• Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
 • Karneler alındı, tatil başladı
 • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Zeytinburnu’nun Huzuru Masaya yatırıldı

Zeytinburnu’nun başarılı emniyet müdürü Erdem Torlak 2016 Yılına dair Huzur Toplantısı düzenledi. Toplantıda göze çarpan en önemli nokta 15 Temmuz gecesi verilen mücadeleydi.

08 Aralık 2016 Perşembe 15:58

Zeytinburnu ilçe Emniyet Müdürlüğünün Kazlıçeşme Kültür Merkezinde yaptığı huzur toplantısına yoğun bir katılım sağlandı. Kaymakam, Belediye Başkanı ve Emniyet Müdürü Halkın Sorularına Cevap Verdi Toplantıya Zeytinburnu ilçesinde bulunan kamu kuruluşlarının idarecileri başta olmak üzere çok sayıda vatandaş  katılarak ilçenin sorunları hakkında ilk ağızdan sorunlarını yetkililere iletme şansı buldu. Zeytinburnu 2016 Huzur toplantısında Erdem Torlak bir ilke imza attı ve ilk kez Huzur Toplantısında ilçe geneline dair güvenlikle ilgili detaylı bilgi paylaşımında bulundu. İstanbul’un 39 ilçesi içinde Zeytinburnu’nun asayiş yönünde 20 sırada olduğunu ifaden Emniyet müdürü Torlak, FETÖ  Operasyonlarından dolayı 100’e yakın personel sayısında azalma olduğunu söyledi. Toplantıda, 15 Temmuz öncesine kadar uyuşturucuyla verilen mücadelede 15 Temmuz sonrası ciddi bir azalma yaşandığı ise öne çıkan başka önemli bir konuydu.

Emniyet müdürü Erdem Torlak 2016 Yılına dair şu detyları paylaştı. 13 Mahalle’de hizmet vermekteyiz. Toplam Personel sayımız 333 Dür. İki Polis Merkezimiz var. 809 Cadde sokağımız var. İlçemizde umuma açık mekânların başında kahvehaneler geliyor. İçkili mekânların sayısı ise toplam 19’dur. Kişilere karşı işlenen suçlar 2016’da 1740’dır. Mallara karşı işlenenen suçlar 2016’da 2747’dir. Topluma karşı işlenen suçlar ise 826 dır. Millete ve Devlete karşı ilen suçlar ise 2016’da 332 dir. Siber suçlar ise 2016’da Zeytinburnu’nda sadece 11 dir. 2016’da Zeytinburnu’nda 65 şüpheli ölüm gerçekleşmiş. 2016’da adli takiple 555 kişi tutuklanmıştı. 2016’da olayların aydınlatılma oranı %65 gibi çok yüksek bir orana ulaşmıştır. İstanbul genelinde 2014’ten 2016’a kadar Zeytinburnu’nda su oranlarında azalma var. Son Üç yılda 25202 Suriyeli’ye Zeytinburnu’nda kimlik verilmiş. Yıl sonuna kadar ise 707 kişiye daha tanıtım kimliği verilecek dedi.

Huzur toplatışının soru cevap bölümünde öne çıkan konular, Uyuşturucu, Çekiciler, trafik ve otopark sorunuydu. Zeytinburnu Kaymakamı Ali Taşkın Balaban Zeytinburnu’nda ciddi manada uyuşturucu satışı var bunu satanda alanda Zeytinburnu’nun bizim çocuklarımız. En önceliğimiz çocuklarımıza sahip çıkalım. Hiç bir şey yapılmıyor denilemez. 880 Aileye sosyal yardım hizmeti veriliyor bunların 800 Tanesinin eşi madde satmaktan içeride dedi. Bunlar ortalama 23 Yıl ceza almışlar dedi. 

Trafik konusunda ise Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın polisimiz olmasa trafik konusunun içinde çıkmak çok zor. Bizlerde Zeytinburnu’nda Trafik ve otopark konusunda ciddi çalışmalar yapıyoruz. Ben özellikle 15 temmuz gecesi Emniyet müdürümüz Erdem Torlak Bey başta olmak üzere tüm ekibine ve halkımıza teşekkür ediyorum dedi.

Başkan Murat Aydın bir vatandaşın Suriyelilerden dolayı akşamları  58.Bulvar caddesinde yürüyemiyoruz şikayetinden sonra Suriyeliler ülkemize yük değil. Ancak 400/500 TL ye kiraya verilebilecek bodurum yerlerimizi 1.500 TL ye Suriyelilere kiraya verince bir şey demiyoruz ama ülkelerinde savaş olduğu için mecburiyetten bize sığınan bu insanları öcü gibi görmek doğru değil dedi.

Zeytinburnu Emniyet müdürü Erdem Torlak Huzur toplantısına katılan herkse teşekkür etti. 15 Temmuz sonrası verilen mücadele bir taratan devam ederken diğer bir taraftan da Zeytinburnu içine odaklanıp 2017 yılında çok daha başarılı çalışmalara imza atacağız dedi. 

SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN HABERE GELEN YORUMLAR

kullan

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler3

DİĞER HABERLER

 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek 23/06/2017 Tarihinde rahmete kavuşan Amcası Seyyid Haccı Mehmet Sait Gülmek için taziye teşekkürü yayınladı

 • Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Başbakan Binali Yıldırım, yeni kabineyi açıkladı. Akif Çağatay Kılıç'ın yerine yeni Gençlik ve Spor bakanı Osman Aşkın Bak oldu. Osman Aşkın Bak, iki dönem Zeytinburnu’ndan sorumlu Milletvekili olarak görev yaptı ve neredeyse ilçemizdeki her etkinliğe katıldı. Bundan dolayı Zeytinburnu’nun vekili olarak adlandırıldı.

 • İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  Zeytinburnu Belediyesi, Spor Toto işbirliğiyle gerçekleştirdiği İstanbul’un en büyük buz pisti inşaatına 24 saat aralıksız devam ediyor.

 • Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  İstanbul dün gece başlayan ve sabah saatlerinde şiddetini arttıran yağmur, İstanbullulara zor anlar yaşattı. Yollarda biriken sular trafiğin sıkışmasına neden olurken, toplu taşımada da aksamalar meydana geldi. İstanbul'da en fazla yağışı alan Silivri'de evlerinde mahsur kalanlar botlarla kurtarıldı. İstanbul Valiliği: Bugün ilimiz yoğun yağış aldığından ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için zorunlu olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkılmaması rica olunur.

 • Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  İstanbul'da ! Birçok yeri su bastı, araçlar yollarda mahsur kaldı, trafik kilitlendi. AKOM sel riskine karşı uyardı.

 • Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli Anadolu-Avrupa Yönü de olumsuz hava koşulları nedeniyle geçici süre ile trafiğe kapatıldı

 • Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Telsiz Mahallesi’nin sevilen insanlarından spor camiasının dostu olan Malatya eşrafından Hasan Hüseyin TAŞDEMİR ( Korsan Hasan )rahmetli oldu.

 • Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  4 gün 4 gece sabah ezanlarına kadar nöbet tutan Zeytinburnulu vatandaşlar, Kur’an-ı Kerim dinleyip, 15 Temmuz şehitlerine dua etti. Genci yaşlısı meydanlarda sabahlayan vatandaşlara Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da eşlik etti. Paylaş

 • Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Türkiye, Avrupa U23 Atletizm Şampiyonası’na iddialı gidiyor. Ay-yıldızlılar, Bydgoszcz’da 45 isimle 29 dalda madalya aradı. Son günde 10 atletle finallerde temsil edilen Ay-yıldızlı Takım'da Yasemin Can, 5 binin ardından 10 bin metrede de altın madalya kazandı. 3000m su engellide ülkemizi temsil eden Zeytinburnu Beştelsiz spor Atletizm takımının sporcusu Turgay Bayram Avrupa 6.Olarak ülkemize büyük bir gurur yaşattı

 • Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver, Kanlı Darbe girişimi 15 Temmuz’un 1.Yıldönümünde hem Şehitler köprüsünde hem de 15 Temmuz meydanında yapılan etkinliklere katılarak Demokrasi Nöbetlerine destek veren Zeytinburnu Halkına ve teşkilatına teşekkür etti.

 • OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nde eğitim gören yüzlerce minik öğrenci bir araya gelerek, 15 Temmuz Destanı’nın 1. Yıl dönümünde yaptıkları canlı resimle "15 Temmuz’u Unutma!” mesajı yazdı. Duygu dolu anların yaşandığı etkinlikte yaklaşık 400 öğrencinin oluşturduğu Türk Bayraklı mesaj havadan görüntülendi.

 • Başkan Aydın'ın desteğiyle Sason'un En Yüksek Dağına Türk Bayrağı Dikildi

  Başkan Aydın'ın desteğiyle Sason'un En Yüksek Dağına Türk Bayrağı Dikildi

  Batman’ın Sason ilçesinde bir grup gönüllü genç ilçeden yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunan Garrame Dağı’na 15 Temmuz şehitleri anısına Türk Bayrağı dikti.

 • Başkan Aydın: 15 Temmuz Büyük Devrimin Habercisi

  Başkan Aydın: 15 Temmuz Büyük Devrimin Habercisi

  15 Temmuz İngilizce Makale Yarışması’nın ödül töreninde konuşan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “15 Temmuz dünyada mazlumlar lehine gerçekleşecek olan büyük devrimin habercisidir.” dedi.

 • On Beş Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni

  On Beş Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni

  İstanbul Valisi Vasip Şahin, ihanet odaklarının millet içerisinde tekrar ilerlememesi için eğitimcilere önemli görevler düştüğünü belirterek, "Bağımsız düşünen, kendisine verilen bilgiyi sorgulayan, nedenini, niçinini merak edip araştırabilen ve bir mantık süzgecinden geçirdikten sonra onu bu milletin emrinde bir fikir haline dönüştürebilen gençlere ihtiyacımız var." dedi.

 • Zeytinburnu'nda '15 Temmuz Destanı' Sergisi Açıldı

  Zeytinburnu'nda '15 Temmuz Destanı' Sergisi Açıldı

  Zeytinburnu’nda , 15 Temmuz hain darbe girişiminin hafızalardan silinmemesi için Türk milletinin destansı direnişini konu alan ’15 Temmuz Destanı’ fotoğraf sergisi açıldı.

 • Zafer Spor’dan 15 Temmuz Mesajı

  Zafer Spor’dan 15 Temmuz Mesajı

  Zeytinburnu Zaferspor Kulüp Başkanı Cengiz Zafer 15 Temmuz kanlı Darbe girişiminde canlarını feda eden aziz şehitlerimizi yayınladığı taziye mesajıyla yad etti.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.5%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan