Toplam 55 bin TL ödülün verildiği yarışmada birinci Hülya Öztürk, ikinci Sebahattin Özveren üçüncü ise Kemal Türk oldu. Yarışmada dereceye giren isimler 24 Aralık Cumartesi günü Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek törende ödüllerine kavuşacak. Zeytinburnu Belediyesi ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) işbirliğiyle organize edilen 6’ncı fotoğraf yarışmasında kazanan isimler belli oldu. Birinciliği Hülya Öztürk’ün kazandığı yarışmada Sebahattin Özveren ikinci, Kemal Türk ise üçüncü oldu. Yarışmaya katılan diğer isimlerden Kayhan Güç Jüri Özel Ödülü’ne, Dilan Turan, Volkan Karagülleoğlu, Hale Özveren, Kadir Tezel ve Tolga Ildun mansiyon ödülüne, Hüseyin Sarı ise Zeytinburnu Belediyesi Özel Ödülü’ne layık görüldü.

55 BİN TL ÖDÜLLÜ YARIŞMAYA YOĞUN İLGİ

554 kişinin, bin 985 fotoğrafla mücadele ettiği yarışmada eserler, ünlü fotoğraf sanatçısı Ara Güler’in yanı sıra Haluk Çobanoğlu, İsmail Küçük, Murat Gür, Mustafa Yılmaz, Prof. Dr. Sabit Kalfagil, Süleyman Gündüz ve TFSF Temsilcisi İbrahim Göksungur gibi usta fotoğraf sanatçılarının değerlenmesinden geçti. Yaklaşık 8 ay süren yarışmada amatör ve profesyonel fotoğrafçılar renkli veya siyah-beyaz fotoğraflarla Zeytinburnu’ndaki en iyi kareyi ve kompozisyonu yakalamak için mücadele etti.

MURAT KEKİLLİ ÖDÜL TÖRENİNDE

Birincinin 6 bin, ikincinin 4 bin, üçüncünün 3 bin TL para ödülü kazandığı yarışmada, mansiyon ödülü sahiplerine 2000 TL, Zeytinburnu Belediyesi Özel Ödülü sahibine 1500 TL, Jüri Özel Ödülü sahibine 1000 TL ve sergilenmeye değer 60 eser sahibine ise 500’er TL para ödülü verilecek. Ayrıca fotoğrafseverler eserlerini Zeytinburnu’nu anlatan birçok tanıtım filminde ve kitaplarında sergileme fırsatını da yakalayacak. Anadolu rock sanatçısı Murat Kekilli’nin de sahne alacağı Zeytinburnu 6. Fotoğraf Yarışması’nın ödül töreni, 24 Aralık Cumartesi günü Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek.