Konya Bozkır Derekasabası Derneği Başkanı Ahmet Ilgaz programın açılış konuşmasında teröre lanet okudu. Ilgaz, İstanbul Beşiktaş'ta meydana gelen ve ülkemizin huzur, barış ve kardeşlik ortamını hedef alan alçak saldırıyı lanetliyorum.

Bu menfur saldırlar milletimizin daha fazla kenetlenmesinden, teröre karşı tek yürek olmasından başka bir sonuç vermeyecektir. Allah milletimizin yardımcısı olsun. Bu terör saldırısında şehit olan kardeşlerimize Rabbimizden Rahmet, Yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum.” dedi.

Başkanın konuşmasının ardından, Ramazan Erçınar Hoca şehitlerimiz için Yasin-i şerif okudu ve ruhları için dualar edildi. Duaların ardından Dere Kasabasının kahvaltı programına katılan hemşerileri Bozkırlılar Vakfı Başkanı Kamil Bilgin ve TMSF Başkanı Abdullah Güzeldülger, Erbakan Vakfı Zeytinburnu şubesi Başkanı ve Temsilcileride katılarak birer konuşma yaptılar terörü lanetledirler, birlik ve beraberlik çağrısında bulundular.Programın sonunda Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın gönderdiği lokumlar kahvaltıya katılanlara ikram edildi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL