Müteahhit firma binalardan usulsüz olarak Karot alıp siteyi riskli yapı guruba sokarak Kentsel Dönüşüm çalışması yapmak istiyor. Firmanın bu zorlama tutumuna karşılık mülk sahipleri de 1999 Depremi sonrası İstanbul Üniversitesinden alınmış ve binalarının sağlam olduğunu gösteren raporla birlikte yargıya başvurdular.

Mülk sahipleri Zeynep Öztürk, Hüseyin Özyar, Şelale Aydemir Yurtsever, Bakırköy 5. Asliye hukuk mahkemesine başvurarak Müteahhit Firmanın Denizatı kent Sitesinde zorla yapmaya çalıştığı karot çalışmasının durdurulmasını istediler. Bunun üzerine Bakırköy 5. Asliye hukuk mahkemesine Sayı 2016/512 Esas 29/11/2016 tarihli karara göre Denizatı kent sitesi A/2, A/3. A/5 ve B;3, bloklarda başlatılan riskli bina çalışmasının TEDBİREN teminatsız olarak dava sonuna kadar çalışmaların durdurulmasını istedi.

Mahkemenin bu kararına rağmen Müteahhit firma çevik kuvvet zoruyla mülk sahiplerinin kapısına dayandı ve Karot alma istedi. Mülk sahipleri de direnince polis müdahale etti. Tek suçları yıllardır bin bir güçlükle kazandıkları bir daireyi korumak olan mülk sahipleri polis zoruyla yaka paça götürüldüler. Yerlerde sürüklendiler.

ŞİMDİ SORUYORUZ?

Mahkeme kararına rağmen Mülk sahiplerini yerlerde sürükleyenler bu güçlerini nerden alıyorlar. Burası Dağ başı mı? Bu zorbalığa kim dur diyecek?

kullan

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ