Bu toprağın ekmeğini yiyen suyunu içen Hainlere inat Rumeliler Derneği şehitlerimiz için Mevlid okuttu. Mevlit Programında her taraf Türk Bayrakları ile donatıldı. Gazi Mustafa Kemal Paşta olmak üzere 1000 yıl boyunca bu vatan için mücadele eden ardından vefat eden veya şehit olan tüm kahramanlarımız için mevlit okutuldu. Mevlid Programına, Zeytinburnu Garnizon Komutanlığı Temsilcisi Yarbay Halil Akar, Meclis Üyeleri Satı Oral, Selamettin Yeniyol, Rumeli Derneği Yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Mevlit Programı Grup İhlas’ın okuduğu ve mevlide katılan herkesin tüylerinin diken diken eden Sela ile başladı. İhlas Grubundan Arkadaşlarımız Ömer Örtücü ve İlyas Yeşilmen Kardeşlilerimizin mevlit boyunca okuduğu ilahiler ise Rumelileri gözyaşlarına boğdu.

Mevlid Programı Sela ile başladı Kuran-I Kerim Tilaveti ve ilahiler ile davam etti. İbrahim Paşa Cami  imamı Hanefi Hoca ve Hafız Hamit Çalışkan Mevlid programında Teröristlere lanet yağdırdı. Mevlit Programının sonunda İbrahim Paşa Cami imamı Hanefi Hoca duygu yüklü bir dua etti ve gözyaşlarını tutamadı. Hanefi Hoca, "Rabbim, böyle kötü niyet ve düşüncesi olan kişilerin ve grupların, şerrinden, kötü niyetlerinden, memleketimizi, bizi, emniyet güçlerimizi muhafaza buyursun inşallah. Bu vesileyle, vazifesi başında şehit düşen, polislerimiz, askerlerimiz, bütün şehitlerimize rahmet eylesin. Yaralı olanlar var Rabbim onlara da 'Şafi' ismiyle şifalar versin" dedi.

Tüm Rumeli Türkleri Derneği Başkanı Recep Akan, Mevlit programı sonrası Gazetemize yaptığı açıklamada, İstanbul’da yaşanan hain saldırıda 44 şehidimizi toprağa vermenin üzüntüsü içindeyiz. Türkiye Cumhuriyeti her türlü iğrenç ve namert operasyonu göğüsleyip ezecek güç ve kudrettedir dedi. Akan sözlerini şöyle sürdürdü. Ülkemize kalleşçe saldıran Tüm terör örgütleri inşallah milli vakar ve namus karşısında yerle yeksan olacaktır. Milli birlik ve dayanışma bağlarını daha da sağlamlaştırarak bugünleri aşmak, bu zulmeti yenmek zorunda olduğumuz iyi bilinmelidir.

Bizler Tüm Rumeliler, sorumlu, ahlaklı, ilkeli ve milli duruşunu sonuna kadar koruyarak devletinin ve milletinin yanında fedakarca mücadele edecektir. Bu hain terör saldırıları milletimizin birliğini ve huzurunu, vatanımızın bölünmez bütünlüğü hedef alan kalleş saldırılardır. Bu saldırılarla kalleşler bu aziz milleti devletine ve birbirine karşı güvensiz hale getirerek bu topraklar üzerindeki hain emellerine ulaşmak istemektedirler. Ama bunu asla başaramayacaklar. Bu hain saldırılar karşısında sabırlı olarak dik duruşumuzdan taviz vermeden, millet olarak bu mübarek günlerde birbirimize daha da kenetlenmeliyiz. Askerimizin, polisimizin ve masum sivillerin canına kast eden hain terör eylemlerini bir kez daha şiddetle, nefretle ve lanetle kınıyorum. Hain saldırı sonucu şehit düşen güvenlik güçlerimize Allah'tan Rahmet, ailelerine ve sevdiklerine başsağlığı ve yaralılara acil şifalar dilerim. Milletimizin başı sağolsun" dedi

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL