• Zeytinburnu bekçileri göreve başladı
  • Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
  • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
  • Karneler alındı, tatil başladı
  • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

"Afrika’da Alın Teri" sergisi sanatseverlerle buluştu

Fotoğraf Sanatçısı Süleyman Gündüz, Afrika’daki Yoksulluğu, Gelir Eşitsizliğini Ve Unutulmuşluğu Gözler Önüne Sermek Amacıyla "afrika’da Alın Teri" İsimli Fotoğraf Sergisini Sanatseverlerle Buluşturdu. Zeytinburnu Kültür Ve Sanat Merkezinde Gerçekleşen Açılışa Vatandaşlar Yoğun İlgi Gösterdi.

15 Aralık 2016 Perşembe 09:55

Fotoğraf Sanatçısı Süleyman Gündüz, Afrika’daki yoksulluğu, gelir eşitsizliğini ve unutulmuşluğu gözler önüne sermek amacıyla "Afrika’da Alın Teri" isimli fotoğraf sergisini sanatseverlerle buluşturdu. Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleşen açılışa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 1984 yılından beri dünyanın birçok ülkesinde sergiler açan sanatçı Süleyman Gündüz, Afrika’daki yoksulluğu, gelir eşitsizliğini ve unutulmuşluğu gözler önüne sermek amacıyla "Afrika’da Alın Teri" adlı fotoğraf sergisi açtı. Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’ın katılımı ile yapılan açılışa çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış sonrası Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, beraberindeki vatandaşlarla sergiyi gezerek sanatçı Süleyman Gündüz’den eserler hakkında bilgi aldı.

"Afrika insanının yaşamını nasıl kazandığını ortaya koyan bir sergi" Zeytinburnu’nda sanata ve sanatçıya her zaman destek olduklarını belirten Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, "Afrika’da Alın Teri isimli sergi, oldukça etkileyici bir sergi. Afrika insanının yaşamını nasıl kazandığını, büyük ölçüde ortaya koyan ve oradaki ekonomik sosyal tabloyu yansıtan bir sergi. Süleyman Bey ile bizim yol arkadaşlığımız yıllar öncesinden başlar. İlk belediye başkanı olduğumda Zeytinburnu’nun kültür ve sanatla ilgili geleceğini inşa etmekte bana çok büyük bir katkısı olmuştur. Kendisinin Zeytinburnu ile ilgili böyle bir boyutu vardır. Bireysel olarak da ben 1980’in ilk yarılarından itibaren fotoğrafla ilgiliyim. Fotoğraf sanatında gelişmeme, belirli bir tarz inşa etmeme katkısı olan önemli arkadaşlarımdan birisidir, kendileri.

Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde böylesine anlamlı bir sergiye ev sahipliği yapıyor olmanın mutluluğunu yaşıyorum" diye konuştu. Fotoğraf Sanatçısı Süleyman Gündüz ise, Fotoğraf Sanatçısı Ara Güler’in "Afrika’da Alın Teri" isimli sergi için kara kıtanın senfonisi tabirini kullandığını belirterek, "Sergimizin Küratörlüğünü Mehmet Lütfi Şen yaptı. Serginin ismi de ona aittir. Küratörümüz, Afrika fotoğraflarını izlerken dedi ki; herkes Afrika’yı çok tembel, çalışmayan, yoksulluk içinde bir coğrafya, kıta olarak bilirler. Dolayısıyla Afrika’da da insanların hayata tutunmuş olduklarını gel gösterelim dedi ve bugün burada da, sayın başkanımızın ev sahipliğinde Afrika’da Alın Teri sergimizi sizin beğeninize sunmuş oluyoruz" dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.6%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan