MHP Zeytinburnu Eski İlçe Başkan Yardımcısı, Zeytinburnu’nun sevilen işadamlarından Mustafa Aksu’nun Kızı Mine, İşadamı Fatih Altuntaş ile dünya evine girdi. Mine ve Fatih çifti için önce Bakırköy Beona Davet Salonunda Osmanlı usulü kına gecesi yapıldı.

Kına gecesinin ardından Gelinin baba ocağından son kez teli duvaklı çıkmasana ve görkemli düğüne sıra geldi. İşadamı Mustafa Aksu kızını dillere destan bir şeklide baba ocağından uğurladı. Tam bir saat gelin hanımın evinin önünde muhteşem bir konser verdi. Mehteran’ın ardından davul zurna ekibi bir saati aşkın Çankırı havalarını çaldı davetliler oynadı.

Artık sıra Mine’nin baba evinden son kez çıkışına geldi. Baba Mustafa Aksu kızının koluna girdi ve kapıya kadar kendisine eşlik etti. Yapılan dualar eşliğinde baba ve annenin gözyaşları arasında Mine baba ocağından ayrıldı.
Bahçelievler Şölen Davet Salonundaki düğüne MHP ve Ülkücü camia ile birlikte Aksu ve Altıntaş ailelerinin yakınları adeta akın etti. Davetlileri Düğün salonun girişinde Hilal Tekstil’in sahibi gelin hanımım babası Mustafa Aksu, Eşi Fatma Aksu ile Damat Beyin Anne Babası, Cebriye ve Mehmet Altuntaş karşıladı. Tüm davetlilere salon girişinde lokum ikram edildi.

Görkemli düğün genç çiftlerin düğün öncesi arkadaşlıklarını anlatan slayt gösteri ile başladı. Ardından Genç çift müzik eşliğinde alkışlar arasında salona geldi ve ilk danslarını yaptılar. Ardından Pasta kesildi ve takı törenine geçildi. İlk takıları aile büyükleri taktı. Ardından çiftlerin sevenler takı için uzun kuyruk oluşturdular.. MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli genç çiftlerin düğününe bir telgraf gönderdi. Genç ciflere ömür boyu mutluluk dileyen bahçelinin telgrafı okunurken salondan alkış yükseldi.

Mine ile Fatih’in görkemli düğününe MHP Zeytinburnu İlçe Başkanı Reşat Ok, Ahde Vefa Derneği Başkanı Metin Şengöz, İşadamı Vahdet Çakıroğlu ve Eşi, Zeytinburnu Ülkü ocakları Başkanı Okan Topçu, Alka Grup Başkanı Yahya Dediş, Zeytinburnu Su Ürünleri Başkanı Alizar Işık, MHP Zeytinburnu Eski Kadın Kolları Başkanı Dilek Karadağ, Zeytinburnu Eski ülkü Ocakları Başkanları Volkan Varol, Vural Cambul ve çok sayıda seçkin davetli katıldı.

İşadamı Mustafa Aksu Gazetemize yaptığı açıklamada, Öncelikle bize destek veren bu mutlu günümüzde yanımızda olan MHP Başkanı Sayın Doktor Devlet Bahçeli Beye, şoförü olan Sedat Karabıyık Beye, MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan Beye, MHP Zeytinburnu İlçe Başkanı Reşat Ok ve yönetimine, Ocak Başkanlarıma, Başdıbek Köyü Dernek Başkanı Ali Yılmaz Beye, Zeytinburnu Su ürünleri Kooperatif Başkanı Alizar Işık Beye, Bursalı İşadamı Nevzat Bengü beye, Adak Tekstil, Işıksoy Tekstil, Yılmaz Nak, Dönmezler inşaat, Karaosmanoğlu Cam, Mahalle Teşkilatlarımıza, düğünümüze katılan ve katılmayan tüm Ülkücü kardeşlerime, köylülerime dost ve arkadaşlarıma canı gönülden teşekkür ederim dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL