• Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Sınav İlanı
 • CHP ilçe örgütü Kadınlar Gününü kutladı
 • Zeytinburnu Belediye Meclisinde yetki tartışması
 • Bilgi Evleri 14. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması Başladı
 • Zeytinburnu Meclisi’nin gündemi ‘Asbest’
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Beyazlar’ın Topkapı Projesinde 75 MİLYON TL’lik Vurgun İddiası

Beyazlar-Keleşler İnşaat ortaklığı, Zeytinburnu’nun Topkapı ve Maltepe Mahallesini adeta tek başına şekillendiriyor. Hayata geçirdikleri son projede ise göz göre göre Kültür Alanını ticaret olarak kullanıyorlar. Zeytinburnu Belediye Meclisi Grup Başkanı Hüseyin Üsküdar bu projede 75 MİLYON TL (Yeni Para ile) gibi haksız bir kazanç yani RANT var dedi.

13 Aralık 2016 Salı 19:49

BEYAZLAR İNŞAATA KİM GÖZ YUMUYOR?

Beyazlar inşaat Zeytinburnu’nda Onlarca projeyi hayata geçirdi. Özellikle Maltepe ve Merkezefendi Mahallerinde inşaat faaliyette bulanan şirket bu kez e-5 Üzerinde iki akaryakıt istasyonun hemen yanı başında Müze ve Sergi sarayı adı altında özel öğrenci yurdu projesine imza atıyor. 17 Aralık operasyonları sonrası ve en son yaşanan 15 Temmuz Darbe girişiminin ardından FETÖ Terör örgütünün okul ve yurtlarının kapanmasıyla ortaya çıkan yurt açığı bu sektörün önünü açtı. Birçok büyük şirket eğitim ve özelikle yurt alanında yatırıma girişti.

İKİ AKARYAKIT İSTASYONUNUN YANI BAŞINA ÖĞRENCİ YURDU İZNİ

Cevizlibağ’da yaptığı son rezidansı Özel bir üniversiteye kiraya veren Beyazlar İnşaat eğitim alanında yatırım yapmaya devam ediyor. CHP, Beyazlar İnşaatın- Keleşler ile ortak olarak hayata geçirdiği Yurt Projesini Meclise taşıdı. Beyazlar İnşaat nasıl bu kadar projeye rahat ruhsat alabiliyor sorusu ve bu projelerle ilgili iddialar ise Zeytinburnu Belediye Meclisinde gündeme gelmeye devam ediyor. İki Akaryakıt İstasyonun ve otoparkın bulunduğu bir tarafta tramvay yolu diğer tarafta E-5 yolunun bulunduğu ve güvenlik yönünden oldukça riskli bir bölgeye nasıl öğrenci yurdu izni verildiği ise başka bir soru işareti.

AYNI KONUMDA KARABÜKTE 160 ÖĞRENCİNİN BARINDIĞI YURT KAPATILDI

Beyazlar inşaat-Keleşeler ile ortak E-5 Üzerinde iki akaryakıt istasyonun hemen yanı başında özel öğrenci yurdu projesine imza atıyor. Oysa daha bir hafta önce Benzin İstasyonu’na yakınlığı dolayısıyla Karabük Orhan Alimoğlu’nun Valisi talimatıyla 160 kız öğrencinin ikamet ettiği 24 saat içinde Yurdu boşaltması istenen talimatı Karabük Yeşilmahalle de hizmet veren Attila Ebik’e ait Ebik Kız Öğrenci Yurdu’nun kapatılmasını istedi. Ülkemizde böyle yüzlerce örnek varken İstanbul’un göbeğinde E-5 Üzerinde iki akaryakıt istasyonun yanı başında Tramvay yolu üzerinde Öğrencilerin hiçbir şeklide can güvenliğin olmayacağı bir bölgede Beyazlar ve Keleşler inşaatın öğrenci yurduna nasıl izin aldığı ise oldukça düşünücüdür.

BAŞKAN YRD. ZAFER ALSAC YURT OLMAYACAK

Haberimizin ardından Zeytinburnu Belediye Başkan Yrd. Zafer Alsac Telefon ile Bizlere ulaşarak. Bu bina yurt olmayacak. Kongre ve Sergi sarayı olacak dedi. Alsac devamında şunu da ekledi. Plan tadilatı hakkı var. Sonrasında plan tadilatını Büyükşehir Meclisinden geçirerek başka bir şekilde kullanırsa ona biz karışamayız dedi.

ARAŞTIRMAMIZ SONUCU DAHA BÜYÜK SKANDAL ORTAYA ÇIKTI

Bizim Haber kaynağımız çok sağlamdı. Bize ulaşan kişi Kültür alanı üzerine Müze ve Sergi sarayı adı altında Otel tarzında öğrenci yurdu yapılacak demişti. Bizde bu ihbar üzerine haberimizi yaptık. Haberimizin ardından Belediye Başkan Yrd. Zafer Alsac bize ulaştı ve burası Sergi sarayı olacak çünkü kültür alanı dedi. Bunun üzerine araştırmamızı derinleştirdik. İstanbul’un göbeğinde E-5 Üzerinde böyle değerli bir arazi sadece Sergi sarayı için mantık olarak yapılamazdı. Küçük bir araştırma büyük bir skandalı ortaya çıkardı.

ALTI KÜLTÜR ALANI ÜSTÜ TİCARET ALANI

İnsanların aklıyla alay edercesine küçük bir oyunla daha bir vurgun yapıldığı iddia ediliyor. Projeyi Beyazlar İnşaat ile Keleşler ortak hayata geçiriyor. Beyazların Resmi Web sayfasına girip devam eden projeler bölümün tıkladığınızda Cevizlibağ’daki projeyi görmek mümkün.  Proje Belediye Başkan Yrd. Zafer Alsac’ın bahsettiği gibi sergi sarayı değil OTEL VE YURT PORJESİ… Detayında ise şunlar yazıyor. Topkapı Projemiz 3 dönüm arsa üzerine kurulacak olan 135 odalı yurt ve müzeden oluşmaktadır. Beyaz İnşaat projelerinden birinde yer almanın yenilikçi avantajlarını ve ayrıcalıklarını yaşamaya hazır olun. Proje Yılı: 2014, Proje Yeri : Topkapı, Toplam İnş. Alanı: 13.000 m2, Özellikler: 135 oda + müze.. Bunu aynen Başkan Yrd Zafer Alsac Beye sorduğumuzda şu cevabı aldık. ‘’Beyazlar İnşaatın web sayfasındaki bu yayın gerçeği yansıtmayan yalan beyan’’….

ÜSKÜDAR: BU PROJEDE 75 MİLYON TL (YENİ PARA İLE)  GİBİ HAKSIZ BİR KAZANÇ VAR

Zeytinburnu Belediye Meclisi Grup Başkanı Hüseyin Üsküdar Beyazlar İnşaat’ın Topkapı Projesinin önünde Gazetemize çarpıcı açıklamalar yaptı. İşte O Açıklama; Beyazlar İnşaat Firmasına Zeytinburnu’nda özel bir imtiyaz tanınıyor. Bir tarafım tramvayın bitişiği diğer bir tarafı E-5 Otobanına sıfır bir bölgeye böylesine imar verilmesi çok şaşırtıcı. Yarın bir gün Tramvay hattı veya Anayolun genişletilmek istenmesi durumunda ne yapılacak. Burası imara ve inşaata uygun bir yer değil. Tamam bir şeklide imar verilmiş. Ondan geçtik. Fakat verilen imar Planlarda Kültürel Tesis alanı olarak gözüküyor. Projede alt tarafa sergi salonu üstüne öğrenci yurdu yapacağız diye alınıyor. Fakat sizin ortaya çıkardığınız ve ardından projeler kısmından kaldırdıkları Beyazlar İnşaatın kendi resmi sitesinde burası Otel projesi olarak ilan edilmişti.

Ben iddia ediyorum ve baştan beri dile getiriyorum. Fonksiyon değişikliğini inşaat bittikten sonra göreceğiz. Burası kesinlikle otel olacak. Hadi Yurt yapılacak diyelim. Hemen yanı başında iki adet Akaryakıt istasyonu var hatta bu inşaata sıfır olan kısımda LPG Dolum istasyonu bulunuyor. Bir tarafı otoban diğer tarafı tramvay yolu böyle güvensiz bir yere nasıl yurt izni verilerek. Öğrenciler burada nasıl ikamet ettirilecek. Geçenlerde yaşadığımız vahim olayda çocuklarımız yanarak can verdi yüreğimiz dağlandı.

Buranın başka bir özeliği daha var. E-5’ten gelen Aksa göre bu arazide 6 metre kod yüksekliği var. Bu yükseklik yan taraftaki Akaryakıt istasyonlarında da vardır. Onlar boşalttılar. Burada da aynısı olacak. Zeytinburnu’nda otopark için yerin altına 4-5 kat serbest inşaat izni veriliyor. Burada İmar 6 Metre yüksekliğinin üstünden verildiyse, toprağın boşaltılması durumunda ortaya çıkacak İki veya Üç katın durumu ne olacak.  

İnşaat bittiğinde buradaki 6 metre Tümsek ortadan kaldırılacak otopark niyetiyle yapılan İki veya Üç kat E-5’e sıfır şeklide ortaya çıkacak. Sizin ele geçirdiğiniz projede de otelin ana kapısı zaten E-5’e sıfır açılmış. Düşünce belli. Bunun sonunda ortaya 3 Kaç haksız imar kazancı çıkacak. Bu inşaatın bir katı sadece 1000 Metrekare, Üç kat 3000 Metrekare eder. Burada Metrekare birim fiyatı, 25 Bin TL, 3000 X 25000= 75 MİLYON TL (Yeni Para ile)  gibi haksız bir kazanç RANT ortaya çıkacak..

Hiçbir aklıselim Müteahhit Kültürel Tesis alanı kar amacı gütmeden buraya yapmaz. Bir tarafı tramvay diğer tarafı akaryakıt istasyonları az kazanç getirecek böyle bir yere bu proje yapılmaz. Burada ki amaç başka. Burası otel olacak. Fakat Kültürel Tesis alanına kesinlikle Otel yapılamaz. amacı dışında çıkarsa bu inşaat planlara aykırı bir şekilde yapılmış olur. Şunun da altını çizmek istiyorum. İmar verilecek en zor alanlara Beyazlar İnşaat nasıl böyle kolay bir şekilde imar alıyor? dedi

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • İBB Başkanı Mevlüt Uysal'dan Huzurevi Sakinlerine Yemek

  İBB Başkanı Mevlüt Uysal'dan Huzurevi Sakinlerine Yemek

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Yaşlılar Haftası dolayısıyla huzurevi sakinlerini yemekli programda ağırladı.

 • Nevruz Bayramı Topkapı'da coşkuyla kutlandı

  Nevruz Bayramı Topkapı'da coşkuyla kutlandı

  Bolluğu, bereketi ve baharı müjdeleyen Nevruz Bayramı, Topkapı Kültür Parkı’nda düzenlenen çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

 • Rekabet Kurulu Kararıyla ZEYPORT yırttı

  Rekabet Kurulu Kararıyla ZEYPORT yırttı

  Rekabet Kurulunca, Zeyport Zeytinburnu Liman İşletmeleri Sanayi ve Ticaret AŞ ve GEMTAC Gemi Tali Acenteliği ve Bot Hizmetleri Ticaret AŞ'ye idari para cezası uygulanmasına gerek olmadığına karar verildi.

 • Çanakkale Deniz savaşı zaferi ödülleri sahipleri buldu

  Çanakkale Deniz savaşı zaferi ödülleri sahipleri buldu

  18 Mart Çanakkale Deniz Savaşı Zafer’inin 103'üncu yılı ve Çanakkale Şehitleri yad etmek için Ortaokul ve liseler arası resim, şiir, kompozisyon dallarında yarışma düzenledi. Yarışmada Dereceye giren öğrenciler Zeytinburnu Kültür SANAT merkezinde düzenlenen törenle ödüllerine kavuştular.

 • Lösev İyilik Tırı Zeytinburnu'nda

  Lösev İyilik Tırı Zeytinburnu'nda

  Türkiye'nin dört bir yanında ihtiyaç sahibi kanser hastalarına ve ailelerine yardım ulaştırmaya devam eden Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) "İyilik Tırı" İstanbul'daki son durağı olan Zeytinburnu'na geldi.

 • Çırpıcı Mahallesinde Torbacılara baskın yapıldı

  Çırpıcı Mahallesinde Torbacılara baskın yapıldı

  Zeytinburnu Çırpıcı Mahallesi’nde uyuşturucu ticareti yapan sokak satıcılarına yönelik yürütülen uzun süreli bir teknik ve fiziki takip yapıldı ardından şahısların adreslerine eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

 • Öykü Meraklıları Zeytinburnu'nda Yazarlarla Buluştu

  Öykü Meraklıları Zeytinburnu'nda Yazarlarla Buluştu

  Bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen Türkiye’den ve dünyadan önemli yazarların buluştuğu "Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali" başladı. Açılışa, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, festivalin onur konuğu usta yazar Yıldız Ramazanoğlu ile çok sayıda Türk ve yabancı yazar katıldı.

 • AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkan Adayı Delibalta oldu

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkan Adayı Delibalta oldu

  Uzun süredir beklenen AK Parti Zeytinburnu ilçe başkan adayı İl Başkanlığı tarafından açıklandı. 13 Nisan’da yapılacak Kongrede İlin adayı Selami Delibalta olarak belirlendi.

 • Abdi İpekçi Spor Salonunda Yıkım Tamamlanmak Üzere

  Abdi İpekçi Spor Salonunda Yıkım Tamamlanmak Üzere

  Zeytinburnu'nda bulunan Abdi İpekçi Spor Salonu'nun yıkımının yüzde 75'lik kısmı tamamlandı.

 • ÜÇ MİLYON TL'ye sanayi esnafı satıldı iddiası?

  ÜÇ MİLYON TL'ye sanayi esnafı satıldı iddiası?

  Zeytinburnu’ndaki Küçük Oto Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüme giriyor. Yaklaşık iki yılı aşkın süredir boşaltılmasına çalışılan Sanayi Sitesi esnafı Kooperatif Başkanı Selman Kesman ve yönetimine adeta ateş püskürüyor. Sanayi Esnafı, Aydınlık Gazetesi’nden Ercan Deniz Küçük’e konuştu. Kooperatif Yönetiminin kendilerini sattığını iddia etti.

 • Adile Mermerci Anadolu Lisesi Öğrencileri Çanakkale Zaferini canlandırdı

  Adile Mermerci Anadolu Lisesi Öğrencileri Çanakkale Zaferini canlandırdı

  18 Mart Çanakkale Deniz Savaşı Zaferi ve Çanakkale Şehitlerini Anma Töreni Zeytinburnu Adile Mermerci Anadolu Lisesi'nin sahneleme programıyla ilçemizde anıldı. Tören etkinliğinde gözler nemlendi ve tarih akışı sağlandı.

 • CHP'li Gençlerden Çanakkale Sergisi

  CHP'li Gençlerden Çanakkale Sergisi

  Cumhuriyet Halk Partisi Zeytinburnu Gençlik Kolları Çanakkale Zaferinin 103.Yıldönümü dolayısıyla Merter Metro İstasyonunda Çanakkale Zaferi konulu sergi açtı

 • Uluslararası 3.Zeytinburnu Öykü Festivali Başlıyor

  Uluslararası 3.Zeytinburnu Öykü Festivali Başlıyor

  Zeytinburnu Belediyesi tarafından bu yıl 3'üncüsü gerçekleştirilecek olan "Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali" 20 Mart Salı günü saat 19.00'da Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi'nde başlıyor. 11'i yabancı toplam 35 öykücünün katılacağı festivalin bu yılki mottosu "Anlatıyorum Öyleyse Varım!" olarak belirlendi.

 • Yusuf Üstündağ Sevenlerini yasa boğdu

  Yusuf Üstündağ Sevenlerini yasa boğdu

  18 Kasım 2017 Tarihinde vefat eden Selahattin Üstündağ'ın ardından 4 ay sonra kardeşi Yusuf Üstündağ'da 73 yaşında hayata veda etti. Geride kalan kardeşlerden Zihni ve Yusuf Üstündağ Sevenlerini yasa boğdu

 • DATEB Bilişim, Bilgisayar ve Güvenlik Sistemleri Sümer Mahallesinde hizmetinizde

  DATEB Bilişim, Bilgisayar ve Güvenlik Sistemleri Sümer Mahallesinde hizmetinizde

  Zeytinburnu İşadamları Dernek Başkanı Ayhan Özsoy’un yeğeni Berk Davul’un 2007 Yılında Yeşiltepe Mahallesinde kurduğu DATEB Bilişim, Bilgisayar ve Güvenlik Sistemleri yeni adresinde Sümer Mahallesinde hizmet açıldı.

 • ZEYDEF Çanakkale Şehitlerini yad etti

  ZEYDEF Çanakkale Şehitlerini yad etti

  ZEYDEF Kazlıçeşme Kültür Merkezinde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 103'üncü yıldönümü nedeniyle etkinlik düzenledi.

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.1%

8.3%

8.5%

6%

31%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan