Mustafa Kemal Atatürk’ün 1930'lu yıllarda körüklü çizmelerini yapan ustalardan biri olan Metin Altınçizme'nin dedesi ve büyük amcasına soyadı kanunu çıkınca "ALTINÇİZME " soyadını verilmişti. Metin'in babası Nejat Altınçizme' de Zeytinburnu Spor ilk futbolcularından ve sonra da yöneticilerinden biriydi. Nuripaşa Mahallesi'nin de sevilen ailelerindendir.

Metin Altınçizme'nin kayın babası Ahmet Karakaş, 2009 yılında vefat etmişti. Kayınvalidesi Sabriye Karakaş da belirgin bir hastalığı olmamasına rağmen yaşlılığın oluşturduğu rahatsızlıkları yaşıyordu. Vakti vade geldiği zaman bilindiği gibi yaşamın bir saniye öncesi ve sonrası da yoktu. Sabriye Karakaş, kızı Emine ve damadı Metin Altınçizme tarafından çok iyi bakılmasına rağmen vakti vadenin son noktasına gelmişti.

Ardında 6 torun, Zekai, Zeki ve Emine isimli evlatları, gelinleri ve damadını bırakan Sabriye Karakaş, kızının evinde 89 yaşında hayata veda etti. Emine İnanç Caminde öğle namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından Yedikule’de ki aile mezarlığına defin edildi.

Karakaş ve Altınçizme Ailelerini bu acı günlerinde, CHP Zeytinburnu Başkan Yardımcısı Hasan Ali HAYIRLIOĞLU ve HAYIRLIOĞLU aile bireyleri, CHP Zeytinburnu Belediye Meclis Üyesi Satı ORAL, Nuri Paşa Mahallesi Muhtarı Yılmaz KAYA, Rumeli Halk Türküleri sanatçıları Arif ŞENTÜRK ve Salih CAN, Menajer Hayri İDİK ve Ahmet DİLKAN, Trabzon Dernekler Federasyonu Kadın Kolları Başkanı Asuman Sula DURMUŞOĞLU, Zeytinburnu Haber Gazetesi'nden Taylan DEMİRELLİ, Mehmet ALPAY katıldı. Merhumeye Allah ( c.c. )'den rahmet, ardında kalan kederli aile bireyleri ve yakınlarına da başsağlığı temenni ederiz.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL-MEHMET ALPAY-TAYLAN DEMİRELLİ