• Zeytinburnu bekçileri göreve başladı
  • Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
  • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
  • Karneler alındı, tatil başladı
  • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Yedi Mavi projesine FETÖ’nün gölgesi düştü

İstanbul’da FETÖ soruşturması kapsamında Seyidoğlu Tatlıcılık’ın sahipleriyle ilişkili oldukları iddiasıyla Beyaz İnşaat, Gül İnşaat, Keleş İnşaat ve Liv Yapı’ya operasyon yapıldı. İki şirketin sahiplerinin ev ve işyerleri arandı. Gül inşaat Zeytinburnu sahilindeki Yedi Mavi projesinin ortaklarından biri…

16 Aralık 2016 Cuma 14:04

İstanbul'da Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) finansal kaynak sağladıkları iddiasıyla aralarında Beyaz Gayrimenkul, Beyaz İnşaat, Keleş İnşaat, Gül İnşaat ve Liv Yapı'nın bulunduğu pek çok şirkete operasyon yapıldı. Beyaz Gayrimenkul'den Ali Beyaz yapılan incelemeler sonucunda gözaltına alındı. İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından verilen talimat üzerine Mali Şube Müdürlüğü ekiplerince, işadamlarının konut ve şirket merkezleri arandı. Söz konusu inşaat şirketlerinin FETÖ'den tutuklanan Seyidoğlu Tatlıcılık'ın ortağı Serdar Seyidoğlu ve Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile iş ortaklıkları bulunduğu iddia edildi. Hakkında İçişleri Bakanlığı'nca, imar planına aykırı davranmak, usulsüz karar almak ve gasp suçları kapsamında soruşturma izni verilen İmamoğlu ile ilgili müfettişler "FETÖ üyeliği" gerekçesiyle inceleme başlattı. Dün başlatılan operasyonda da ev ve işyerlerinde arama yapılan isimler arasında Mehmet Necati Seyidoğlu, Osman Göktaş, Ali Beyaz, Muhammer Beyaz, Nizamettin Beyaz, Mustafa Özgür Beyaz, Onur Beyaz, Orkun Beyaz, Seyfi Beyaz, İlker Keleş, Sönmez Aydın, Yalçın Gül ile eski belediye başkanı Orhan Tıraşoğlu yer alıyor.

ŞİRKETLERDEN AÇIKLAMA

Seyidoğlu ile ilişkili oldukları iddiasıyla ev ve işyerlerinde arama yapılan Gül İnşaat'tan ise öğle saatlerinde açıklama geldi. Yalçın Gül tarafından yapılan açıklamada "Seyidoğlu Tatlıcılık şirketi Serdar Seyidoğlu ve Ekrem İmamoğlu ile hiçbir iş ortaklığımız bulunmadığı gibi kendilerini hiçbir şekilde tanımıyoruz. Asılsız ihbar nedeniyle yapılan aramalar sonucunda hakkımızda herhangi bir işlem yapılmamıştır" denildi. Liv Yapı'nın sahibi Sönmez Aydın da "Bu bir ihbar değil, iftiradır" dedi. Beyaz İnşaat'ın sahibi Muammer Beyaz ise, "İddialar tamamen asılsızdır. Hakkımızda hiçbir işlem yapılmadı" dedi. Öte yandan, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ'ye "himmet" adı sağlandığı iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında, Dumankaya İnşaat'ın 4 yöneticisi de gözaltına alındı.

SabahPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.6%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan