• Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Sınav İlanı
  • CHP ilçe örgütü Kadınlar Gününü kutladı
  • Zeytinburnu Belediye Meclisinde yetki tartışması
  • Bilgi Evleri 14. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması Başladı
  • Zeytinburnu Meclisi’nin gündemi ‘Asbest’
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Başkan Aydın 20 Bin Öğrenciden Diş Fırçalama Sözü Aldı

Zeytinburnu’nda 20 bin ilkokul öğrencisine Ağız bakım seti hediye edildi. Çocukların heyecanına ortak olan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, öğrencilerden diş fırçalama sözü aldı.

06 Aralık 2016 Salı 10:11

Zeytinburnu Belediyesi ilçede bulunan ilkokullara ağız bakım seti hediye etti. İlkokul öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen dağıtımda Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, sınıflara tek tek dolaşarak öğrencilerden diş fırçalama sözü aldı. Renkli görüntülerin oluştuğu sınıflarda çocuklara dişlerini nasıl fırçalamaları gerektiği de öğretildi.

YÜZLERİ GÜLDÜREN HEDİYE

Zeytinburnu'nda okuyan tüm ilkokul öğrencilerine ulaştıklarını söyleyen Başkan Aydın, "Her yıl sınıfları tek tek dolaşıyor ve çocuklarımıza ağız bakım seti hediye ediyorum. Ağız bakım sağlığıyla ilgili bir farkındalık oluşturmak ve çocuklarda bunu küçük yaştan itibaren bir alışkanlık haline getirmek istiyoruz. Ağız bakım setimiz diş fırçası, diş macunu vb. malzemelerden oluşuyor hediye setiyle çocuklar okulda da dişlerini fırçalama fırsatını yakalıyor.”dedi.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla yapılan hizmette binlerce çocuğun daha sağlıklı dişlere sahip olmasını amaçladıklarını belirten Aydın, “Çocuklara yönelik hizmetlerimiz giderek artacak çünkü onlar bizim geleceğimiz, geleceğimize ne kadar iyi yatırım yaparsak karşılığını da bir o kadar iyi alırız. Bu sebeple her yıl bütün sınıfları tek tek dolaşıyor ve öğrencilerimizle bir araya geliyorum.” dedi.Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.1%

8.3%

8.5%

6%

31%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan