Zeytinburnu Çermik ve Çüngüş tüm çevre köyleri Derneği olağan genel kurulunu, 11.12.2016 Pazar Günü Saat: 10.00 ile 17.00 arası Yeşiltepe Mahallesinde bulunan dernek merkezinde yapıldı. Genel kurul öncesi çoğunluk için katlımı listesi hazırlandı. Çoğunluk hazır olunca da kongreye geçildi. Önce Yönetim Kurulu faaliyet raporu ile Denetim Kurulu faaliyet raporunun okundu ve müzakeresi yapıldı. Ardından Yönetim ve Denetim Kurulu ibra edildi. Kesin bütçe ve tahmini bütçenin görüşülerek onaylandı. Daha sonra, yeni yönetim kurulunun seçimine geçildi. Yapılan oylama sonucu Zeytinburnu Meclis üyesi işadamı Emin Yüce’nin içeresinde yer aldığı ve desek verdiği İşadamı Metin Gönültaş’ın listesi kazandı.

Emin Yüce Meclis üyesi seçildiği dönem aynı zamanda Zeytinburnu Diyarbakır Çermik ve Çüngüş tüm çevre köyleri Derneğinin Başkanlığını yürütüyordu. O dönem bu dermek için güzel bir projeye imza attılar. Yönetim kurulu üyeleri ve hemşerilerin desteği ile Derneğe kalıcı bir mekân kazandırdılar. Emin Yüce ardından başkanlığı Nasretin Arslanpençe ve yönetim Kurulu arkadaşlarına bıraktı. Başkan Arslanpençe ve yönetimi Derneğin tapusunun ödemelerini düzenli bir şeklide devam ettirdi ve devraldıkları bayrağı bir adım daha ileriye taşıdılar.

Son Kongrede ise bu kez yeniden görev değişimi yaşandı. İşadamı Metin Gönültaş Başkanlığında Meclis üyesi Emin Yüce’nin içinde olduğu liste seçimi kazandı. Diyarbakır Çermik ve Çüngüş tüm çevre köyleri Derneğini artık yeni yönetim daha ileri hedeflere ulaştırmak için çaba harcayacak. Kongrenin sonunda demokrasi ortamında geçen seçimlerde yarışan iki başkan Gönültaş ve Arslanpençe birbirlerini tebrik ettiler ve birlik beraberlik mesajı verdiler.

Kongrede İstanbul’daki hain terör saldırısıyla birlikte terörün her türlüsü kınandı. Zeytinburnu meclis üyesi Emin Yüce,  İstanbul’daki hain saldırıyı şiddetle kınadıklarını ve lanetlediklerini belirtti. Yüce, “İstanbul Beşiktaş’ta, güvenlik güçlerimize ve vatandaşlarımıza yönelik gerçekleştirilen hain terör saldırısını şiddetle lanetliyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyoruz. Tedavileri devam eden yaralı kardeşlerimize de acil şifalar temenni ediyoruz. Biz olma, bir olma, iri olma, diri olma hassasiyetimizi hedef alan terörizm, küresel güçler ve onların yerli işbirlikçilerine inat basireti hakim kılacağız, ferasetli davranacağız, aklıselim ve ortak akılla hareket edeceğiz. Türkiye’nin, büyük dirilişini, yeniden şahlanışını engellemek isteyen terör örgütleri, azmettiricileri ve destekçileriyle birlikte mücadele edeceğiz. Bize düşen, birliğimizi korumaktır. Bize düşen, bizi durdurmak isteyenlere karşı tek yürek olmaktır. İnsanlarımız ve insanlık için, huzur, refah, birlik, beraberlik ve kardeşliğimize kast edenleri birlikte alt edeceğiz.  Birlik ve kardeşliğimize saldırı yapanlar, insanlık yoksulu ve vicdan yoksunudur. Doğrudan doğruya ülkemizi, birliğimizi, kardeşliğimizi hedef alanlara inat birlikte hareket edeceğiz, Allah’ın izni, milletimizin inayetiyle kirli oyunları bozacağız dedi.

Zeytinburnu Diyarbakır Çermik ve Çüngüş tüm çevre köyleri Derneğinin Yeni Yönetim Kurulu: Başkan Metin Gönültaş, Başkan Vekili: Emin Yüce, Yönetim Kurulu üyeleri: Zülküf Yeşilbudak, Resul Kaya, Hüseyin Kocakaplan, Mustafa Sav, Saim Durmuş, Bektaş Aydoğdi, Şener Demir, Sadullah Akagündüz, İsmail Demirkıran,

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL