Zeytinburnu Ülkü Ocakları Başkanı Okan Topçu, uzun süredir Suriye ve Irak Türkmenleri başta olmak üzere bütün ihtiyaç sahibi soydaşlara yönelik hem yurt içi hem de yurt dışında Ükü ocakları olarak yardım toplanıyor. Bizde Zeytinburnu Ülkü ocakları olarak, Kuru gıda, konserve, un, yağ, bebek maması, kışlık giyecek, battaniye ve benzeri ürünlerden oluşan bir kampanya başlattık Yardım emek isteyen vatandaşlarımız yardımlarını Zeytinburnu ülkü ocaklarına ulaştırabilirler.

Türkmen yurdu Halep tarihinin en zor günlerini yaşıyor. Her gün bombalanan şehirde çoğunluğu Türkmen binlerce sivil hayatını kaybetti ve kaybetmeye devam ediyor. Çocuklar öksüz ve yetim kalıyor. Sözün bittiği, tek gerçeğin ölüm olduğu Halep için, sizleri bu son çığlığa ses vermeye davet ediyoruz.

Suriye’nin diktatör rejimi ve muhalifleri arasında yaşanan çatışmaların günden güne arttığını, Rusya ve İran’ın desteğini alan Esad rejiminin her gün yeni bir katliama imza attığını dile getiren İmal, “Muhalif tarafın yoğunlukta bulunduğu ve Suriye Türkmenlerin kültürel ve tarihi başkenti olan Halep, bu vahşetlere en çok tanıklık eden yerleşim yerlerinin birincisidir. Esad rejimine destek olan Ruslar’ın hava bombardımanları sayesinde çoğunluğun terk ettiği şehirde, İran milisleri ve rejim askerleri ise ilerleyişini devam ettiriyor.

Halep Bir yılı aşkın bir süredir kuşatma altında olan Halep’teki zulme karşı, şehrin demografik yapısının değiştirilmesi konusunda hem fikir olan sözde medeni dünya tepkisiz kalmaya devam ediyor. İnsan hakları savunucuları sükutlarını devam ettirirken, nice canımız toprağa düşüyor. Kuşatma sebebiyle; erzak, su ve sağlık sorunlarının had safhaya ulaşırken, insanlar kadın, çocuk, yaşlı demeksizin açlık ile imtihan edilmeye, Rus uçaklarının bombardımanı altında can vermeye terk ediliyor. Zeytinburnu Ülkü Ocakları olarak, yaşanan gelişmeleri yakinen takip etmeye ve Halep’in haykıran sesi olmaya devam edeceğiz. Ne Halep’ten ne de uğruna binlerce şehit verdiğimiz ve bedel ödemeye devam ettiğimiz vatanımızın bir karışından vazgeçmeyeceğiz. Hakk olan elbet batıla karşı galip gelecek ve Türk varlığına karşı soykırım uygulayanlardan bu vahşetin hesabı sorulacaktır” dedi.

kullan

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL