• Zeytinburnu gelecek 5 yılda yüzde 108 değer kazanacak
  • Zeytinburnu'ndaki üçgen arsa 14.9 milyon TL'ye satılıyor
  • Saadet Partisi Başkan Aydın'ı ziyaret etti
  • MHP'den Saadet Partisi'ne iade-i ziyaret
  • 'Zeytinburnu Kimsenin tercihine göre planlanamaz'
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Zeytinburnu’nun göbeğinde ZORBALIK !!!

1997 Yılında Zeytinburnu’nun en modern binalarını inşa etmek üzere yola çıkılan Denizatı Kent Sitesi’nin üzerinden kara bulutlar hiç eksik olmadı. Geride kalan 19 Yılda çeşitli sorunlarla karşılaşan mülk sahipleri bu günlerde Mülklerini ellerinde tutmanın mücadelesini veriyor.

29 Kasım 2016 Salı 14:09

Müteahhit firma binalardan usulsüz olarak Karot alıp siteyi riskli yapı guruba sokarak Kentsel Dönüşüm çalışması yapmak istiyor. Firmanın bu zorlama tutumuna karşılık mülk sahipleri de 1999 Depremi sonrası İstanbul Üniversitesinden alınmış ve binalarının sağlam olduğunu gösteren raporla birlikte yargıya başvurdular.

Mülk sahipleri Zeynep Öztürk, Hüseyin Özyar, Şelale Aydemir Yurtsever, Bakırköy 5. Asliye hukuk mahkemesine başvurarak Müteahhit Firmanın Denizatı kent Sitesinde zorla yapmaya çalıştığı karot çalışmasının durdurulmasını istediler. Bunun üzerine Bakırköy 5. Asliye hukuk mahkemesine Sayı 2016/512 Esas 29/11/2016 tarihli karara göre Denizatı kent sitesi A/2, A/3. A/5 ve B;3, bloklarda başlatılan riskli bina çalışmasının TEDBİREN teminatsız olarak dava sonuna kadar çalışmaların durdurulmasını istedi.

Mahkemenin bu kararına rağmen Müteahhit firma çevik kuvvet zoruyla mülk sahiplerinin kapısına dayandı ve Karot alma istedi. Mülk sahipleri de direnince polis müdahale etti. Tek suçları yıllardır bin bir güçlükle kazandıkları bir daireyi korumak olan mülk sahipleri polis zoruyla yaka paça götürüldüler. Yerlerde sürüklendiler.

ŞİMDİ SORUYORUZ?

Mahkeme kararına rağmen Mülk sahiplerini yerlerde sürükleyenler bu güçlerini nerden alıyorlar. Burası Dağ başı mı? Bu zorbalığa kim dur diyecek?

kullan

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar1
  • Onay Bekleyenler0

YAZILAN YORUMLAR

  • BAŞKAN LÜTFEN / Mehmet Ali Tanrıkulu / 2016-12-02 13:39:45
    Sayın Murat Aydın size oy veren vatandaşın hakkının korunması için ortaya çık, böyle zorbalıklar ilçemizde olmasın rica ediyorum.

DİĞER HABERLER

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.2%

8.3%

8.6%

6.1%

30.9%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan