• Zeytinburnu bekçileri göreve başladı
  • Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
  • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
  • Karneler alındı, tatil başladı
  • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Cengiz Kurtoğlu’ndan Engellilere Moral Konseri

Zeytinburnu’nda Dünya Engelliler Günü kapsamında düzenlenen programda ünlü sanatçı Cengiz Kurtoğlu sahne aldı. Cengiz Kurtoğlu'na AKDEM'in engelli müzik grubu eşlik etti.

07 Aralık 2016 Çarşamba 11:24

Zeytinburnu Belediyesi ile Aile Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi (AKDEM) tarafından Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde Dünya Engelliler Günü kapsamında düzenlenen etkinlikte, müzik dünyasının önde gelen isimlerinden Cengiz Kurtoğlu sevilen şarkılarıyla sahne aldı. Mini bir moral konseri tadında geçen performansta AKDEM’in engelliler korosu ünlü sanatçıya orkestra olarak eşlik etti. İşaret dili aracılığı ile okunan İstiklal Marşı’nın ardından sahne alan Cengiz Kurtoğlu ve AKDEM müzik grubu salona gelenlere unutulmaz anlar yaşattı. İzleyenler telefonlarıyla o anları ölümsüzleştirmek için kayda girdi. Programa Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ile birlikte çok sayıda davetli ve vatandaş katıldı.

“ONLARLA AYNI YÜREĞİ TAŞIYORUZ”

Engelliler orkestrasının eşliğinde sahne alan Cengiz Kurtoğlu, “Fırsat buldukça engelli kardeşlerimiz bizi nereye çağırırlarsa oraya gidiyoruz. Onlarla aynı yüreği, aynı kalbi taşıyoruz. Onlara gelişimleri anlamında destek vermemiz gerekiyor. Özellikle öğretmenlerine sonsuz teşekkür ediyorum. Benim şarkılarımı burada profesyonel anlamında sahnede icra ettiler, ben de onlara eşlik ettim. Çok duygusal anlar yaşadım, şarkının sonlarına doğru az kalsın gidiyordum.” ifadelerini kullandı.

“ENGELLİ KARDEŞLERİMİZDEN ÖĞRENECEĞİMİZ ÇOK ŞEY VAR”

Programda konuşan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “Zorluklarla birlikte mücadele ediyoruz. Aileler, devletimiz ve belediyemiz engelli kardeşlerimizin dezavantajlı durumlarını iyileştirmek adına birlikte bir gayretin içerisindeyiz. Bedeninde engel taşımayan bizlerin engelli kardeşlerimizden öğreneceği çok şey var. Ne büyük başarılar elde ediyorlar. Şahsen ben şu sahneye çıksam onların yaptığını başaramam. Ben hayatım boyunca enstrüman çalmayı çok arzu ettim fakat engelli kardeşlerimiz bu işi çok iyi yapıyorlar. Soruyorum kendime ‘acaba engelli onlar mı ben miyim?’ diye” şeklinde konuştu. Engelli çocukların sergilediği bale gösterisi de izleyenlerin büyük beğeni topladı. Cengiz Kurtoğlu’nun verdiği mini konserin ardından Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, ünlü sanatçıya teşekkür plaketi takdim etti. AKDEM’e bağlı müzik grubu ve halk dansları grubunun gösterilerinin ardından program sona erdi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL

Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.6%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan