‘MÜTEAHHİT FİRMA USULSÜZ KAROT ALMA ÇALIŞMASI YAPIYOR’

Denizatı Kent Sitesindeki bazı mülk sahiplerinin avukatlığını yapan deneyimli hukukçu Av. Havva Aydın, Buradaki na tamam binaların tamamlanması konusunda belediye 18 madde uygulaması yapmış bu 18 madde uygulaması sonucunda açılan davalar var bu 18 maddenin iptali konusunda idari mahkemenin verdiği kesin kararlar var. Ancak hala tapuda 18 madde uygulaması gözüküyor. 18 Madde uygulaması iptal edildiğine göre şuan yapılması gereken sizin arsanız eski haline dönüştürülmesi gerekiyor. Birde müteahhit firma Usulsüz Karot alarak binamızı riskli duruma soktu. Bunların bir an önce kapatılarak binamızın güvenli hale getirilmelidir. müteahhit firmalarla yapılan sözleşmeler sizlerin elinizi güçleştirilir. Yeni firmalarla görüşmenizde sizlere engel çıkartır. Öncelikle sözleşmeleri imzalamadan önce genel kurul yapılarak bu sözleşmeler çok iyi incelenip kararalar alınmalıdır. Mal mülk sizin sözleşmeyi müteahhit değil siz hazırlayıp müteahhit önüne koyacaksınız. Yani arsa payını peşinen müteahitin önüne koymayacaksınız. Ortada hiç bir güvence yok teminat yok sizler imzanızı neye dayanarak atıyorsunuz dedi.

USULSÜZ KAROT ALMA ÇALIŞMASINDA MÜLK SAHİPLERİ POLİSLE BİRBİRİNE GİRDİ

Müteahhit firma Denizatı Kent sitesini riskli yapı ilan ettirmek için binaları uygunsuz ve usulsüz bir şekilde kafasına göre delerek riskli yapı ilan ettirme çalıştığını öne süren Mülk sahipler polis eşliğine Karot almaya gelen yetkililerle tartıştı. Vatandaşlar elimizde mahkeme kararı var. Sizler nasıl bizim binamızı bizim isteğimiz dışında delik deşik ederek riske sokarsınız diyerek yetkililere ateş püskürdü.

‘SİTENİN SAĞLAM OLDUĞUNUNA ÜNİVERSİTESİ’NİN BİR RAPORU VAR’

1999 depremi sonrası Denizatı Kent sitesiyle ilgili İstanbul Üniversitesine başvuru yapılarak binalarda hasar olmadığına ve binanızın radyan temelle yapıldığına dair bir tespitte bulunulmuş. Buna rağmen müteahhit firma niçin kafasına göre karot alarak burayı riskli yapı gurubuna sokmaya çalışır

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ