneği Zeytinburnu Şubesi Başkanı Tacettin Özer, Gazetemize Siyer-i Nebi bilgi yarışmasıyla ilgili şunları söyledi.  “Sınavın amacı popüler kültürün ve modernizmin gençliği yavaş yavaş ruhen bitirmesine karşılık Kutlu Nebi'nin hayata kattığı anlam ve güzellikleri görmelerini sağlamak, Sünneti okuyup anlayarak, günümüz içinde yaşanan İslam olarak zannedilen hataların doğrusunu görmelerini sağlamaktır.

Öğrencilerimizin, Asırları aydınlatan Peygamberi (sav) kalben hissetmelerini sağlamak ve İslam'ın şuurlu Müslüman olunursa hayatın ve ümmetin çok daha huzurlu, daha değerli bir hayat yaşanılabileceğini anlamalarını sağlamak amacıyla ülke genelinde “Siyer-i Nebi” sınavı düzenlendi. Bizde Zeytinburnu Anadolu Gençlik Derneği olarak yaptığımızda sınavda, ilçemizin değişik okullarından yüzlerce lise ve ortaokul öğrencisi katıldı.

Sınav gayet güzel ve verimli geçtiğini düşünüyorum. Tüm öğrencilere başarılar diliyorum. Sınav sonuçları 31 Aralıkta açıklanacak ve başarılı öğrencilerimiz ödüllendirilecek. Ayrıca sınavda Bizlere destek veren İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ali Yeşilyurt'a, Okullarımıza, Öğretmenlerimize, Stand ve afişleri asmamıza yardımcı olan gönüllülerimize sınavda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ” dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL