Zeytinburnu ilçe Emniyet Müdürlüğünün Kazlıçeşme Kültür Merkezinde yaptığı huzur toplantısına yoğun bir katılım sağlandı. Kaymakam, Belediye Başkanı ve Emniyet Müdürü Halkın Sorularına Cevap Verdi Toplantıya Zeytinburnu ilçesinde bulunan kamu kuruluşlarının idarecileri başta olmak üzere çok sayıda vatandaş  katılarak ilçenin sorunları hakkında ilk ağızdan sorunlarını yetkililere iletme şansı buldu. Zeytinburnu 2016 Huzur toplantısında Erdem Torlak bir ilke imza attı ve ilk kez Huzur Toplantısında ilçe geneline dair güvenlikle ilgili detaylı bilgi paylaşımında bulundu. İstanbul’un 39 ilçesi içinde Zeytinburnu’nun asayiş yönünde 20 sırada olduğunu ifaden Emniyet müdürü Torlak, FETÖ  Operasyonlarından dolayı 100’e yakın personel sayısında azalma olduğunu söyledi. Toplantıda, 15 Temmuz öncesine kadar uyuşturucuyla verilen mücadelede 15 Temmuz sonrası ciddi bir azalma yaşandığı ise öne çıkan başka önemli bir konuydu.

Emniyet müdürü Erdem Torlak 2016 Yılına dair şu detyları paylaştı. 13 Mahalle’de hizmet vermekteyiz. Toplam Personel sayımız 333 Dür. İki Polis Merkezimiz var. 809 Cadde sokağımız var. İlçemizde umuma açık mekânların başında kahvehaneler geliyor. İçkili mekânların sayısı ise toplam 19’dur. Kişilere karşı işlenen suçlar 2016’da 1740’dır. Mallara karşı işlenenen suçlar 2016’da 2747’dir. Topluma karşı işlenen suçlar ise 826 dır. Millete ve Devlete karşı ilen suçlar ise 2016’da 332 dir. Siber suçlar ise 2016’da Zeytinburnu’nda sadece 11 dir. 2016’da Zeytinburnu’nda 65 şüpheli ölüm gerçekleşmiş. 2016’da adli takiple 555 kişi tutuklanmıştı. 2016’da olayların aydınlatılma oranı %65 gibi çok yüksek bir orana ulaşmıştır. İstanbul genelinde 2014’ten 2016’a kadar Zeytinburnu’nda su oranlarında azalma var. Son Üç yılda 25202 Suriyeli’ye Zeytinburnu’nda kimlik verilmiş. Yıl sonuna kadar ise 707 kişiye daha tanıtım kimliği verilecek dedi.

Huzur toplatışının soru cevap bölümünde öne çıkan konular, Uyuşturucu, Çekiciler, trafik ve otopark sorunuydu. Zeytinburnu Kaymakamı Ali Taşkın Balaban Zeytinburnu’nda ciddi manada uyuşturucu satışı var bunu satanda alanda Zeytinburnu’nun bizim çocuklarımız. En önceliğimiz çocuklarımıza sahip çıkalım. Hiç bir şey yapılmıyor denilemez. 880 Aileye sosyal yardım hizmeti veriliyor bunların 800 Tanesinin eşi madde satmaktan içeride dedi. Bunlar ortalama 23 Yıl ceza almışlar dedi. 

Trafik konusunda ise Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın polisimiz olmasa trafik konusunun içinde çıkmak çok zor. Bizlerde Zeytinburnu’nda Trafik ve otopark konusunda ciddi çalışmalar yapıyoruz. Ben özellikle 15 temmuz gecesi Emniyet müdürümüz Erdem Torlak Bey başta olmak üzere tüm ekibine ve halkımıza teşekkür ediyorum dedi.

Başkan Murat Aydın bir vatandaşın Suriyelilerden dolayı akşamları  58.Bulvar caddesinde yürüyemiyoruz şikayetinden sonra Suriyeliler ülkemize yük değil. Ancak 400/500 TL ye kiraya verilebilecek bodurum yerlerimizi 1.500 TL ye Suriyelilere kiraya verince bir şey demiyoruz ama ülkelerinde savaş olduğu için mecburiyetten bize sığınan bu insanları öcü gibi görmek doğru değil dedi.

Zeytinburnu Emniyet müdürü Erdem Torlak Huzur toplantısına katılan herkse teşekkür etti. 15 Temmuz sonrası verilen mücadele bir taratan devam ederken diğer bir taraftan da Zeytinburnu içine odaklanıp 2017 yılında çok daha başarılı çalışmalara imza atacağız dedi. 

SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN HABERE GELEN YORUMLAR

kullan

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL