• Zeytinburnu bekçileri göreve başladı
  • Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
  • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
  • Karneler alındı, tatil başladı
  • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Diriliş Gençlik Derneği Milli Paraya sahip çıktı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Dövizi olanlar, parasını Türk Lirası’na dönüştürsün’ çağrısı sonrası Türk Lirası’nın değerlenmesi için başlatılan döviz bozdurma kampanyasına Diriliş Gençlik Derneği 2023 Dolar bozdurarak çok anlamlı bir destek verdi.

10 Aralık 2016 Cumartesi 16:11

Cumhurbaşkanını birçok konuda olduğu gibi bu konuda da yalnız bırakıldım açıklamasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek çığ gibi büyüyor. Dolarını boz oyunu boz milli parana sahip çık çağrısının ardından Diriliş Gençlik Derneği Irmak Döviz’in merkez bürosuna gelerek Hedef 2023’ü hatırlatan 2023 Doları bozarak hem oyunu bozdu hem de Hedef 2023 hedeflerine sahip çıktı.

Dolarların bozdurulmasının ardından kısa bir basın açıklaması yapan Diriliş Gençlik Derneği’nin arı gibi çalışan Başkanı Berivan Algın Hanımefendi. Cumhurbaşkanı seslenerek yalnız değilsiniz halk burada biz buradayız son nefesimize kadar sizinleyiz dedi. Algın açıklamasını şöyle sürdürdü. Bizler DİRİLİŞ GENÇLİK DERNEĞİ OLARAK… Duruşumuzla, davamıza olan bağlılığımızla ve Türkiye’nin dört bir yanın yürüttüğümüz faaliyetlerle model olmaya çalışan bir topluluğuz. Her anlamda öncü olmak için gece gündüz çalışıyoruz.  Nerde yardıma muhtaç bir el varsa orada olmaya çalışıyoruz. Nerde Müslümanların birlik olmaya ihtiyacı varsa o birleşmenin öncüsü olmaya çalışıyoruz.  Yaşanan zulümleri de görmemezlikten gelmek mümkün değil. Zalimin mazluma karşı olan acımasızlığını hepimiz biliyoruz. Analara ve çocuklara yapılan ahlaksızlıkları da biliyoruz. Siyonizm’in dünyanın dört bir yanında yaptıklarını da çok iyi biliyoruz. Karaya vuran Aylan bebeğe hep birlikte şahit olduk.

Aç ve açıkta kalan tüm kardeşlerimizi biliyoruz. Ve biliyoruz ki yeryüzündeki tüm zulümler tankla yapılıyor, topla yapılıyor, hainlerle yapılıyor… Ve biliyoruz ki, zulümler ekonomik argümanlar kullanılarak, halk fakirleştirilerek ve mali kaynakları kurutularak da yapılıyor. Mal ile cihadın tam zamanıdır. Malımızla ve canımızla mücadeleye hazırız.  İşte buradan hareketle Diriliş Gençlik Derneği Olarak Cumhurbaşkanımızın çağrısına kulak veriyoruz. Onun 2023 vizyonunun bir nişanesi olarak aramızda toplayabildiğimiz 2023 doları bugün burada bozdurup “Oyunu Bozmak” istiyoruz.  Buradan alacağımız dekontu, 2023 gönüllümüzün hatırası olarak Kıymetli  Cumhurbaşkanımıza  göndereceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımız “Yalnız Değilsiniz”… Mahzun olmayınız Allah Bizimledir… Ümmet Sizinledir dedi.

Irmak Döviz Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ağca, Diriliş Gençlik Derneğine ve Başkan Berivan ALGIN Hanımefendiye Milli Paraya sahip çıktığı için teşekkür etti. Ağca, Irmak Döviz olarak bizde birkaç gün önce bir açıklama yaparak mili para çağrısına destek verdik. Cumhurbaşkanımız çağrısının ardından özellikle halktan Milli Paraya sahip çıkma kapmasına büyük bir teveccüh var. Mevduat hesaplarında şuan 150 Milyon Dolar gibi bir Dolar miktarı var. Bu kampanya bir algıyı yıkma kampanyasıdır. Bu rakam çok ciddi bir rakam. Vatandaşımız bu parayı kullanmıyor. Biriktirip yatırım amaçlı yastık altına koymuş. Biz Doların olması gerekenden çok fazla yükseldiğin düşünüyoruz. Bu doların boz kampanasından doların yükselmesinin frenleyeceği görüldü. Bu kampanyadan dolar etkilemez demek çok doru değil. Bu köpürtülmüş fiyatlar gerçek reel fiyatlara döneceğini düşünüyoruz. Bundan sonra her alanda TL’nin kullanılması kısa vadede olmasa da uzun vadede ekonomimize olumlu yansıyacağını düşünüyorum dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.6%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan