Zeytinburnu Topkapı’de Şişecam’ın fabrikalarını taşımasıyla boş kalan arazi, yüzde 75 İş GYO ve yüzde 25 Nef ortaklığı olmak üzere 320 milyon lira bedel ile satıldı. Arazide dev konut projesi yükseliyor.  Toplam 17 bin 944 üzerinde hayata geçirilen proje Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa kampüsünün hemen karşısında inşa ediliyor. Projede sinema, fitness center,  kapalı otopark, çocuk oyun alanları, futbol alanları, güvenlik, yürüyüş yolları, basketbol sahası, kreş, mescit, asansör ve yüzme havuzu gibi ortak donatıları yer alıyor.

48 aya varan vade farksız ödemeler uygulanan projede 2+1 daireler 5 bin TL, 3+1'ler 7 bin 500 TL, 4+1 daireler için ise 10 bin TL peşinatla daire sahibi olunabiliyor. Projede ilk taksitler 2016 yılında yapılacak. Proje Davutpaşa metro istasyonuna 100 metre, Terazidere metro istasyonuna 400 metre, Cevizlibağ Metrobüs durağına 1 kilometre, E-5 karayoluna 1 kilometre,  Ataköy'e 7 kilometre, Zincirlikuyu'ya 8 kilometre, Atatürk Havalimanı'na 10 kilometre uzaklıkta inşa ediliyor.

Toplam 3 bin 581 bağımsız bölümden meydana gelecek olan Nef-İş GYO Topkapı projesinde 3 bin 565 konut ve 16 ticari ünite yer alıyor. Blokların tamamı 2 bodrum + zemin + 18 + çatı katından oluşacak. 2018 yılının Ağustos-Eylül aylarında teslim edilmesi beklenen proje içerisinde 9 bin 100 kişinin yaşaması planlanıyor.

Zeytinburnu Belediye Meclisi Grup Başkanı Hüseyin Üsküdar, Mecliste gündem getirdiği NEF TOPKAPI projesine artı imar fazlası verildi dedi. Üsküdar önümüzdeki günlerde bu proje ile ilgili meclise soru önergesi vereceğiz Ve projeyi yerinde detaylı inceleyeceğiz dedi.

İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş (İş GYO) ve NEF'den iddialara CEVAP

Sayın Yetkili, 14.12 tarihli linkte bulunan http://www.zeytinburnuhaber.org/guncel/14420-nef-topkapi-projesine-fazla-imar-mi-verildi.html haberinizde yer alan İnistanbul Topkapı projesi için hazırlanan soru önergesindeki iddiaya yanıtımızı bilginize arz ederiz. İnistanbul Proje Arsa ve Emsal (KAKS) bilgilerimiz aşağıdaki şekildedir. İmar durumundaki emsal hakkı 160,479 m2, mevcut projemizdeki emsal kullanımı ise 160.020 m2’dir. Projede ve yerindeki uygulamada imar hakkının üstünde bir alan kullanımı söz konusu değildir. Habere taraf oluşumuzdan kaynaklı yanıt hakkımıza istinaden görüşümüze yer vermenizi önemle rica ederiz.

kullan

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL