Zeytinburnu Belediyesi, birbirinden lezzetli yemeklerin servis edildiği Belgradkapı Sosyal Tesisleri’ni vatandaşların hizmetine açtı. Açılışını Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’ın yaptığı tesislerin ilk ziyaretçileri, Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcıları ve Meclis Üyeleri oldu.

ÜCRETSİZ OTOPARK VE UYGUN FİYAT

Ahşap ve modern mimarinin iç içe geçtiği eski salon ve yeşil salon olmak üzere 2 ayrı bölümden oluşan sosyal tesisler, ücretsiz otoparkı, çocuk parkı ve hemen yanı dibindeki camisiyle ailelere büyük kolaylık sağlıyor. Yüzlerce kişiyi aynı anda ağırlayacak tecrübeli mutfak kadrosuna sahip Belgradkapı Sosyal Tesisleri, haftanın yedi günü 10.00-22.00 saatleri arası açık olacak. İşletmesini Zeytinburnu Belediyesi’nin üstlendiği sosyal tesisler, kahvaltıdan yöresel tatlara kadar düşünülmüş zengin mönüsüyle herkesin damak tadını hitap ediyor.

SUR CAFENİN SOSYAL TESİSE DÖNÜŞMESİ 4 MİLYON TL

Zeytinburnu Belediyesinin 2017 Bütçe görüşmesi esnasında Sur Cafe Meclis gündemine gelmişti. CHP Meclis Üyesi Düzgün Kaya, Fen İşleri Müdürlüğü 120 Milyon Liralık bütçesi ile Türkiye ve İstanbul’un birçok ilçe bütçelerinden daha fazla. Aynı birimin bütçesi geçen yılda 100 Milyon TL’ idi. Bu bütçe ile iki havuzu bitiremedik. Sur Cafe’nin Sosyal Tesis olabilmesi için dönüşümüne 4 Milyon TL para harcandı halen bitirilemedi. Bu 4 Milyon TL’nin nereye harcandığını sormuştu. Tesisin açılış yemeğine CHP Meclis üyeleri tam kadro katıldı.

SUR CAFE’NİN ESKİ BİNASI YIKILMADI

Sosyal Tesis için Sur Cafe’nin ön kısmında olan bina yıkılmadı. İçi restore edildi. Arka kısmında bulunan gecekondular yıkıldı ve yeni bir restoran inşa edildi. Bunun dışında Bahçenin peyzajı yapıldı. Ön kısımda bulunan çam ağaçları kesildi. Bunları yerine Zeytin ağaçları dikildi. Tüm bu çalışmalar için Zeytinburnu Belediyesi 4 Milyon TL bütçe ayırdı..

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL