Beşiktaş ile Bursaspor arasında oynanan maçın hemen ardından çevik kuvvet polislerine yönelik düzenlenen iki terör saldırısında şehit olan polis ve siviller için Zeytinburnulu vatandaşlar ilçe meydanında toplandı. Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti İçe Başkanı Bahattin Ünver,  önderliğinde meydanda toplanan grup, terör saldırısında hayatını kaybeden polis ve vatandaşlar için Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürlüğüne yürüdü. Daha sonra Emniyet Müdürlüğü binasına giren Başkan Aydın ve beraberindeki vatandaşlar, İlçe Emniyet Müdürü Erdem Torlak'a geçmiş olsun dileklerini iletip, polisin yanında olduklarını belirtti.

15 Temmuz Şehitler Meydanı'nda toplanan kalabalığa seslenen Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, "Mücadele verirken hayatını kaybetmiş olan büyüklerimizi rahmetle, minnetle anıyoruz. Rabbim ahrette, cennette bizleri onlarla birlikte buluştursun inşallah. Hainler bilsin ki bu hadiseler, bizim birlik ve beraberliğimize katkı vermektedir. Yüreğimiz yanıyor, ancak vatan sevgimiz, bayrak sevgimiz onlara yaşadıkları noktaları dar edecek Allah'ın izniyle" ifadelerini kullandı. Kalabalık, Başkan Murat Aydın'ın 'gün birlik günüdür herkes yanındakine sarılsın' çağrısının ardından yanlarındaki tanımadıkları insanlara sıkı sıkı sarıldı.

Daha sonra 'Polise uzanan eller kırılsın' sloganları atan Başkan Aydın öncülüğündeki grup, Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürlüğüne yürüyerek, İlçe Emniyet Müdürü Erdem Torlak'ı makamında ziyaret etti. Kısa bir konuşma yapan Torlak'ın konuşması esnasında gözleri doldu. Torlak, Okul arkadaşım başta olmak üzere dün gece 38 şehit verdik içimiz kan ağlıyor ama hiç kimse ülkemizi bölemeyecek dedi.

Zeytinburnu’nda akşam saatlerinde ise Ülkü ocaklarının koordine ettiği Teröre lanet yürüyüş vardı. Zeytinburnu ülkü ocakları Başkanı Okan Topçu’nun koordine ettiği yürüyüşte teröre lanet sloganları atıldı. Yürüyüş Okunan istiklal Marşı ile olaysız sona erdi. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL