Kongrenin yapıldığı gün Beşiktaş’ta hain terör saldırısı düzenlendi. Kongrede yönetim seçilen Başkan Metin Gönültaş, Başkan Vekili: Emin Yüce, Yönetim Kurulu üyeleri: Zülküf Yeşilbudak, Resul Kaya, Hüseyin Kocakaplan, Mustafa Sav, Saim Durmuş, Bektaş Aydoğdi, Şener Demir, Sadullah Akagündüz, İsmail Demirkıran Zeytinburnu Emniyet Müdürü Erdem Torlak’ı makamında ziyaret ederek taziyelerini ilettiler. Emniyet Müdürü Torlak Diyarbakır Çermik ve Çüngüş tüm çevre köyleri Derneğinin ziyaretinden çok mutlu olduğunu dile getirdi. Torlak bu ülke Doğusu Batısı, Kuzeyi Güneyi ile hepimizin. Biriz beraberiz kardeşiz dedi.

Zeytinburnu Diyarbakır Çermik ve Çüngüş tüm çevre köyleri Derneği Başkanı Metin Gönültaş,  terörün her türlüsünün bir insanlık suçu olduğunu belirterek, terörün bir hak arama aracı olmadığını söyledi. Gönültaş,şöyle konuştu:  "Bu terör saldırısında her ne kadar güvenlik güçlerimiz hedef alınmışsa da, aslında ülkemizin ve 78 milyonun birliğini ve beraberliğini hedef alan bir terör saldırısıdır.

Milletimiz, terörle mücadele eden güvenlik güçlerimizin hep yanında olacaktır. Aziz milletimiz terör karşısında dik duruşundan taviz vermeyecek, terörü susturacak şey milletin birlik ve beraberliği olduğunu gösterecektir. Bütün insanlık için terör dursun diyoruz.

Acımız büyük ama bu acıyı ülke olarak daha çok bütünleşerek ve kenetlenerek aşacağız. Ülkemizi ve bizleri, demokrasi ve hukuk yolundan çeviremeyecekler. Bu saldırıyı gerçekleştirilenlerin amacı bizleri yıldırmak, korkutmak ise bilmeliler ki, bizler demokrasi, insan hakları, yaşam hakı için bu ülkede barış içinde, huzur içinde yaşamak için elimizden gelen mücadeleyi sonuna kadar sergilmeye devam edeceği. Düne göre bugün daha da kararlıyız. Bilinmelidir ki, terör bir insanlık suçudur ve asla hak arama aracı değildir. Hiçbir sorun terör ve şiddetle çözülemez.

İnsan hayatını hiçe sayan ve bölgemize büyük zarar veren terör saldırıları bazen DEAŞ, bazen PKK, bazen TAK, bazen DHKP-C eli ile gerçekleştirilmektedir. Bizim için bunlar arasında hiçbir fark yoktur. Birçok masum insan hayatını kaybetti. Anaların yüreğine acı düştü, evlatlar yetim kaldı. Bölge ve ülke ekonomisi zarar gördü. Bizler artık terör bitsin diyoruz. Dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL